Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.04.2011
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от nikolay.sotirov » 26 Апр 2011, 21:20

Момчета нека ви кажа нещо което сигурно много то вас не знаят. БМВ има опция да си поръчаш нова кола с газов инжекцион от завода. Иначе казано фабрична газова уредба. Само че завода работи само с една газова компания и това е Колтек- Некам. Моята БМВ Е46 е такава поръчана и е с фабрична поставена газова уретба, Тази газова компания поставя и фабично само за три марки БМВ, Мерцедес и Волво. Няма да ви казвам че на газ работи по добре от колкото на бензин защото няма да ми повярвате но е факт. Разхода е съвсем нормален съвсем малко повече от бензина около 0,5 л повече. Предимастата и са следните
1. Не се занимаваш да ходиш при газаджии разбирачи и да ти я бъзикат постояно защото е самоубочаваща се уредба посредстом компютър към нея.
2. Много по евтино ми идва а мощността е същата.
Недостатъци обаче има:
1. Има само един сервиз в БГ и той е в град Септември /никой не се ангажира да ми я пипа незнам защо всеки вдига ръце/
2. Цената на такава уредба е около 2500 - 3000 евро
май друго няма
Аз лично не си я давам за нощо и съм много доволен.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 25.09.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i 2000г.

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от AIR_MEN » 29 Апр 2011, 13:11

Здравейте колеги,
в няколко теми за газ писах в последната година и половина тук във форума. Моето БМВ е 318 118к.с. 2000г. Октомври месец 2009г. си сложих БСМ-ОБД2 газов инжекцион. Газовот ми позволява да прочитам и виждам в реално време данните на бензиновия компютър, което позволява и по-гъвкава настройка на автомобила. Дюзите ми са на 1.5ома, рейката ми в възможно най-бързата, маркучите от рейката към колекторите са максимално къси и изправени. Тръбата от бутилката към редуктора ми е малко по-широка от стандартната(ще излъжа колко е като размер), бутилката ми е 40л и събира 32л. - зад задна дясна облегалка е и дефакто 2/3 от лявата облегалка отзаде е свободна. Зарядното ми е до капачката на резервоара, зад капачето - завиваш всеки път преходник и не е никак неудобно предвид факта, че на пътя никой не забелязва промени по колата а и не дупчиш грозно... Всички тръби са прибрани под мокети, долната тръба е в тунела.
За вървежа какво да ви кажа. За тези 100 000км и нагоре на газ... просто колата е супер. Разлика във вървенето няма - на бензин и газ ускорява почти еднакво (да не кажа, че аз съм пуснал малко повечко газ и е по-добра на пропан бутан). Максимална скорост и при двете горива 210км/ч, но кога ще караш така... 2010г. лятото си сложих чип, чрез който се усети разлика и на двете горива. Газта искаше малко корекция, което нормално предвид това че е по-лесно запалима и по-високото предварение на запалването и харесва много. Започна на извънградското да гори по-малко при нормално каране. Мотора работи доста по-тихо на газ по простата причина, че детонациите на газ са по-тихи от на бензина. Единственото е, че на всяка втора смяна на масло е хубаво да се сменя въздушен филтър, филтър на газовото(а ако в газта има много графит може и на 1-ва смяна, а може и на компресор да се изчисти), а задължително е на втората смяна на масло и свещите.
Преди месец имах две чести пътувания Бургас - София. Разхода беше следния:
Газ - 48литра, което е 12л на 100км (но нямаше жалене по пътя... 3-та докрай, 4-та според зависи и на магистралата 180-190 понеже беше 2ч сутринта), та по 1,18лв/л са 56,64лв
Бензин - на връщане реших да я продухам малко... 40л някъде отидоха, защото тръгнах на пълен от софия и в бургас като влязох си бях малко над 1/4 която е на 15л. Та по 2,36лв/л са 94,40лв.
Е разликата е 37,80лв... ами та това е едно хубаво хапване на Хепи по пътя за двама човека. Или още една моя бутилка, което са още 280-310км :)
Е, а сега тия всичките дето не харесват газта да ми кажат дали да карам на бензин и дали ме интересува, че на бензиностанцията заставам на газта и се смеят на мен, а те на бензина и вървим заедно по пътя, а накрая на касата като плащаме, КОЙ НА КОГО СЕ СМЕЕ?

Поздрави
Ицо
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 8.01.2007
Местоположение: София
Кара: F10 530D xDrive

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Ciki » 11 Май 2011, 9:44

nikolay.sotirov написа:Момчета нека ви кажа нещо което сигурно много то вас не знаят. БМВ има опция да си поръчаш нова кола с газов инжекцион от завода. Иначе казано фабрична газова уредба. Само че завода работи само с една газова компания и това е Колтек- Некам. Моята БМВ Е46 е такава поръчана и е с фабрична поставена газова уретба, Тази газова компания поставя и фабично само за три марки БМВ, Мерцедес и Волво. Няма да ви казвам че на газ работи по добре от колкото на бензин защото няма да ми повярвате но е факт. Разхода е съвсем нормален съвсем малко повече от бензина около 0,5 л повече. Предимастата и са следните
1. Не се занимаваш да ходиш при газаджии разбирачи и да ти я бъзикат постояно защото е самоубочаваща се уредба посредстом компютър към нея.
2. Много по евтино ми идва а мощността е същата.
Недостатъци обаче има:
1. Има само един сервиз в БГ и той е в град Септември /никой не се ангажира да ми я пипа незнам защо всеки вдига ръце/
2. Цената на такава уредба е около 2500 - 3000 евро
май друго няма
Аз лично не си я давам за нощо и съм много доволен.


За LPG газова система ли говориш колега?

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Zagy » 11 Май 2011, 10:55

Имайте предвид, че М43 мотора е мнооого подходящ за газифициране за разлика от останалите.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Next » 11 Май 2011, 18:54

Zagy написа:Имайте предвид, че М43 мотора е мнооого подходящ за газифициране за разлика от останалите.

И М52 е добре.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от jbankov » 12 Май 2011, 10:37

От вчера и М54 вече е газифициран и работи идеално.Ще направя и една разходка из БГ да видим навън как се държи :wave:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 8.01.2007
Местоположение: София
Кара: F10 530D xDrive

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Ciki » 12 Май 2011, 10:51

jbankov написа:От вчера и М54 вече е газифициран и работи идеално.Ще направя и една разходка из БГ да видим навън как се държи :wave:


Дай малко повече инфо за M54-цата и по-точно каква избра да сложиш?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от jbankov » 12 Май 2011, 13:15

Ciki написа:
jbankov написа:От вчера и М54 вече е газифициран и работи идеално.Ще направя и една разходка из БГ да видим навън как се държи :wave:


Дай малко повече инфо за M54-цата и по-точно каква избра да сложиш?


Колега, сложих Romanno /май така се пишеше/ - италиански инжекцион от ново поколение. Не очаквах ,че на тоя мотор ще се получи добре ,но взе че стана :ok: А като изпълнение ...май ще трябва да кача снимки, никъде не се вижда ,че има нещо ,което не е фабрично на колата,т.е. всичко е скрито ...мн добър монтаж :clap:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от mistyrain » 17 Май 2011, 9:45

Така, тук не бях писал, сега и тука ще пиша :)

Гледам, че доста се хвалят Fobos. Разрових се аз и ето го сайта с цените:

http://www.fobos-bg.com/index.php?optio ... Itemid=141

До тук добре. Имаме 3 класа газови - нисък, среден и висок. Цените съответно са възходящи. Добре ама защо са възходящи и каква им е разликата като в описанията частите са едни и същи по марки и модели?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от А.Марчев » 17 Май 2011, 10:38

scipo написа:
nbs написа:Какви предимства и недостатъци има газовия инжекцион?... по специално за Е46, но все пак казвайте :)
МОЛЯ ДА ПИШАТ ТЕЗИ, КОИТО СА С ТАКЪВ ИНЖЕКЦИОН! Може и тези, които знаят, но наистина да знаят, а не да са чували, че на приятеля му приятеля и т.н. :kuku:

Аз искам ГИ, защото цената на бензина е много скъп, както и на дизела, но се притеснявам, защото всеки е против газта в този форум(поне повечето)...
Какви са предимствата, освен цената :dunno: и какви са недостатъците. Колата се кара за кеф, а не за много километри всеки ден, но все пак си искам да си я карам без да мисля за гориво и цени :ok:

Най-вече искам да знам, поне малко променя ли се вървежа??? Или можеш да си го натискаш както бензина :driving: :mhihi: (АМА ЧЕСТНО) :help:


тези неща би трябвало да се мислят преди да се купи такава кола... газ отива на рено, пежо, фиат и т.н от този клас автомобили... слагането на газ на БМВ и Мерцедес е направо подигравка... и е нормално колеги от форума да са против газта...


:yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от mistyrain » 17 Май 2011, 10:56

nase7o написа:
scipo написа:
nbs написа:Какви предимства и недостатъци има газовия инжекцион?... по специално за Е46, но все пак казвайте :)
МОЛЯ ДА ПИШАТ ТЕЗИ, КОИТО СА С ТАКЪВ ИНЖЕКЦИОН! Може и тези, които знаят, но наистина да знаят, а не да са чували, че на приятеля му приятеля и т.н. :kuku:

Аз искам ГИ, защото цената на бензина е много скъп, както и на дизела, но се притеснявам, защото всеки е против газта в този форум(поне повечето)...
Какви са предимствата, освен цената :dunno: и какви са недостатъците. Колата се кара за кеф, а не за много километри всеки ден, но все пак си искам да си я карам без да мисля за гориво и цени :ok:

Най-вече искам да знам, поне малко променя ли се вървежа??? Или можеш да си го натискаш както бензина :driving: :mhihi: (АМА ЧЕСТНО) :help:


тези неща би трябвало да се мислят преди да се купи такава кола... газ отива на рено, пежо, фиат и т.н от този клас автомобили... слагането на газ на БМВ и Мерцедес е направо подигравка... и е нормално колеги от форума да са против газта...


:yes:


Аз не съм на газ ама да ви кажа такива мнения са смешни. Се едно тука всички караме от 2008-ма на горе коли и то М-ки. Смешно е да сложиш на мерцедес S класа или caynne turbo газ. но на нашите на по 8-10г. коли кое пък баш не му отива? Какво значи отива? Момчето е решило да пита за да знае какво да си сложи, едва дали му трябват изцепки като - лъв сено не яде. Какъв лъв е 318 бре? Лъв било. Се едно тия коли ще ги носите на ония свят, пък и до колкото знам от наблюдения колко хора имат и карат на газ пък на никой до сега незнам колата да му се е стопила или разпаднала както говорят хората. А й както каза един колега по-горе, добре че няма анкета колко са на газ че тогава ще има доста изненадани, включително и аз.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 15.05.2009
Пол: Мъж
Кара: 318i 98

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от meraklia_pz » 17 Май 2011, 12:35

Аз изминах около 12к километра на газ с Lovato съм и ми струваше 980 лева. сложих го февруари месец. Бутилката ми е 40 литра и събира 32 литра, зареждал съм само от Лукойл. Първоначално сложих дюзи за 1.9 мотор и ми гореше около 11-12 градско, смених ги за 1.8 мотор и ми падна на около 10 градско, за Извън града нормално каране съм падал на 7.8, но това е при много галене на педала иначе нормално ми е около 8.5-9/100 л. това при скорост 90-120км - това е при условие си карам и не искам никой да е пред мен, изпредварвам доста често. Иначе вчера при ръчка 130-160км/ч ми даде разход 10.4 Филтъра беше се запушил с графит, даже и тръбичката преди него на около 10 000 км, изчистих го само и това е без проблем. Много зависи и е много индивидуално относно газовото, лично аз го сложих още преди да регистрирам колата. За 10 000 км и вече парите за него са избити и карам на половин цена. Не мога да говора за техническите характеристики на цилиндри, бутала свещи и т.н. и тяхното износване, но да не се заблуждаваме, че и горивата са с хубаво качество, така че ако караш с боклук, то поне да бъде по-евтиният. Това разбира се и лично мнение и не ангажирам никой с него. Аз лично съм доволен и за мен това е най-добрият и алтернативен начин за нашите условия. Поздрави :)
Изображение
Как искам да създам това, което сътворява сърцето ми !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от nikolae » 18 Май 2011, 10:34

Може би малко офтопик, но това със запушването на филтъра с графитени боклуци
е доста често срещано напоследък.
Моят го честих два пъти, накрая правихме промивка на тръбата с бензин.
Просто на много места горивата са пълна гняс !

Аз карам с инжекцион от старгаз/симгаз
всичко италианско - комп, изп. бутилка са български.

Доста проблеми имах докато я настроят, но въпреки всичко съм доволен
колата е е46 м54б22 - със 100 по магистрала дава 7 газ
с 140 - 10.00-10.50, градско София - давала е 13 давала е 15

Разликата в парите е огромна, има го и това, че като караш на газ - сипваш 20лв. и си правиш
една разходка....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: ROI
Пол: Мъж
Кара: M50 с шпер :)
Мечтае да кара: саМолет
Детайли за колата: Млада булка само на 23 !!!

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от gear » 18 Май 2011, 14:16

:smoke: :OT: И аз ще сложа газ(LANDI RENZO) !!! М43 -95г писна ми от невероятните горива които така или иначе ги имаме за даденост и храним всичкото баровец на булгаристан !!! има едно филмче колеги "zeitgeist" се казва гледайте и пак помислете ;)

сега по темата - ще споделя инфо и аз след като направя крупната инвестиция (която е на стойност колкото колата ми !!!) надявам се и вярвам че съм на прав път пък ремонта и тем подобни шикириии и "екстри" -пример от форума двигател 400 лева ?!? ми то газовото (ГИ) е по скъпо !!!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 318i

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от e46fan » 19 Яну 2012, 11:48

Да ви се похваля и аз - наскоро монтирах ГИ на моята е46ца M43TUB19
След доста четене по форумите и разпитване на познати с газови инжекциони, накрая се спрях на BSM - CarGas (обясниха ми че е с български софтуер и италиански части, и е на доста по-приемлива цена от изцяло италианските) от Бул автосервиз (в лозенец до кошарите) и вече 1500 км нямам никакви проблеми колата се държи много добре и разхода е доста по приемлив отколкото на бензин :drink:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook