Рециклиране на шарнири

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от DigitalExile » 10 Май 2015, 10:16

Моите са на MOOG и ги рециклирах тук http://boltmin.blogspot.com/p/blog-page_1251.html
Станаха супер вече ги накрам над 6000 км. не са мръднали :)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 19.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: ///MPower G30
Детайли за колата: BMW E60 530d 231к.с. 2007

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от sucre » 25 Май 2015, 10:39

Така и аз да попитам карам 330Д с оргинални носачи съм и тези дни установих, че всички шарнири са за смяна и от ляво и от дясно и късия и дългия.
От всичко прочетено разбрах, че към момента вече се смея и късия и дълги. Искам да попитам дали съм разбрал правилно за късия купувам №316 010 0003/HD и за дългия №316 010 4305/HD на Myele избиват се на преса и 2-та и се слагат новите с тези номера на Myele. Ако нещо бъркам Моля кажете.

Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от oci » 26 Май 2015, 10:10

sucre написа:Така и аз да попитам карам 330Д с оргинални носачи съм и тези дни установих, че всички шарнири са за смяна и от ляво и от дясно и късия и дългия.
От всичко прочетено разбрах, че към момента вече се смея и късия и дълги. Искам да попитам дали съм разбрал правилно за късия купувам №316 010 0003/HD и за дългия №316 010 4305/HD на Myele избиват се на преса и 2-та и се слагат новите с тези номера на Myele. Ако нещо бъркам Моля кажете.

Благодаря предварително


Не точно, късия ще успееш да го избиен, НО дългия НЕ той се фрезова.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от DigitalExile » 26 Май 2015, 11:16

@sucre разгледай клипчетата в линка който съм дал над твоето мнение :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 19.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: ///MPower G30
Детайли за колата: BMW E60 530d 231к.с. 2007

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от sucre » 26 Май 2015, 21:59

Благодаря за инфото явно ще ги пращам в Казанлък ако не намеря някъде в София че много време ще ми отнеме тая работа с куриерите. :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 27 Май 2015, 11:52

sucre написа:Благодаря за инфото явно ще ги пращам в Казанлък ако не намеря някъде в София че много време ще ми отнеме тая работа с куриерите. :bowdown:



Колега,

Не те съветвам да го правиш...аз правих там моите...за експеримент и ги хвърлих след няма и 10 000 км.
Луфтовете изчезват, но управлението става много зле...волана става адски тежък и дъвен!!! Изобщо управлението става лада 1500.
Рейката почва да се товари зверски!!! После почнаха едни паразитни шумчета...посркъцвания...гадост.
Това, което прави този човек в Казанлък няма нищо общо с другия вид рециклиране, което се описва във форума, а именно със смяната на шарнирите!

Накрая сложих два нови истински Лефьордера носачи и два маслени тампона за носачите Лемфьордер и като седнах в колата се чудех, с коя ръка да се кръстя...то стана някво чудо :mhihi: стана си истинското БМВ, стъпва като коте, волана реагира, вози мазно, леко, изчезнаха всякакъв вид шумчета и прочие дразнители ... съветвам по възможност нови носачи и тампони. Първо е за сигурност на пътя и втора караш БМВ, а не АЗЛК.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от DigitalExile » 27 Май 2015, 14:12

:kuku: Нормално волана да ти става тежък... ходи ли на реглаж след смяната... предницата след смяната на носачите ми беше отворила с 3мм и от двете страни. Ако не си отишъл е нормално да ти е тежък волана не знам даже защо се учудваш :lol: Вече 8000км ги карам не са мръднали нито има шумове нито нищо, аз съм адски доволен за парите :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 27 Май 2015, 14:30

Nedko Anev написа::kuku: Нормално волана да ти става тежък... ходи ли на реглаж след смяната... предницата след смяната на носачите ми беше отворила с 3мм и от двете страни. Ако не си отишъл е нормално да ти е тежък волана не знам даже защо се учудваш :lol: Вече 8000км ги карам не са мръднали нито има шумове нито нищо, аз съм адски доволен за парите :yes:


Естетсвено, че ходих на реглаж. Майстора е много точен.
Поне имах възможността да направя разлика преди и след.
Ако ти дам да пробваш моя автомобил съм сигурен, че ще останеш безкрайно очуден :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от DigitalExile » 27 Май 2015, 15:03

Не няма нужда, но от БГ носачи няма да си купя :yes:
Един приятел си взе нови и след 3000км искаха да изпадат шарнирите,
та по добре да ми е тежък волана, въреки че моя няма никаква разлика след реглажа :yes: ,
както казах доволен съм, мой приятели също нямат проблем пак правиха там шарнирите.
Досега от 4-5 човека който знам,че са минали през тях ти си първия който се оплаква :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 520i

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от onicks » 27 Май 2015, 17:38

В София с.Лозен има един майстор който рециклира.Повето ми колеги с ауди и пасати си ги правят там,аз водих баща ми с буса фиат дукато.За 140 лв му ги рециклира и двата и засега след 6000 км няма ядове,буса е товарен.Момчето се казва Стефчо 0894602110 има и обява с обяснения в олх

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 19.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: ///MPower G30
Детайли за колата: BMW E60 530d 231к.с. 2007

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от sucre » 27 Май 2015, 19:51

Когато сменях гумите видях, че тампоните са трагнали и викам ще ги сменя взех на Meyle HD като мислех, че тропането е от тях, но когато майстора свали носача се оказа, че шарнирите си се местят на където си искат свободно. Странното от цялата ситуация, е че от едната страна на единия носач (не помня кой късия или дългия) шарнир беше с различна гайка мисля 19 не помня и викам тези си се сменят, явно не е така. А сега гледам тук много мнения и все още се чудя какво да правя :confused: . Да си купя нови носачи със сменяеми шарнири да рециклирам ли? Къде да рециклирам? А и все пак единия вариант в х пари другия е 1/2 х пари. Някой може ли да ми каже за късия някакъв номер нали се сменя от Е36.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 12.07.2009

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от nikim69 » 04 Юни 2015, 20:42

vvasilev1 написа:
sucre написа:Благодаря за инфото явно ще ги пращам в Казанлък ако не намеря някъде в София че много време ще ми отнеме тая работа с куриерите. :bowdown:



Колега,

Не те съветвам да го правиш...аз правих там моите...за експеримент и ги хвърлих след няма и 10 000 км.
Луфтовете изчезват, но управлението става много зле...волана става адски тежък и дъвен!!! Изобщо управлението става лада 1500.
Рейката почва да се товари зверски!!! После почнаха едни паразитни шумчета...посркъцвания...гадост.
Това, което прави този човек в Казанлък няма нищо общо с другия вид рециклиране, което се описва във форума, а именно със смяната на шарнирите!

Накрая сложих два нови истински Лефьордера носачи и два маслени тампона за носачите Лемфьордер и като седнах в колата се чудех, с коя ръка да се кръстя...то стана някво чудо :mhihi: стана си истинското БМВ, стъпва като коте, волана реагира, вози мазно, леко, изчезнаха всякакъв вид шумчета и прочие дразнители ... съветвам по възможност нови носачи и тампони. Първо е за сигурност на пътя и втора караш БМВ, а не АЗЛК.

Много добре написано и най-важното самата истина,и аз ;рециклирах;моите носачи в казанльк с обещанието ще изкарат много време и километри ,но нищо подобно не стана няма и 3000км след ремонта взе да скьрца предницата,пьрво от едната страна и по кьсно от другата страна ,а за инфо не карам в бг ,така че причина за това не са пьтищата.И за кой ли пьт сьжалявам че не купих нови носачи. :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от oci » 05 Юни 2015, 11:54

Затова няма рециклиране а направо се сменят и четирите шарнира с чисто нови и на практика носачите стават оригинални със сменяеми шарнири :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 05 Юни 2015, 12:39

oci написа:Затова няма рециклиране а направо се сменят и четирите шарнира с чисто нови и на практика носачите стават оригинални със сменяеми шарнири :yes:


Тук единствения въпрос е дали е безопасно това и при самото разпробиване, не е ли възможно да се промени геометрията на носача?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от oci » 05 Юни 2015, 13:03

vvasilev1 написа:
oci написа:Затова няма рециклиране а направо се сменят и четирите шарнира с чисто нови и на практика носачите стават оригинални със сменяеми шарнири :yes:


Тук единствения въпрос е дали е безопасно това и при самото разпробиване, не е ли възможно да се промени геометрията на носача?


Възможно е ако го прави бай Пешо в гаража с бормашината иначе не. Има колеги които карат с така направени носачи и във форума и до сега не е изкочила тема с проблем от това нещо.
Моята я направих така, карах си моето семейство с нея 4 години и сега едно момче я кара със същите носачи.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook