Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 24.05.2010
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от nbs » 12 Юли 2010, 21:42

Вие направо ме накарахте да стана фен на газта :mhihi: По ваши думи си правя извода, че няма смисъл да се кара на бензин, а всеки да минава на газ :lol: Казвате ми, че няма никаква разлика с бензина... Ми дано е така, защото това ще бъде нещо уникално :yes:

kokoshkaa написа:- има три различни режима на работа - нормален - икономичен и спортен, които могат да се сменят в движение (още ги пробвам)


Еми това е... правиш го на спортен и си бог :twisted: :mhihi:

Не знам защо, но аз си мисля, че газта ще забави "леко" колата, много леко... И аз не знам защо мисля така, може би заради това, което четох във форума(повечето глупости за газта)... Дано е така както казвате и да няма разлика с бензина... Е то все пак може и да има много малка разлика, все пак... не знам :conf:

САМО ДЕТО НЕ ПОЛУЧИХ ОТГОВОР НА ЕДИН ОТ ВЪПРОСИТЕ... :oops:

1. Какво е ускорението с газ, за колко секунди достига 0-100км (СРАВНЕНИЕ С БЕНЗИНА). Не мисля, че е напълно еднакво, но все пак колко секунди се "бави" газта или е еднакво :dummy: :mrgreen:. Няма ли някой, който да е пробвал или да знае... :ok:

??? :dunno: :dunno: :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 2.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i, 98г, 1,9

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от maxy » 12 Юли 2010, 22:58

сложете си метан като искате толкова да ви е икономично. и виждам че няма смисъл да се спори с вас. кой на квото му е изгодно на това да кара. мен ми е изгодно на бензин и ми е се тая. и тея дет си мислят че слагаме само по 5 лева и гъзареем пред кафето да доидат да им покажа фактурите дет зареждам точно по 50 лева на седмица и още 40 за на жена ми пежото. а сега и по темата малко пич чувал съм че brc са много добри. вярно по скъпи са ама сигурно си заслужава. потърси в google сервиза им е в дружба май. обади се по телефона и питай те ще ти обяснят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530xi
Мечтае да кара: S65 Lorinser

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Mitko195 » 13 Юли 2010, 1:28

[quote="kokoshkaa"]
- разхода горе долу се запази, 14-15 бензин - толкова е и на газ (само дето газта е 1.20 :lol: )

Братле- този разход 14-15 бензин- никак не е нормален за 18ка.
Моята е същата- карам я с кеф, в задръствания не обичам да седя и ги минавам бързо, но повече от 11 с клима няма...
Макс ми е стигала 13, но ми мина вече :) Провери си дебитомера ;)
А за ускорението- ако на някой му е много любопитно- може да се засече с едно стартче срещу истинско бензинче и ще се види :yes:
П.С. Може да е по-евтино на газ, но се излагате с изказвания от типа ''няма разкика с бензина''. В книжката на колата пише, че стойностите за мощност са изчислени при използване на бензин 98, а може да се кара и с 95, но не се гарантира за обявените показатели. Тоест- 118 коня,ама на 98, а на газ....?

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 24.05.2010
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от nbs » 13 Юли 2010, 9:10

nbs написа:САМО ДЕТО НЕ ПОЛУЧИХ ОТГОВОР НА ЕДИН ОТ ВЪПРОСИТЕ... :oops:

1. Какво е ускорението с газ, за колко секунди достига 0-100км (СРАВНЕНИЕ С БЕНЗИНА). Не мисля, че е напълно еднакво, но все пак колко секунди се "бави" газта или е еднакво :dummy: :mrgreen:. Няма ли някой, който да е пробвал или да знае... :ok:

??? :dunno: :dunno: :dunno:


Защо не получавам отговор на въпроса си??? Никой ли не знае, никой ли не е пробвал :help: :shock: :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от optimist » 13 Юли 2010, 11:18

Защото приятелю за да си категоричен каква е разликата трябва да го измериш по някакъв начин :mhihi: нали не мислиш че става с ръчен хронометър или пък с гсм.
Някои производители твърдят че мощността спада средно с 5%, ако приемеш тва твърдение разликата ще е нищожна а тва моторче няма кои знае къв капацитет и не би трябвало да прехвърля на бензин при мачкане не вярвам да ти прави впечатление
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 17.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: Е60

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от divvakka » 13 Юли 2010, 11:41

След два дни и аз смятам да слагам газова на същия мотор. В Сливен ще я слагам, при Юри и ще споделя после мнение. Доста скиптично съм настроен за тая газова, дано не съжалявам после... :dunno:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от K_Ilkov » 13 Юли 2010, 14:17

nbs написа:
nbs написа:САМО ДЕТО НЕ ПОЛУЧИХ ОТГОВОР НА ЕДИН ОТ ВЪПРОСИТЕ... :oops:

1. Какво е ускорението с газ, за колко секунди достига 0-100км (СРАВНЕНИЕ С БЕНЗИНА). Не мисля, че е напълно еднакво, но все пак колко секунди се "бави" газта или е еднакво :dummy: :mrgreen:. Няма ли някой, който да е пробвал или да знае... :ok:

??? :dunno: :dunno: :dunno:


Защо не получавам отговор на въпроса си??? Никой ли не знае, никой ли не е пробвал :help: :shock: :dunno:


ми щото който си е сложил газчица, се радва че кара тъничко и не разсъждава за колко прави 0-100 :paranoid:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 19.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от dimitar_g_d » 13 Юли 2010, 14:37

Колеги преди малко званнах до сервиза на BRC в Дружба и ми казаха , че газовия инжекцион струва 1550 лева което ме навежда на мисълта ако се реша да сложа газ ще е Фобос 1120 лева а и гаранцията е по-голяма 100 000 километра или 2 години а и за сервиза в Дружба прочетох много отрицателни мнения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от zmeyan » 13 Юли 2010, 14:44

Oт 0 до 100км за колко секънди...че от де да знам, никога не ме е интересувало, ако някой си е играл да засича, нека каже.
Относно падането на мощността - 5% звучат доста правдоподобно.
Но това е пренебрежимо малко и почти не се усеща, а ако толкова искате да карате спортно или да набирате от 0 до 100 ... превключвате на бензин.
Разлика в мощността има, но е малка, затова ако не си претенциозен може и да не я забележиш въобще.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 26.11.2008

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от pepelq6ko » 13 Юли 2010, 15:53

един съвет преди да туриш газовото-като ти монтират ключа за газ/бензин нека майстора го направи така че като включиш на газ бензиновта помпа да изключва изцяло ,а не да върти.изгорих 2 помпи преди да стигна до това решение и прозрение,а тя е 480лв та давай си сметка за тия неща.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.06.2010
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от tojko_t » 13 Юли 2010, 16:42

pepelq6ko написа:един съвет преди да туриш газовото-като ти монтират ключа за газ/бензин нека майстора го направи така че като включиш на газ бензиновта помпа да изключва изцяло ,а не да върти.изгорих 2 помпи преди да стигна до това решение и прозрение,а тя е 480лв та давай си сметка за тия неща.

Просто не бива да стои празен резервуара.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Жена
Кара: Е46 компакт

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от nani » 13 Юли 2010, 21:24

майстора ми каза , че помпата се охлаждала от горивото, затова не бива да остава под 10-15 литра и нямало да има проблеми с нея

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Next » 13 Юли 2010, 23:11

divvakka написа:След два дни и аз смятам да слагам газова на същия мотор. В Сливен ще я слагам, при Юри и ще споделя после мнение. Доста скиптично съм настроен за тая газова, дано не съжалявам после... :dunno:

Колега какво газово ще слагаш в Сливен и за какви пари ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 307
Регистриран на: 21.03.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 328i Мойта, e53 Семейната
Мечтае да кара: 635i e24, 850i e31
Детайли за колата: Истинската 328ца

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от kokali praa vsiakvi » 14 Юли 2010, 0:20

Mitko195 написа:
kokoshkaa написа:
- разхода горе долу се запази, 14-15 бензин - толкова е и на газ (само дето газта е 1.20 :lol: )

Братле- този разход 14-15 бензин- никак не е нормален за 18ка.
Моята е същата- карам я с кеф, в задръствания не обичам да седя и ги минавам бързо, но повече от 11 с клима няма...
Макс ми е стигала 13, но ми мина вече :) Провери си дебитомера ;)
А за ускорението- ако на някой му е много любопитно- може да се засече с едно стартче срещу истинско бензинче и ще се види :yes:
П.С. Може да е по-евтино на газ, но се излагате с изказвания от типа ''няма разкика с бензина''. В книжката на колата пише, че стойностите за мощност са изчислени при използване на бензин 98, а може да се кара и с 95, но не се гарантира за обявените показатели. Тоест- 118 коня,ама на 98, а на газ....?

Айде да се "засечем"-стиска ли ти?
Последна промяна kokali praa vsiakvi на 14 Юли 2010, 0:31, променена общо 2 пъти
Жените биват два вида : 1. Слабички 2. Убавки... И с броя на цилиндрите е подобно ...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 307
Регистриран на: 21.03.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 328i Мойта, e53 Семейната
Мечтае да кара: 635i e24, 850i e31
Детайли за колата: Истинската 328ца

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от kokali praa vsiakvi » 14 Юли 2010, 0:29

maxy написа:сложете си метан като искате толкова да ви е икономично. и виждам че няма смисъл да се спори с вас. кой на квото му е изгодно на това да кара. мен ми е изгодно на бензин и ми е се тая. и тея дет си мислят че слагаме само по 5 лева и гъзареем пред кафето да доидат да им покажа фактурите дет зареждам точно по 50 лева на седмица и още 40 за на жена ми пежото. а сега и по темата малко пич чувал съм че brc са много добри. вярно по скъпи са ама сигурно си заслужава. потърси в google сервиза им е в дружба май. обади се по телефона и питай те ще ти обяснят.

Попитали една жена-Какъв разход ти дава колата? Оговор-30лв на семица! А ние глупаците мерим литри/100км
Жените биват два вида : 1. Слабички 2. Убавки... И с броя на цилиндрите е подобно ...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook