Как ме издуха едно Трабантче...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: с. Обнова, обл. Плевен
Пол: Мъж
Кара: E90 316i М-Пакет; Golf 5 2.0 TDI

Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от Leudi » 13 Юли 2011, 10:46

Седя си аз на светофара с Големиу Гоуф и зяпам на телефона един клип от БМВ събора. Часа е 21:30 и съм първа кола. Таймера показва 77 секунди и аз почти задрямал виждам в огледалото уникална гледка: Трабант с ксенон се нарежда до мен. Свалих аз прозореца и не чувам характерното тракане на Трабанта, а шофьора приличаше на Ален Делон, само очилата му явно бяха по-скъпи от целия му Трабант. Погледнах и с насмешка Унгарския рег. номер и си помислих: " Тоя пък как се е дотътрил до тук". Оня видя, че го зяпам и също свали прозореца (леле тая ръчка върти по-бързо от ел. стъкло) и нещо ми се хили и хвърля погледи напред и си говори под носа на Маджарски. Викам си: "Как пък не", но после реших да му покажа Джърмън Паура, за да свали малко самочувствието.

Таймера изписа 5 и аз леко вкарах D + Sport бутона (който май е само за красота) + "ESP Off" бутона (който пък не е свързан с колата, а само седи на таблото, за да запълва дупката) и натиснах леко газта с десния крак, докато с левия придържах спирачката. Онова Трабантче се изряза все едно е Zonda и дойде великата ми мисъл: "И там имат Ремус ентусиасти, но на каква кола само" и това беше началото.
Червено+Жълто и спирачката вече беше отпусната, тръгвам леко на първа и докато включи втора Кашона още не беше потеглил. Втора и в този миг гледам как дистанцията рязко намалява. Газта вече бе натисната до долу, но 130-те к.с. не можеха да се справят с напора. До около 70 вървяхме наравно, а при 100 Траби вече бе с 2 коли преднина, при което се отказах от гонката (все пак сме в центъра), все още невярващ. Гледката е уникална, грозна стара количка с уж 25 коня да ме издуха. Спирам после аз на ОМВ-то за кафенце и сандвич (фен съм на надебеляването) и гледам оня с трабито спрял на бензинджийницата и вдигнал капака, докато някакви момчета с друга Унгарска кола гледаха отдолу (явно бяха заедно).
Аз страхливо се приближих и какво да видя- под капака 1...2...3...4 хубави цилиндъра, не можах да определя марката и голям спортен филтър. Интересното е, че акумулатор не видях, но двигателя беше уникален. Може би поне 1.4. Тогава забелязах че и калниците са доста променени, което си е било голяма играчка с картона. Момчето само ме изгледа, а аз засрамен се метнах в Гоуфо и в следващия половин час карах на режим "Eco", и не смеех да вдигна над 1200 оборота.

Извода от тази история е един- Не, извода не е че не всичко е такова каквото изглежда, а не си купувайте дизелов Гоф с автомат :D щото кифлите не се кефят на загуби от Трабита.

А и никога не се закачайте с Ален Делон моля, ако не знаете кой е питайте по-върастните си роднини, особено жените.
Nope ... it's Chuck Testa !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 31.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X5 3,0 2008
Мечтае да кара: M5

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от koldi bmw320 i » 13 Юли 2011, 12:03

:mhihi: :mhihi: :mrgreen: :bowdown:
"Заменям жена-100 кг.,за две по 50кг.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от XaMaB » 13 Юли 2011, 16:59

На трабант беше лесно да се монтира двигател от поло. 1л му беше достатъчен за да хвърчи, което не пречи този от историята да е бил и с нещо повече
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата


Аватар
Мнения: 666
Регистриран на: 5.07.2011
Местоположение: с. Искрец
Кара: Фиат 126р
Мечтае да кара: Шкода Фабия

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от zlatko_baretata » 13 Юли 2011, 17:05

Жестоко! :clap:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от adovet » 13 Юли 2011, 17:06

Едни пичове тука при нас бяха направили едно траби с двигател от уно 1,6 турбо. бяха и долпълнително го пипнали и бяха сменили абсолютно всичко по окачване и т.н. Този трабант просто не се удържаше. Ходеха често на божурище и просто какви резачки разплакваха. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 31.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X5 3,0 2008
Мечтае да кара: M5

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от koldi bmw320 i » 13 Юли 2011, 18:07

adovet написа:Едни пичове тука при нас бяха направили едно траби с двигател от уно 1,6 турбо. бяха и долпълнително го пипнали и бяха сменили абсолютно всичко по окачване и т.н. Този трабант просто не се удържаше. Ходеха често на божурище и просто какви резачки разплакваха. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

:mhihi: :mhihi:знам го аз това пернишко трабантче син металик :mrgreen: от дефилето на владая ме е отминавало ,като пътен знак :bowdown:
"Заменям жена-100 кг.,за две по 50кг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от adovet » 14 Юли 2011, 9:13

koldi bmw320 i написа:
adovet написа:Едни пичове тука при нас бяха направили едно траби с двигател от уно 1,6 турбо. бяха и долпълнително го пипнали и бяха сменили абсолютно всичко по окачване и т.н. Този трабант просто не се удържаше. Ходеха често на божурище и просто какви резачки разплакваха. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

:mhihi: :mhihi:знам го аз това пернишко трабантче син металик :mrgreen: от дефилето на владая ме е отминавало ,като пътен знак :bowdown:

Същото :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 25.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39tdsA "97
Мечтае да кара: c63amg

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от ShibinG » 14 Юли 2011, 10:26

само като уточнение турботата уно са 1.3 и 1.4
6>4

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от adovet » 14 Юли 2011, 10:28

ShibinG написа:само като уточнение турботата уно са 1.3 и 1.4

Мисля, че бяха сложили на 1,6 турбо с другите му доработки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от А.Марчев » 14 Юли 2011, 17:46

Дали няма да ти е станало тъпичкоооо :mhihi: ужас тези се чудят каква щуротийка да направят :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от alx » 15 Юли 2011, 4:41

Аз имам една мечта от едно 20 години, но.... Ще видиме. Свързана е с трабант и голям 8- цилиндров двигател... :angel:

Някой ден... Някой ден...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от adovet » 15 Юли 2011, 6:25

alx написа:Аз имам една мечта от едно 20 години, но.... Ще видиме. Свързана е с трабант и голям 8- цилиндров двигател... :angel:

Някой ден... Някой ден...

Само не знам къде ще го сложиш това V8 май ще трябва да го разделиш на две половината от пред другата половина от зад :D

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от alx » 15 Юли 2011, 21:27

adovet написа:
alx написа:Аз имам една мечта от едно 20 години, но.... Ще видиме. Свързана е с трабант и голям 8- цилиндров двигател... :angel:

Някой ден... Някой ден...

Само не знам къде ще го сложиш това V8 май ще трябва да го разделиш на две половината от пред другата половина от зад :D


място има- мерил съм грубо... единствения проблем е че всичко по окачването отпред ще трябва да се смени защото трабито не е правено да носи такава тежест отпред... та най-вероятно ще е траби, но тубирано и двуместно...

само време да имам.. дето го нямам.
алекс
трабант 601с
разни други возила

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от Zagy » 15 Юли 2011, 21:31

То по подписа ти си личи, че много се кефиш на тия малки кашони :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПП: американски V8 в купе от трабант - това ще е ужасът на всички псевдогъзари :angel:
Si non confectus, non reficiat.

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Как ме издуха едно Трабантче...

Мнение от uricatoli » 15 Юли 2011, 23:48

че то отигинален мотор на трабант къса гоуф 2ка 1.6 дизел и м40 с издухан вал.. :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook