Рециклиране на шарнири

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от oci » 25 Сеп 2014, 0:27

nemo21 написа:За Варна никой не каза нищо - айде бе колеги !!! :help:


след 10-тина дни ще съм във Варна и мога да ти направя един комплект

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 22.11.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 318i 115 and E46 320d 150

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от nikkyv » 05 Дек 2014, 22:56

колеги от седмица вече сам с е46 и вече трябва да оправя шарнирите. Та въпроса ми е каде в Пловдив ще ми избият мойте, ще ми пристържат носа4ите и ще ми набият новите шарнири от е36 ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от xaxo » 23 Дек 2014, 11:51

Бих искал и аз да се включа за една консултация от ваша страна. Карам седан е46, дизел, 150 коня.
Когато взех колата смених левия носач (заради проблеми със шарнирите) и сложихме MEYLE усилен със сменяеми шарнири. От тогава съм изминал малко над 10 000 км. и мога да кажа че се държи добре. При скорошен преглед обаче видяхме, че и левите шарнири започват да си отиват.
Дилемате ми сега са няколко, ще се опитам да ги структурирам :)

1. Дали да рециклирам левия шарнир или отново да си взема MEYLE усилен със сменяеми шарнири и при следващия проблем директно да слагам от усилените шарнири на е36 модела.

2. Ако изберете опцията за рециклиране, какви точно шарнири да търся за е36? Видях че има различни модели в зависимост от модификацията на е36 автомобила. Какво да им кажа в магазина, ако започна да им се обяснявам ... ще ме "качат на черешата"? Отделно някъде тук четох за плътни / неплътни ... обърквам се :)

3. Предполагам и тампоните ще са за смяна, какво бихте препоръчали да мина ли на полиуретанови или да си пазаря нормални тампони? Попаднах на човек занимаващ се с рециклиране в Казанлък (предполагам повечето от вас са чували за него), който продава български тампони за по 15 лв. бройката. Имате ли отзиви? (уточнявам, че не бих се стискал за определена сума отгоре, но защо пък не ако са качествени??)

Ако искочат още въпроси в процеса ще допълвам :)
Благодаря ви предварително за мненията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 18.07.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: ше: BMW(e46) 143 hp. (N42B20)
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от torettos » 23 Дек 2014, 12:04

xaxo написа:Бих искал и аз да се включа за една консултация от ваша страна. Карам седан е46, дизел, 150 коня.
Когато взех колата смених левия носач (заради проблеми със шарнирите) и сложихме MEYLE усилен със сменяеми шарнири. От тогава съм изминал малко над 10 000 км. и мога да кажа че се държи добре. При скорошен преглед обаче видяхме, че и левите шарнири започват да си отиват.
Дилемате ми сега са няколко, ще се опитам да ги структурирам :)

1. Дали да рециклирам левия шарнир или отново да си взема MEYLE усилен със сменяеми шарнири и при следващия проблем директно да слагам от усилените шарнири на е36 модела.

2. Ако изберете опцията за рециклиране, какви точно шарнири да търся за е36? Видях че има различни модели в зависимост от модификацията на е36 автомобила. Какво да им кажа в магазина, ако започна да им се обяснявам ... ще ме "качат на черешата"? Отделно някъде тук четох за плътни / неплътни ... обърквам се :)

3. Предполагам и тампоните ще са за смяна, какво бихте препоръчали да мина ли на полиуретанови или да си пазаря нормални тампони? Попаднах на човек занимаващ се с рециклиране в Казанлък (предполагам повечето от вас са чували за него), който продава български тампони за по 15 лв. бройката. Имате ли отзиви? (уточнявам, че не бих се стискал за определена сума отгоре, но защо пък не ако са качествени??)

Ако искочат още въпроси в процеса ще допълвам :)
Благодаря ви предварително за мненията.


Колега аз смених късите шарнири с такива за е36 като сложихме TRW (честно казано съм доволен от резултата). Смених и тампоните като ги взех от човек от форума. Взех MEYLE HD и за има няма 5000 км тампоните си заминаха :shock: а честно казано се надявах поне на 40000км.. така, че ако ти е удобно ми прати координати за тези тампони по 15лв. да ги пробвам дали стават..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от xaxo » 23 Дек 2014, 12:11

Имаш ЛС.
Аз повече се двуомя над това дали директно да скачам на рециклажа само с единия носач или да си взема двата ми да са еднакви и при бъдещи проблеми спокойно да си сменям шарнирите ...
Един десен носач нов усилен на Мейле със сменяеми шарнири, успях да го спазаря за 150 лв. и се чудя какво да избера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 18.07.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: ше: BMW(e46) 143 hp. (N42B20)
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от torettos » 23 Дек 2014, 12:23

xaxo написа:Имаш ЛС.
Аз повече се двуомя над това дали директно да скачам на рециклажа само с единия носач или да си взема двата ми да са еднакви и при бъдещи проблеми спокойно да си сменям шарнирите ...
Един десен носач нов усилен на Мейле със сменяеми шарнири, успях да го спазаря за 150 лв. и се чудя какво да избера.


Честно казано... след като дадох 110 лв. само за тампони който изкараха 5к км. няма сила дето да ме накара пак да заложа на MEYLE..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 23 Дек 2014, 15:34

xaxo написа:Имаш ЛС.
Аз повече се двуомя над това дали директно да скачам на рециклажа само с единия носач или да си взема двата ми да са еднакви и при бъдещи проблеми спокойно да си сменям шарнирите ...
Един десен носач нов усилен на Мейле със сменяеми шарнири, успях да го спазаря за 150 лв. и се чудя какво да избера.


Колега,

Слагай еднакви части и от двете страни.
Това от едната страна да си с един, а другата страна с друг носач не е приемливо.
Слагай мейлето със сменяемите шарнири и нов тампон.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от tekabg » 23 Дек 2014, 17:16

На моето комби 320д сложих полиуретанови тампони на носачите и вече 30хил.км. нямам ядове.На е-36-цата се скъсвах да сменям тампони ,то не бяха усилени ,не бяха премиум марки и накрая само полиуретана устиска.Така че слагайте полиуретанови тампони и няма да съжалявате то по нашите пътища друго не държи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от marto853. » 25 Дек 2014, 18:33

Колега,

Слагай еднакви части и от двете страни.
Това от едната страна да си с един, а другата страна с друг носач не е приемливо.
Слагай мейлето със сменяемите шарнири и нов тампон.[/quote]

:OT: Колега това да не ти е накладка или пружина, ако частите се различават само по марка няма причина да се сменят.
новият ми номер: 0877787835

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от xaxo » 25 Дек 2014, 18:57

Аз клоня към това да сменя и другия носач, така че и двата ми да са еднакви, от тези със сменяеми шарнири с оглед на последващото обслужване. То не че се знае колко ще се задържи тази кола де ...
Чел съм, не знам дали е така, че веднъж рециклиран нормален носач, не е много удачен вариант да се рециклира отново, това от гледна точка на сигурност. За това си мисля да сложа два със сменящи се шарнири и после ... сменяй на воля ...

А за тампона още продължавам да имам колебания обикновен или полиуретанов. За полиуретана две неща ме притесняват, отново прочетени в интернет:
- да не стане много твърдо возенето. Мисля дори да слизам от 17ки на 16ки, понеже ми е твърдо със 17ките. Та ако стане твърдо това да не повлияе негативно върху издръжливостта и на другите елементи по окачването ...
- почвали били да скърцат ... сега ще кажете, че се гресират със специални смазки и други, но въпреки това има хора, оплакващи се от това ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 25 Дек 2014, 19:34

marto853. написа:Колега,

Слагай еднакви части и от двете страни.
Това от едната страна да си с един, а другата страна с друг носач не е приемливо.
Слагай мейлето със сменяемите шарнири и нов тампон.


:OT: Колега това да не ти е накладка или пружина, ако частите се различават само по марка няма причина да се сменят.[/quote]

Ти на твойта ако искаш от едната страна слагай от е36, а от другата от е92...едните ас метал, а от другата рециклирай...после продължавай да вярваш, че караш BMW и управлението има нещо общо с това, което е излязла от завода...давай си експертното мнение и не ми коментирай съвета!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от marto853. » 25 Дек 2014, 22:15

:OT: Ти или не четеш правилно или имаш някакъв проблем. Някъде да видя да съм писал да слага от Е 36 (въпреки ,че стават някои) казах,че стига да са еднакви няма проблеми ако са различни марки.Няма смисъл да сменя нещо ако е здраво само заради,че от едната страна е Мейле а от другата Лемфьордер.
ПП. Ти за мойта не се притеснявай.
новият ми номер: 0877787835

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от tekabg » 25 Дек 2014, 22:31

xaxo написа:Аз клоня към това да сменя и другия носач, така че и двата ми да са еднакви, от тези със сменяеми шарнири с оглед на последващото обслужване. То не че се знае колко ще се задържи тази кола де ...
Чел съм, не знам дали е така, че веднъж рециклиран нормален носач, не е много удачен вариант да се рециклира отново, това от гледна точка на сигурност. За това си мисля да сложа два със сменящи се шарнири и после ... сменяй на воля ...

А за тампона още продължавам да имам колебания обикновен или полиуретанов. За полиуретана две неща ме притесняват, отново прочетени в интернет:
- да не стане много твърдо возенето. Мисля дори да слизам от 17ки на 16ки, понеже ми е твърдо със 17ките. Та ако стане твърдо това да не повлияе негативно върху издръжливостта и на другите елементи по окачването ...
- почвали били да скърцат ... сега ще кажете, че се гресират със специални смазки и други, но въпреки това има хора, оплакващи се от това ...

Колега слагай смело полиуретана.Аз карам с полиуретан вече повече от година и няма скърцане управлението става малко по-директно и това е ,което аз забелязах.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 27.10.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320d E46

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от PB9122 » 06 Яну 2015, 18:57

а аз така и не разбрах има ли човек в пловдив който да ми направи отвора за големия шарнир
ако някой колега знае моля за координати

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.10.2009
Пол: Мъж

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от diviia » 29 Апр 2015, 23:28

Може ли на Лемфйордер да се подмени шарнира (късия) и къде при кой.Моля някои ако знае да ми даде номер за контакти. Благодаря
или ако предложите друг вариант......
Така и не разбрах от прочетеното до тук по темата дали тези Лемфйордер мога да ги направя или не.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook