Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от mustang1986 » 17 Мар 2014, 12:37

Поръчай от официален дилър по вин номера на колата.Ще ти пратят точното масло и точното количество!
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от hacker4eto1 » 30 Мар 2014, 10:57

За колегите със 328 купе да знаят ,че кутията им събира точно 1.3 литра
Ето и старото което източих спрямо новото.
Изображение
Маслото което сложих в кутията е МТФ ЛТ 5 нова спецификация според ДАРУКАР въпросните те ми искаха за 1,3 литра 71 лева.
Благодарности на колегата "laviatan" че ми го достави на по народна цена :bowdown:
За всички които още се чудят да го сменят или не погледнете снимката.. следва ред на Дифа :driving:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Zagy » 30 Мар 2014, 11:09

Бравос - много добре си направил, че си го снимал. Аз също сменях всички течности по колата - масло на дифа и на скоростите, спирачна и хидравлична течност. Сменяйте ги тия неща - не е прекалено скъпо, а по тоя начин си пазите колата. Няма да ходите един или два пъти на диско и сте готови :)
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Gqbriel » 31 Мар 2014, 9:23

hacker4eto1 написа:За колегите със 328 купе да знаят ,че кутията им събира точно 1.3 литра
Ето и старото което източих спрямо новото.
Изображение
Маслото което сложих в кутията е МТФ ЛТ 5 нова спецификация според ДАРУКАР въпросните те ми искаха за 1,3 литра 71 лева.
Благодарности на колегата "laviatan" че ми го достави на по народна цена :bowdown:
За всички които още се чудят да го сменят или не погледнете снимката.. следва ред на Дифа :driving:


А разлика преди/след в поведението на кутията..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от hacker4eto1 » 31 Мар 2014, 11:57

Превключването между скоростите се подобри значително,причината да сменя маслото ,е че рядко се случва "1" и задна да не влизат и ако колата 1 пръст да мръдне или на зад или на пред влиза... Мислех че може би е от маслото но наскоро пак го направи :mhihi: и ще се сменя съединител май май.... :roll: отдавам си го на това за сега :mrgreen:
Но определено по добре влизат всички скорости от преди :yes: Определено ЗА :yes:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от hacker4eto1 » 31 Мар 2014, 14:52

Да не би да става въпрос за тези фиксатори за "1" и за "5" когато лоста заставаше на криво :paranoid: Като се сваля кутията ще се сменят тези втулки ли какво беше.. За това не се бях сетил... :bowdown:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от vavilon » 31 Мар 2014, 14:56

Точно. :yes: По принцип само пружините се сменят. Притриване на фиксаторите + втулките.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.09.2010
Местоположение: гр. Сандански
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е46 99' 320d

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от p_mudev » 12 Май 2014, 20:32

Здравейте, колеги. След смяна на маслото в скоростната кутия ( за което съжалявам, че толкова късно се наканих да направя ), дойде редът и на диференциала... Отивам аз ентусиазиран в известен магазин и гараж в Сандански и като споменах за смяна на маслото в диференциала ме стреснаха с тона си - да не си посмял да го сменяваш! Ако го сменяваш, то само и единствено с оригинално масло, иначе продал бил на някого БМВ-то си и онзи сложил Кастрол и не след дълго бил блокирал диференциала. Направо ме стреснаха. Та споделете някой дали го потвърждава това и какво ще ме посъветвате... Защото четох, че доста от вас са го сменяли, но не сте уточнили с какво точно сте го сменили. И ако познавате някой колега по-запознат - да ме свържете с него... Аз се бях ориентирал към Кастрол-а (без специален повод), но не ме притеснява и оригинално да си сложа, все пак не е милиони, но Кастрола по принцип го имат налично и не трябва да го поръчвам/чакам. А и ако имате идея колко ли ще ми струва да го сменя в Варнакарс, защото в момента съм във Варна
П. П.
Колата ми е Е46 320д 99г. , да не кажете нещо ;-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 28.12.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: е46 136к.с.
Мечтае да кара: х5

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от stoimenov_1958 » 13 Май 2014, 7:34

Тотал
full_sait59.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от mustang1986 » 21 Май 2014, 21:57

hacker4eto1 написа:За колегите със 328 купе да знаят ,че кутията им събира точно 1.3 литра
Ето и старото което източих спрямо новото.
Изображение
Маслото което сложих в кутията е МТФ ЛТ 5 нова спецификация според ДАРУКАР въпросните те ми искаха за 1,3 литра 71 лева.
Благодарности на колегата "laviatan" че ми го достави на по народна цена :bowdown:
За всички които още се чудят да го сменят или не погледнете снимката.. следва ред на Дифа :driving:


От дарукар ли ти казаха,че МТФ-ЛТ-5 е за твоята кутия?На мен също ми предстои смяна и като чета това масло го слагат само на М1.От сайта на ZF излиза,че сме за макс МТФ-ЛТ-3.Ако греша защо дару имат налично масло лт-2и3 след като отдавна трябва да са заменени от Лт-4/5.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от hacker4eto1 » 22 Май 2014, 14:58

Цитирам:
Маслото е с нова спецификация. Ние го имаме налично, и за Вашия автомобил ще трябват 1.3 л. Цената за 1.3 л е 71.08 лв. с ДДС. Можем да го изпратим с Наложен платеж, щом укажете адрес, име на получател и телефон
Поздрави,

От както го сложих проблеми никакви даже си върви всичко идеално :yes:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 16.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 323 Ci
Мечтае да кара: BMW M6 "SONDERUMBAU" by ANDERSON GERMANY

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от Johnnie » 23 Май 2014, 2:18

Моят съвет е да проверявате първо ZF какво дават като масло за смяна преди да купувате било то и от офиц. вносител.Аз съм с 323 и го смених със ZF Lifeguard 5,тъй като от ZF това даваха.В Мкар ме убеждаваха,че съм трябвал да сложа от маслото,което те продават защото било с по-нова спецификация.Писах един имейл до ZF дали това нещо е вярно и в отговора,който получих общо взето се казваше,че локалния ми дилър явно не е запознат със скоростните кутии които произвеждат те.Вътре също така бе описано,че маслото се сменя само и единственно със това,което дават те като тип.

Приятна вечер.
Drive the emotion

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от mustang1986 » 28 Май 2014, 17:53

hacker4eto1 написа:Цитирам:
Маслото е с нова спецификация. Ние го имаме налично, и за Вашия автомобил ще трябват 1.3 л. Цената за 1.3 л е 71.08 лв. с ДДС. Можем да го изпратим с Наложен платеж, щом укажете адрес, име на получател и телефон
Поздрави,

От както го сложих проблеми никакви даже си върви всичко идеално :yes:


Поръчах си масло от Дарукар и днес го смених.По фактура и по опаковка си е bmw mtf-lt-2.Да знаете,че 320д със шестстепенна скоростна кутия побира точно 1.6литра.Пробките на моята кутия се стягат с усилие 35Нм

моята кутия е GS6-37DZ
От тис гледаме,че 37=H
После H=35Nm
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 10.05.2010

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от стефан13 » 02 Юли 2014, 18:02

Има ли "значение" ако е сипано по малко количество масло в кутията?В моят случай-150мл по-малко.Това е най-вече от разфасовките от по един литър.Няма проблем да взема още една :mhihi: Щот двигателното има щека-толеранс,тук пише 1л,150мл..

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 10.05.2009
Местоположение: Sofiq, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: e46, 328CI

Re: Масло скоростна кутия и диференциал- смяна???

Мнение от dimiteto » 27 Фев 2015, 16:03

Днес купих масло Fuchs Titan sintofluid SAE 75W-80 за моята скоростна кутия на BMW E46 328CI март 1999г. Някой ползвал ли е такова, ако сподели ще съм му много благодарен?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook