Пред ИКЕА

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 14.10.2002
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 220

Пред ИКЕА

Мнение от Osmicata » 25 Юни 2011, 12:26

Онзи ден карам с 20 пред ИКЕА, по виражчетата, и пред мен се движи стара Алфа 155 с пипнат звук. Червена. Очевидно пича се опитва да покаже на едно БМВ без опознавателни знаци как върви алфата. Става ми интересно, макар и да не е много честно от моя страна, БМВ-то е 328 Ci. E 46. Познавам пътя добре, след виражите следва дълга права, около километър, с добър асфалт, две ленти във всяка посока. И нанадолнище :). Пред алфата има две коли, които не подозират за драмата, а аз знам какво ще направи алфата след 30 секунди. Ще ускори, ще мине колите и ще се опита да изчезне напред, като така "накаже" един баварец. Не сме съвсем в един клас, въпреки, че не знам с какъв двигател е алфата, не сме си на годините но закачката си е закачка и не я започнах аз. В насрещното колите са далеч и на мен ми хрумва нещо, което не препоръчвам на никого, особено на хора като бате бойко от съседната тема: докато алфата изпреварва колите аз правя тройно изпреварване, влизайки за (наистина!) кратко време в насрещното платно и показвайки колко дълъг може да бъде пътя до светофара на Технополис за една алфа 155. Залепвам се зад алфата на 2 метра, влизам леко в обороти (2к, повече не ми трябват за излитане, няма никаква нужда от kick down, би било нечестно) и я следвам плътно в продължение на 50-на метра. Комуникацията между двете коли не би могла да бъде по-добра: алфата прекрасно разбира, че аз влизам в играта. Когато някой кара със същата скорост като твоята на малка дистанция това става ясно веднага; особено ако имаш огледала. Излизаме на правата. Алфата дава мръсна газ моментално, колите чуват бученето от аспуха на алфата и страхливо се скриват почти веднага в дясната лента. Аз съм на 3к, плътно зад алфата и чакам ускорението й. За да бъде колкото се може по-коректно. Алфата започва да ускорява безнадеждно бавно, поне от моя гледна точка, и аз решавам да мина покрай нея с около 100, с чисто педагогическа цел. За повече нямам място да ускоря, много сме близо. Ускорявам, алфата отваря прозорец между себе си и колите вдясно аз, общо взето случайно, поглеждам надясно и виждам полицейска Астра, която се движи с 55. Моментално се скривам зад алфата, намалявам скоростта до 50 и си правя сметка да вляза в крайна дясна лента възможно най-смирено :). Алфата обаче НЕ забелязва Астрата. Не знам как стана това. Той просто е гледал право пред себе си предвкусвайки победата :). И дава газ. В момента, в който алфата минава астрата аз съм с 50 зад полицаите а пича с алфата зацепва какво е направил. Бие спирачки, сваля скоростта на 55 и започва да задминава астрата с 3 км/ч. Умрях от смях от цялата ситуация. След 3 минути сме на светофара, полицаите заминават напред, с алфата правим ляв завой но той веднага прави десен и спасява депресиращо изпреварване по завоите надолу. Смея се на собствената си глупост и на комедията с алфата. Чувствам се гузен от емоцията си, която ме прави нарушител на правилата за движение (макар че направих всичко възможно да преценя опасните ситуации и не видях грам драма в нищо).

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: Пред ИКЕА

Мнение от Flash » 25 Юни 2011, 13:05

Щеше да е много интересно патрулката да я е нямало и да бяхте стигнали до еднокилометровата права да му сипеш един обяд на алфиста :paranoid: :driving: Иначе добре, че инопланетяните са спали и не са зацепили какво готвите.
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Пред ИКЕА

Мнение от saleen » 25 Юни 2011, 15:37

То няма интрига човек като се дърпа с такава кола :D
Никой не мое ма връне на селу!

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 15.02.2009

Re: Пред ИКЕА

Мнение от HEARTLESS » 25 Юни 2011, 16:00

Тези алфи имат и 2 литра турбо мотор 200к.с,та ако е била с него(което от разказа на колегата не личи)се сьмнявам в изхода .Старите брькми са си нож с 2 остриета и понякога боли много :D

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Пред ИКЕА

Мнение от Zagy » 25 Юни 2011, 16:55

Имах подобна случка с една Ц-класа, но него полицаите си го спряха, а аз си продължих необезпокояван :D
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 14.10.2002
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 220

Re: Пред ИКЕА

Мнение от Osmicata » 25 Юни 2011, 16:56

Не знам какъв беше мотора, звукът беше интересен. Но даже и да е била с турбо на 200 пак не бих се отказал, колега ;). Аз съм 193, нямам турбо но подозирам, че щяхме да се чакаме на светофара по долу :).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Пред ИКЕА

Мнение от Делян » 26 Юни 2011, 13:43

Като няма риба(раздел street racing) и рака(страхотни истории) е риба :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 29.04.2010
Местоположение: Dubai, United Arab Emirates
Пол: Жена
Кара: се

Re: Пред ИКЕА

Мнение от Radinka » 26 Юни 2011, 17:30

Dpy написа:Като няма риба(раздел street racing) и рака(страхотни истории) е риба :mhihi:


еееех, спомени ... спомеееени ...

иначе хубава история :yes:
never drive faster, than your guardian angel can !


Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 30.12.2010

Re: Пред ИКЕА

Мнение от bate_boiko » 26 Юни 2011, 20:07

Аре, аре, признай си, че не си бил алфата и затова си измисли полицейската кола.
А на светофара с ляв минаваш точно между Камор и Технополис и не знам за какви завои говориш надолу, дето си щял да го изпреварваш, като там има едва 300-тина метра до Т-образното кръстовище, а и бая трафик. Нещо ни напукваш... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пред ИКЕА

Мнение от jordanov » 26 Юни 2011, 23:43

Яка е историята, но според мен по-добре си признай, щото бат бойко кара 320 и е наясно с алфите и 328-ците ... :mhihi:


Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 30.12.2010

Re: Пред ИКЕА

Мнение от bate_boiko » 27 Юни 2011, 0:09

Аз с алфичките не съм наясно, но Е46-чка 328 колко да върви, ве колега?
И това с тройното изпреварваме и окото рентген за ушевата кола - ми признавам на колегата Оусмания, че е Спайдър Мен и Джеки Чан взети заедно.
Сигурно е взел Е46-чката от Батман, а по нея са правили прототипа на Батмобила. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 14.10.2002
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 220

Re: Пред ИКЕА

Мнение от Osmicata » 27 Юни 2011, 10:24

bate_boiko написа:Аре, аре, признай си, че не си бил алфата и затова си измисли полицейската кола.
А на светофара с ляв минаваш точно между Камор и Технополис и не знам за какви завои говориш надолу, дето си щял да го изпреварваш, като там има едва 300-тина метра до Т-образното кръстовище, а и бая трафик. Нещо ни напукваш... :mhihi:



Пич, явно не се четем нещо. Естествено, че не съм бил алфата; след като направи завоя по посока Технополис тя сви ВЕДНАГА надясно по посока Como. А аз продължих надолу, към гадното Т-образно кръстовище, за което говориш. Щото там живея, от доста години ;). Полицейска кола имаше, не ме интересува дали вярваш или не; ако нямаше историята щеше да бъде друга. От Технополис до Т-образното има повече от 300 метра, бих казал към 500. И има следните завои: първо десен (нарича се вираж, щото има наклон на пътя), после веднага ляв и после пак десен. На тия завои, приятелю, теб специално ще те размина поне веднъж :), ако няма насрещен трафик. Ти явно не знаеш какво е 328 power :mhihi: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Пред ИКЕА

Мнение от павката » 27 Юни 2011, 12:48

тя 20-та ще е пълна със скумрии и няма да има интрига
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 5.06.2008
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е34 М50Б20
Мечтае да кара: М....power

Re: Пред ИКЕА

Мнение от Kregec » 27 Юни 2011, 12:57

Баце нямам нищо против теб и много харесвам 28-те но както е гледаш алфата една такава утрепана може много да се изненадаш. Давамти пример веднага: мой приател имаше хонда акорд 2.0 155 коня чистак нова от завода. Беше тъкмо поразработена на около 30-40 К км. И един ден до нас спира идна вектра с пернишки номербеше като НЛО. Светлини лепинки и т.н. и на светофара се уговарят да се варкат. Моя чосек го пита какъв е двигателя и оние вика 1,8 при което авера му се изсмя. Но момчето беше нодъхано много и нашия се съгласи да седръпнат. Само ще ти кажа, че тая вектра ни направи ебаси точката. Затова 328 е пауар но както си надъхан ще останеш леко изумен от някоя на външен вид талига!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пред ИКЕА

Мнение от djordje » 27 Юни 2011, 13:13

така расказваш се едно 328 е 328 коня :)))

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook