Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Burnar » 12 Юли 2013, 12:02

Колегата @mladfen го е казал най-точно. Новите компютри използват бързите тримове и се настройват до 25%. За тази която ми монтираха и съм питал момчетата от ланди е така, за романото не знам. Но действително през ОБД2 направиха карта и после в движение се нанесоха корекции, както каза колегата преди мен, има си нужда от опитна ръка да барне, не може да се разчита само на газовия комп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: се на жена си
Мечтае да кара: нещо с шест дросела

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от mladfen » 12 Юли 2013, 22:08

Burnar написа:... ланди е така, за романото не знам...

Мисля че го писах по-горе но вcе пак - Ланди и Романо ползват еднакви компютри на A.E.B. също като почти вcички италиански марки.
След повече секс се чувстваш далеч по-добре, отколкото след повече алкохол!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 Sedan 2.8i
Мечтае да кара: изтребител ?
Детайли за колата: Даже не върви в момента ;d

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Charlie-328iZROD » 15 Юли 2013, 8:36

Моята е e46 с m52b28tu двигателя и съм с газляк на Ланди. Само знам, че си е слаган в Италия май в няк'ъв сервиз на БМВ, защото колата и без това само там е обслужвана преди да ми падне. Всеки ми говореше как колите на газ не вървяли и тн. Не намирам особена разлика между газчицата и 100-така на OMV-тата ( не правя антиреклама, просто друго не съм слагал в колата ). Много съм доволен засега. Засега..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Батман » 19 Юли 2013, 11:27

Намерих малко написано за OBD-то от друг форум, но е полезно!

Няколко думи за връзката газово ЕКУ - ОБД2 (без да претендирам за точност и изчерпателност): когато бензиновото ЕКУ управлява впръскването, то има някакви фабрично заложени таблици с постоянни коефициенти на впръскването (примерно при такава температура и натоварване - такова време за впръскване). За допълнителна корекция служи ламбда сондата (сензора за кислород), който дава информация дали сместа е обеднена или обогатена и въз основа на тази информация се прави допълнителна корекция на дозирането на горивото.

Тези параметри в OBD-II стандарта са Short Term Fuel Trim и Long Term Fuel Trim (първия дава почти мигновенна информация, а втория - усреднена за някакво време).

Когато газовото ЕКУ заработи, то взима времето на бензиновите инжектори и го умножава с някакъв коефициент, за да впръска необходимото количество газ. За да може газовото ЕКУ "да разбере", че има някакво сериозно разминаване между очакваните и коригираните времена на впръскване, то чете горепосочените параметри от бензиновото ЕКУ. Например, ако има зацапване на бензиновите инжектори, сместа става леко обеднена, компютъра трябва да обогати сместа и тази корекция се отразява чрез двата параметъра. Така газовото ЕКУ може да прави оптимално смесообразуване, без да преобогатява или преобеднява сместа и да вкара грешка в бензиновото ЕКУ. Предполагам, че това е важно и за катализатора, но ще се въздържа да коментирам поради липса на информираност по въпроса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от DirtySouth » 18 Апр 2014, 22:29

dido0o``` написа:Съжалявам че повдигам стара тема, но да попитам. От няколко места (майстори газаджии) чувам, че на БМВ-та с двигатели с двоен ванос трябвало щуцерите влизащи в колекторите да са по-дълги, за да може да работи колата по-добре. Има ли нещо вярно в това? Някои чувал ли е нещо по въпроса? Моите доколкото знам са обикновени. :|


Здравей колега и аз съм чувал такова нещи ,а гледам по полските форуми колегите на м52 правят така , ако някой внесе малко яснота ще съм балгодарен ,че на мен ми предстои тази галимация и се чудя кво да правя . Снимката е на полските колеги

Изображение
I'm slowly drifting
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от vankatagsi » 18 Апр 2014, 23:13

Аз карам с ланди ренцо омегаз ,слагам 2008г в Италия. Доста е работил и на мен ми се падна честа да сменя дюзите - 110лв/бр :mhihi: , иначе доколкото знам, дюзите ''мед'' са едни от най-добрите. Изключвайки това, като цяло добре работи колта, разликата с вървенето с бензин е минимална, но чека си ми свети и ми дава грешки в сондите. В сервиза на Ланди ми казаха че няма спасение от това, дали са прави незнам. Колата е 2.5 двоен ванус Е46.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Smoocki » 21 Апр 2014, 20:31

Изображение


Ето ти и един made in гаража :) Идеята е да няма проблеми с празният ход понеже колектора е двоен
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от CTORH » 22 Апр 2014, 9:28

А защо на 3 от цилиндрите инжекторите не са насочени към малките отвори за празния ход? :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от waterboy » 13 Май 2014, 18:32

Колеги дали може някой да сподели в какво се изразява "обслужване на газов инжекцион" може и на лс :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от govedarov » 27 Май 2014, 22:21

Пичове искам да ви попитам относно газовия инжекцион за е46.

Значи колата я взех преди около седмица и съм намислил да и слагам газ защото в София ми харчи доста. Колата е е46 , 320i бензин 170 коня та днес говорих с един познат дето слага газови инжекциони та той ми разправя , че на тия мотори било много кофти с газта защото щяла да ми прекъсва в ниските обороти на газ и щяла да ми харчи доста ?? Иначе 1200 лева е цената на инжекциона с бутилката но вика освен за инсталацията и т.н не ти давам гаранция , че колата няма да ти прекъсва на газ ? Та толкова ли е лош тоя мотор или просто не съм попаднал на свестен газаджия та затова питам преди да го слагам ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Bokrael » 28 Май 2014, 6:56

barvalea написа:Въпроса е дали има хора в форума с газов инжекцион на този мотор с двоен ванус, и какви са им впечатленията, откъм вървенем разход и най-вече безпроблемна работа на мотора.
Нека критиците се въздържат от коментар.

Аз съм с ГИ Романо за 1750лв с 5 години гаранция и направо се родих дава ми 12л газ в София със спокойно каране, разлика във вървежа в сравнение с каране на бензин има само когато я изцеждаш на високите обороти, но е минимално и трябва да си свикнал доста на колата на газ примерно, за като превключиш на бензин да се усети разлика. Ако ти се състезава, дрифти и тн. винаги можеш да си пуснеш бензин и да не го мислиш и без това е хубаво от време на време да се кара на бензин. Сама си пали на бензин, и като стигне 30 градуса си превключва на газ. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 29.11.2010
Местоположение: Смолян
Пол: Мъж
Кара: E46 320ci 6-tak :)
Мечтае да кара: Колело, ако изобщо остане свободно време...

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от speedfox » 15 Юни 2014, 21:49

Къде я сложи (Може ина лично)????

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 24.01.2007
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: 328ci & E30 327Ti
Мечтае да кара: която вкачи

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от BMW_DRIVER » 18 Юни 2014, 8:15

Bokrael написа:
barvalea написа:Въпроса е дали има хора в форума с газов инжекцион на този мотор с двоен ванус, и какви са им впечатленията, откъм вървенем разход и най-вече безпроблемна работа на мотора.
Нека критиците се въздържат от коментар.

Аз съм с ГИ Романо за 1750лв с 5 години гаранция и направо се родих дава ми 12л газ в София със спокойно каране, разлика във вървежа в сравнение с каране на бензин има само когато я изцеждаш на високите обороти, но е минимално и трябва да си свикнал доста на колата на газ примерно, за като превключиш на бензин да се усети разлика. Ако ти се състезава, дрифти и тн. винаги можеш да си пуснеш бензин и да не го мислиш и без това е хубаво от време на време да се кара на бензин. Сама си пали на бензин, и като стигне 30 градуса си превключва на газ. :yes:

Колега как ги смятате тези разходи на газ , по малки от на бензин? или караш само вечер по булевардите (ако е верен подписа ти караш и Х5 тежащо 2т.) Аз съм с същото ГИ и разхода е следния засичан последните 2м. Градско 16-18л зависи колко ти тежи десния крак. Извън града с 90-100км слиза под 10л , 110км темпомат 10.5л , 140км темпомат 14л. Този филм че горяло колкото на бензин го няма при никои ГИ пак който иска да ме оспорва.
http://www.youtube.com/watch?v=P0XCgzj6 ... e=youtu.be неделни развлечения-бог да дава живот на шперо :D

2 ГОДИНИ ПО-КЪСНО..... https://www.youtube.com/watch?v=oeH1F_oxzbw

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.11.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 M52B28TU
Мечтае да кара: по прилични асфалтови пътища

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от kolev09 » 18 Юни 2014, 15:25

Здравейте колеги.
От скоро съм собственик на е46 М52Б28 (01.1999г.) и имам колебания относно марката ГИ.

От прочетеното тук виждам добри отзиви за Романо и Ланди ренцо.

Някой да има наблюдения и мнение за марки Gas Italy и OMVL - отново от Италия.

За Gas Italy ми обясниха че това буквално било Романо, но с други лепенки.
За OMVL един познат ми каза добри думи, но все пак искам да чуя и Вашите, защото колата му е 4-ри цилндрова.
OMVL-a ми го предлагаа ф-ма "КЛААС" Русе.

Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от turbo » 19 Юни 2014, 6:23

Както е ставало въпрос в доста други теми във форума, най-важното за безпроблемна работа на една ГИ система е правилният подбор на компонентите й. Другото е правилният монтаж+настройките. При OMVL, Romano, Landi Renzo и т.н. компонентите в комплекта са добре подбрани и си работят добре. Остава монтажчето и настройките. Това (с подбора и марката) идва на определена цена. Възможно е да се направи подбор на компонентите на по-добра цена, при същото качество, отколкото на тези комплекти, като се запази перфектната работоспособност на системата.
Естествено при недобър монтаж и настройка всяка една система може да не работи добре, без значение от елементите й.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: groznika

Последни теми
Facebook