помагайте- от някъде влиза вода

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 21.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90

помагайте- от някъде влиза вода

Мнение от majstorapetkov » 27 Сеп 2008, 8:51

Днес установих, че мокета пред предната пасажерска седалка е мокър. Да почвам ли да разглобявам и да търся липсващи тапи или дупки или....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 D E46

Мнение от карел » 27 Сеп 2008, 10:52

провери дали не капе от уплатнението на прозореца, ако не е от там почвай да разглfбяваш и да търсиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 6.01.2008
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...

Мнение от xtreme_bg » 27 Сеп 2008, 14:57

ето колега...тази тема е моя..вутре ще намериш и други линкове към други теми които могат да са ти крайно полезни
можеш да потърсиш и за думата пробойна имаше много полезна тема


http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=97091

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 27 Сеп 2008, 22:26

Вкарай я на канал и погледни дали няма тапи отдолу по пода някаде ако има може някоя да се е извадила .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 21.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90

теча е открит

Мнение от majstorapetkov » 28 Сеп 2008, 9:24

Благодаря ви колеги! Открих, че водата влиза от уплътнението на вратата, което е към шасито. Долу на прага то снаждано фабрично и от там се процежда вода и влиза вътре. Малко е, но дразни, всичко друго е на мястото си. Сега мисля как да реша проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 2.10.2006
Местоположение: София, България
Кара: 316I 1999 E46
Мечтае да кара: всяка М5

Мнение от tedier » 28 Сеп 2008, 12:58

И аз имам мисля същият проблем. Моя теч е точно долу на прага(по към пантите на вратата-шофьорската) прелива и влиза в купето. Все едно водата идва от кората на вратата(тоест за мен не е все едно ,а напрво си е оттам) за момента слагам един найлонов плик и го окачвам на жабката (тая шофьорската) и така е сухо. Това обаче не решава въпроса ,само временно . Теч имам само когато вали дъжд и е спряла колата,не е много водата но все пак става мокро долу. Може би ще махна кората и с един маркуч ше наливам, на спряла кола,защото когато съм на пароструйка нямам теч?!?!?! много странно и в допълнение уплътненията са ми сухи,което ме навежда че някъде другаде е проблема.Този теч стана факт сега лятото когато беше жега и в началото на август нали валя много . Махнал съм от вратата тея тампони, почистих дупките на вратата. Ако някой е имал подобен проблем като моя нека сподели и дали е намерил решение също.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 6.01.2008
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...

Мнение от xtreme_bg » 28 Сеп 2008, 16:15

колеги аз също имам и този проблем освен други...при мене пак имам съмнение за уплатнението под самата врата на предна и задна десни...махнах пластмасата отпреде която минава над уплатнението и времено беще спряло но сега пак е влязло вътре на мокета..ако някой намери решение ще е хубаво

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Мнение от ангелски » 28 Сеп 2008, 20:00

Здравейте,колеги.Преди две седмици едно Е46 дойде със същите проблеми - наводнява се само в краката на шофьора и на пасажера до него,без да я кара на сутринта тъгва за работа и хоп проблем.След като я оправихме мина една седмица през която валя много и човека донесе една бутилка да почерпи,просто проблема се реши.Какво направихме,много просто и лесно,работа за 20мин. за двете врати.Маха се кората на вратата,под нея има нещо между найлон и пласмаса защитава водата която влиза между прозорците и уплатненията да влиза в купето.Точно това се отлепва отдолу с течение на времето и водата влиза вътре.Залепва се със силикон или ако намерите оригиналното лепило,което е кото пластилин.
Повече от 90% на течовете идват от там.Надявам се да съм Ви помогнал.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 6.01.2008
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...

Мнение от xtreme_bg » 29 Сеп 2008, 0:41

евала на ангелски ако проблема е от там..само да знаете 4е има възможност и водата да влиза откъм педалите след като се насъбира под предния капак така че проверявайте и там за следи!!!

Брат само ако можеш малко по-подробно да обясниш че аз хем сам свалял корите ама не ми стана съвсем ясно а предполагам че ще има и други които пък съвсем не са :)

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 29 Сеп 2008, 7:05

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=356847

може би има предвид това :shock:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Мнение от ангелски » 29 Сеп 2008, 7:35

© Пуснато на: 29 Сеп 2008, 8:05 Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=356847

може би има предвид това


Здравейте,точно за това става въпрос
само че се отлепва от долната страна.Като се свали кората ще разберете за какво става въпрос.Успех и благодаря ти за снимката Слави.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Мнение от ангелски » 09 Окт 2008, 7:33

Здравейте колеги,до къде я докарахте,да няма удавени,изведнъш тишина и това ми мина през главата :mhihi: .
Сега серйозно какво стана управихте ли проблема?
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 21.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90

Мнение от majstorapetkov » 09 Окт 2008, 8:00

Още не съм решил проблема, мисля! :roll: Но със сигурност не влиза от уплътнението на прозореца на вратата, защото направих воден тест.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 9.03.2008
Местоположение: варна
Пол: Мъж
Кара: кара Е46

Мнение от panafon » 11 Окт 2008, 7:45

и при мен е така мястото на шофьора и зад него всичко е във вода но много, продухал съм каналчетата за одводнение на шибидаха преди това и пак е гьол

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Мнение от BMDrago » 11 Окт 2008, 9:46

panafon написа:и при мен е така мястото на шофьора и зад него всичко е във вода но много, продухал съм каналчетата за одводнение на шибидаха преди това и пак е гьол

И аз бях точно така :)
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook