Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуване

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуване

Мнение от refractory1899 » 05 Авг 2019, 17:43

Здравейте. Колата е е46 320d 150к.с. Забелязах, последните няколко пъти, че след по-продължително каране с голяма скорост (примерно 15тина километра със скорост от 80 до 140 извънградско) като паркирам и оставя колата да поработи на свободна има едно постоянно високочестотно свистене, от турбината най-вероятно. Нормално ли е да го има, или сигнализира износване по турбото? Колата е със стоковата генерация, но и двата катализатора са махнати.
Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от refractory1899 » 05 Авг 2019, 20:49

Поправка:
И след малко изпъване в града и 10 минути шофиране пак го има. Като запаля колата го няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от PaLMaL » 06 Авг 2019, 21:27

Не мисля , че е притенсително. По-страшно е когато вие от самата турбина.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от NGneer4eto » 11 Авг 2019, 10:30

Тия високи честоти са разтегливо понятие. Кажи по-скоро вие ли, по-скоро пищи ли, като линейка ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от refractory1899 » 12 Авг 2019, 9:53

NGneer4eto написа:Тия високи честоти са разтегливо понятие. Кажи по-скоро вие ли, по-скоро пищи ли, като линейка ли?

По-скоро дзвънти. Не пищи, а като "линейка" си се чува малко докато карам, ама доколкото знам, това е напълно нормално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от refractory1899 » 12 Авг 2019, 9:58

NGneer4eto написа:Тия високи честоти са разтегливо понятие. Кажи по-скоро вие ли, по-скоро пищи ли, като линейка ли?

Чува се един вид все едно има пясък в генерацията, ама с постоянна тоналност, няма промяна в плътността и честотата на звънтенето. Чудя се дали не е нещо от генерацията, ама като е тамън запалена колата го няма, а като я покарам се появява.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от VladiE » 12 Авг 2019, 11:53

Да не би да имаш тел за миене на чинии вътре в кожуха на катализатора?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от NGneer4eto » 12 Авг 2019, 21:26

Отиди на майстор или гърнеджия да ти провери генерацията. На един приятел му дрънчеше Е46-цата, тракаше нещо и се оказа някаква скъсана скоба на тъбата одзаде преди гърнето(или поне аз така разбрах). С няколко точки решиха проблема. БМВ, ама понякога прави номерата на Астрата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от PaLMaL » 12 Авг 2019, 21:44

Преди време на 320д сложих крайно гърне от 320и . Резултата беше , че вътре гърнето дрънчеше когато загрее. Отворихме го , прикапахме на 10-тина места и всичко заспа. Беше се откъртило.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от refractory1899 » 17 Авг 2019, 6:59

По принцип генерацията ми е с чисто нови тампони и отделно има няколко точки за купето, освен това наскоро съм я оглеждал, тъй че шансът нещо да е откачено е минимален. Катализатори както май вече написах няма, ама това за крайното гърне е вариант сега като се замислям, може нещо да се е откъртило. Откакто почистих ЕГР-а, който беше отврат, турбината като че ли взех на по-ниски обороти да я чувам, ама да се чува турбината мисля че е нормално, а дори да не е НОРМАЛНО, то поне точно на тая кола от вече има нвма 2 години си я карам и се чува много, а колата си върви на помияр и масло не бара, тъй че не мисля че е показно за наближаващ край нс живота на турбината.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от NGneer4eto » 18 Авг 2019, 15:09

refractory1899 написа:По принцип генерацията ми е с чисто нови тампони и отделно има няколко точки за купето, освен това наскоро съм я оглеждал, тъй че шансът нещо да е откачено е минимален. Катализатори както май вече написах няма, ама това за крайното гърне е вариант сега като се замислям, може нещо да се е откъртило. Откакто почистих ЕГР-а, който беше отврат, турбината като че ли взех на по-ниски обороти да я чувам, ама да се чува турбината мисля че е нормално, а дори да не е НОРМАЛНО, то поне точно на тая кола от вече има нвма 2 години си я карам и се чува много, а колата си върви на помияр и масло не бара, тъй че не мисля че е показно за наближаващ край нс живота на турбината.


Не я гледай как свири турбината. Моята съскаше като настъпана змия и виеше като линейка още като взех колата и след 65000 км няма никаква промяна. Проверявана е- оста има минимален радиален луфт. Вече ако се чува стържене е лошо. Провери луфта на перката, като махнеш маркуча на смукателната страна и ако е много мъничък луфта значи има още много да кара. Щом си сменил генерацията очевидно търси проблема в нея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от Powerslide » 18 Авг 2019, 15:19

Според мен просто колата няма катализатор и е нормално така да се чува след като загрее колата
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от Simbazz » 13 Сеп 2019, 8:35

NGneer4eto написа:
refractory1899 написа:По принцип генерацията ми е с чисто нови тампони и отделно има няколко точки за купето, освен това наскоро съм я оглеждал, тъй че шансът нещо да е откачено е минимален. Катализатори както май вече написах няма, ама това за крайното гърне е вариант сега като се замислям, може нещо да се е откъртило. Откакто почистих ЕГР-а, който беше отврат, турбината като че ли взех на по-ниски обороти да я чувам, ама да се чува турбината мисля че е нормално, а дори да не е НОРМАЛНО, то поне точно на тая кола от вече има нвма 2 години си я карам и се чува много, а колата си върви на помияр и масло не бара, тъй че не мисля че е показно за наближаващ край нс живота на турбината.


Не я гледай как свири турбината. Моята съскаше като настъпана змия и виеше като линейка още като взех колата и след 65000 км няма никаква промяна. Проверявана е- оста има минимален радиален луфт. Вече ако се чува стържене е лошо. Провери луфта на перката, като махнеш маркуча на смукателната страна и ако е много мъничък луфта значи има още много да кара. Щом си сменил генерацията очевидно търси проблема в нея.



Човека никъде не е казвал, че е сменял генерация, а само тампони. Аз бях карал около месец без казализатори и постоянно се чуваше свиренето на турбото. Върнах си калализатора и спря шума, така че особено щом е "високочистотно свирене" най-вероятно просто си е от турбото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Високочестотно свистене от ауспуха след по-дълго пътуван

Мнение от virtualchild » 13 Сеп 2019, 9:38

И аз бях сигурен, че ми шуми алуминиевата топлоизолация над гърнето.
Не беше добре хваната и се местеше. Затово си представях, че на висока скорост я мести въздушната струя....
И накарая се оказа перката на топлата част на турбото :)
Също нямам катализатори и се чува лесно.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook