датчик накладки

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: датчик накладки

Мнение от K_Ilkov » 01 Ное 2010, 15:41

и ти си прав :mhihi:

ще си позволя да се самоцитирам :

K_Ilkov написа:... и е далеч по-лесно да го смениш с накладките вместо след това да ходиш специално за него ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 7.12.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW 3-ka `02g
Мечтае да кара: BMW 3-ka `09g

Re: датчик накладки

Мнение от L0ReNz0_ » 13 Ное 2010, 15:36

здравейте незнам дали темата е затова, но преди малко ми светна лампата за накладките и звъня аз до сервиза обяснявам им за каква кола става въпрос (бмв 320 дизел 2002г) и ми казват 73лв предни накладки, 63 задни, по 18лв за датчик и 30 лв за работа ?!? общо към 250 лв , само на мене ли ми се струва или тея дерат кожи?
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: датчик накладки

Мнение от Dimitroff » 14 Ное 2010, 9:17

Дерат!
И ти набутват стока!

Или предните или задните само са ти за смяна!
Датчика и по-надолу се намира.
За труд...за предни и задни е добре, но ако е само за предни или само за задни е множко...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: датчик накладки

Мнение от Nikolay86 » 14 Ное 2010, 12:15

Цените,който са ти дали са си добре бре..Въпроса е че само предни или задни накладки са ти за смяна,не е нужно и 2те да сменяш :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: София/Свиленград
Кара: с удоволствие
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: G30 520 xDrive 2017

Re: датчик накладки

Мнение от g_mihalev » 09 Дек 2010, 13:58

Здравейте колеги , преди 2 седмици ми светна лампата за накладките и след прочетеното тук ми стана ясно че явно ще трябва да ги сменя, но реших да пробвам да ресетна таблото да видя дали ще изчезне и да се появи пак. Странното е че изчезна и се появи отново чак днес и 100км по-късно.
Та въпроса ми е не трябва ли щом е светнала веднъж лампата(т.е. датчика е е опрял в диска) да свети веднага/постоянно въпреки че съм ресетнал таблото.
Как мога да разбера най-лесно кои накладки са ми за смяна.
Поздрави :)

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: датчик накладки

Мнение от Zagy » 09 Дек 2010, 15:39

Колега - като погледнеш накладките то се вижда кои са за смяна... принципно предните се сменят два пъти по-често от задните.
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 3.04.2008

Re: датчик накладки

Мнение от alexbg77 » 09 Дек 2010, 23:21

При смяна на накладки с датчик независимо предни или задни, давате колата на контакт и натискате спирачката за около 30 секунди и лампата угасва :yes:

Весела коледа на всички !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: София/Свиленград
Кара: с удоволствие
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: G30 520 xDrive 2017

Re: датчик накладки

Мнение от g_mihalev » 12 Дек 2010, 18:50

Колеги, бях на майстор и ми казаха че дисковете, накладките и датчиците са ОК. Гледаха даже и спирачната течност да не би да е намаляла и от там да свети, но беше ок и тя. А иначе след последното появяване си изгасна сама индикацията за грешка накладкии за момента я няма, но не се знае до кога.
Малко мистерия стана цялата работа. От сервиза изразиха мнение че може да е датчика който е на казанчето със спирачната течност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: ше E46 320D
Мечтае да кара: 850

Re: датчик накладки

Мнение от el lobo » 11 Яну 2011, 9:56

g_mihalev написа:Колеги, бях на майстор и ми казаха че дисковете, накладките и датчиците са ОК. Гледаха даже и спирачната течност да не би да е намаляла и от там да свети, но беше ок и тя. А иначе след последното появяване си изгасна сама индикацията за грешка накладкии за момента я няма, но не се знае до кога.
Малко мистерия стана цялата работа. От сервиза изразиха мнение че може да е датчика който е на казанчето със спирачната течност.


колега ако е датчика на спирачната течност няма ли да свети ръчната ? :roll:

моята кола я купих със светещ датчик , смених предните накладки , но не знаех че се сменя и датчик , покарах към 2000 км и сега смених само предния датчик (малко двойна работа но не знаех). Минал съм 500-600 км след смяната на датчика и още си свети , чудя се дали му трябват още определен брой спирания или трябва и аз да пробвам с акумулатора....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: датчик накладки

Мнение от Shamanek » 11 Яну 2011, 10:54

el lobo написа:
g_mihalev написа:Колеги, бях на майстор и ми казаха че дисковете, накладките и датчиците са ОК. Гледаха даже и спирачната течност да не би да е намаляла и от там да свети, но беше ок и тя. А иначе след последното появяване си изгасна сама индикацията за грешка накладкии за момента я няма, но не се знае до кога.
Малко мистерия стана цялата работа. От сервиза изразиха мнение че може да е датчика който е на казанчето със спирачната течност.


колега ако е датчика на спирачната течност няма ли да свети ръчната ? :roll:

моята кола я купих със светещ датчик , смених предните накладки , но не знаех че се сменя и датчик , покарах към 2000 км и сега смених само предния датчик (малко двойна работа но не знаех). Минал съм 500-600 км след смяната на датчика и още си свети , чудя се дали му трябват още определен брой спирания или трябва и аз да пробвам с акумулатора....


Не ми трябват толкова много км даже. На мен като ми сложиха датчика минах към 8 - 10 км и изгасна лампата. Виж погледни да не свети от нещо друго тая лампа ... нещо да не би да не е свързан правилно датчика ти :dunno:

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: датчик накладки

Мнение от Dimitroff » 11 Яну 2011, 11:07

Що не я четете тази тема ?!
Прави ми впечатление, че всеки пише и пита и се чуди, но малко са тези, който ЧЕТАТ.
Дръжте по 300 часа ако искате педала на спирачката - ако не гасне - няма да загасне така!
Датчика или гасне много скоро след поставянето или трябва да се направи следното:

Dimitroff написа:
scipo написа:
ckrumov написа:При мен също лампата угасна след 20 ина минути каране. Аз направо го бях вързал на късо, та се учудих отначало какво става, че не гасне, ма явно си е напълно нормално да не изгасне веднага!


на мен след последната смяна на накладки лампата не изгасна веднага и се наложи да се върна до сервиза и след като майстора запали и изгаси колата 5-6 пъти индикацията за накладките спря да свети...


Другия път кажи на майстора, че гасне по следния начин:

Шофьорската врата - отворена!
Ключа в стартера и на позиция 2 (контакт).
Чака се 40 секунди.
Лампата гасне.

5.03 от видеото:
http://www.youtube.com/watch?v=CcSstG_el-I

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: София/Свиленград
Кара: с удоволствие
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: G30 520 xDrive 2017

Re: датчик накладки

Мнение от g_mihalev » 11 Яну 2011, 14:12

Добре де,колега, а какво значи щом успявам да го загася чрез
- ресет на табло
- задържане на педала на газта
но след известно каране /брой паления пак светва. Ходих гледаха ми датчиците и накладките и казаха че са ОК. :conf:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.01.2011
Пол: Мъж

Re: датчик накладки

Мнение от gkiosev » 13 Яну 2011, 23:15

големи благодарства на Dimitroff-смених накладки,датчик но лампата не гасне, прочетох съвета за отворената врата и ключа на контакт и на 20 секунда лампата угасна :yes: :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: ше E46 320D
Мечтае да кара: 850

Re: датчик накладки

Мнение от el lobo » 16 Яну 2011, 12:49

а при мен не стана нито с ресет на компа нито с номера с отворената врата :roll:

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: датчик накладки

Мнение от Dimitroff » 16 Яну 2011, 15:46

Не знам как правите "ресет на компа", но ако не става така, както съм го написал - проблема ви е в датчика...или в това, че не е сменен...

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook