Трудно затварящо се ел. стъкло. ЗА КЛЮЧ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 10.07.2006
Кара: 205 GTI, 330d

Re: Трудно затварящо се ел. стъкло.

Мнение от ifcho » 28 Дек 2011, 18:22

oci написа:на 90 процента съм сигурен че е счупен някой от водачите свали стъклото до половината и го хвани с ръка и пробвай да го вдигнеш нагоре от единия край после и от другия и ако мърда от ляво или от дясно там ти е проблема т.е от там дето мърда водача е счупен.
Имал съм го този проблем вдига се трудно защото като е счупен единия водач при опит да вдигнеш стъклото то тръгва накриво и един вид заклинва нагоре и затова се движи бавно.
Ако водачите са здрави като го вдигаш с ръка нагоре не трябва да мърда стъклото.


Точно така е при мен - стъклото се клати доста.
Този водач е на самото стъкло нали така? Не става дума за тези водачи на жилата, които ремонтират със свинки?

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Трудно затварящо се ел. стъкло.

Мнение от Zagy » 28 Дек 2011, 18:42

Точно за водачите, които се оправят със свински опашки или тел става дума :D То други водачи няма де...
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 10.07.2006
Кара: 205 GTI, 330d

Re: Трудно затварящо се ел. стъкло.

Мнение от ifcho » 28 Дек 2011, 22:33

екстра значи :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Трудно затварящо се ел. стъкло.

Мнение от Gqbriel » 02 Яну 2012, 13:50

Миналата седмица стегнах жилото на шофьорската врата ето малко снимки:
1-свелената кора + отлепената шумоизолация ( малко беше студено и е по трудно отлепянето ,но тези които ще го правят - внимавайте да не скъсате с много дърпане материала,ако е трудно едно макетно ножче и по ръба :yes: )
Тук цаката е положението на стъклото,цялата работа е жилото да остане свободно има една позиция,малко е играчка нагоре,надолу стъклото от копчето но съвсем леко само се почуква бутона за да застане в удобна позиция жилото и палчето,тогава седи свободно и е по-лесно за стягане ( Заги ме научи :oops: )
Изображение

2-та тук се вижда ,как е излязло жилото от палчето (което е счупено) - така в това положение,при вдигане на стъклото то пада назад и не се вдига или се вдгиа мноого бавно
Изображение

3-тата - вече на място,пропуснах да снимам като го стегнах - :oops: ,малко е пипкаво,но с медна тел го стегнах малко по-дебела от коаксиален кабел и стане слънце :yes: ,сега някой може да намери и по-удачен вариант разбира се :yes:

Изображение

Надявам се ,малко спомогне за тези които ще се пробват :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Трудно затварящо се ел. стъкло.

Мнение от Zagy » 02 Яну 2012, 15:14

Браво бе :clap: :clap: :clap:

Нали ти казах, че е лесно ;)
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 2.08.2011
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d Touring 2002г.
Мечтае да кара: нещо M-ково

Re: Трудно затварящо се ел. стъкло.

Мнение от Anh1 » 03 Яну 2012, 16:15

oci написа:на 90 процента съм сигурен че е счупен някой от водачите свали стъклото до половината и го хвани с ръка и пробвай да го вдигнеш нагоре от единия край после и от другия и ако мърда от ляво или от дясно там ти е проблема т.е от там дето мърда водача е счупен.
Имал съм го този проблем вдига се трудно защото като е счупен единия водач при опит да вдигнеш стъклото то тръгва накриво и един вид заклинва нагоре и затова се движи бавно.
Ако водачите са здрави като го вдигаш с ръка нагоре не трябва да мърда стъклото.

Ти си човека :yes: повдига се от страната на дръжката :)
ЛЮБОВТА Е ДО ВРЕМЕ, БМВ-то ДО ГРОБ! :P

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Трудно затварящо се ел. стъкло.

Мнение от Gqbriel » 03 Яну 2012, 16:20

Anh1 написа:
oci написа:на 90 процента съм сигурен че е счупен някой от водачите свали стъклото до половината и го хвани с ръка и пробвай да го вдигнеш нагоре от единия край после и от другия и ако мърда от ляво или от дясно там ти е проблема т.е от там дето мърда водача е счупен.
Имал съм го този проблем вдига се трудно защото като е счупен единия водач при опит да вдигнеш стъклото то тръгва накриво и един вид заклинва нагоре и затова се движи бавно.
Ако водачите са здрави като го вдигаш с ръка нагоре не трябва да мърда стъклото.

Ти си човека :yes: повдига се от страната на дръжката :)


Аз съм ти го и показал,точно това за което oci говори :mhihi: - друг проблем няма това стъкло,не и често срещан :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 2.08.2011
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d Touring 2002г.
Мечтае да кара: нещо M-ково

Re: Трудно затварящо се ел. стъкло.

Мнение от Anh1 » 03 Яну 2012, 20:11

Gqbriel написа:
Anh1 написа:
oci написа:на 90 процента съм сигурен че е счупен някой от водачите свали стъклото до половината и го хвани с ръка и пробвай да го вдигнеш нагоре от единия край после и от другия и ако мърда от ляво или от дясно там ти е проблема т.е от там дето мърда водача е счупен.
Имал съм го този проблем вдига се трудно защото като е счупен единия водач при опит да вдигнеш стъклото то тръгва накриво и един вид заклинва нагоре и затова се движи бавно.
Ако водачите са здрави като го вдигаш с ръка нагоре не трябва да мърда стъклото.

Ти си човека :yes: повдига се от страната на дръжката :)


Аз съм ти го и показал,точно това за което oci говори :mhihi: - друг проблем няма това стъкло,не и често срещан :yes:

:yes: благодаря
ЛЮБОВТА Е ДО ВРЕМЕ, БМВ-то ДО ГРОБ! :P

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook