Равносметката xd/d

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Равносметката xd/d

Мнение от sub_eleven » 28 Дек 2011, 10:02

Бях се заканил да пусна такава тема...

Дълго търсих кола, един от критериите ми беше задължително 'xd', поради страх от задното на бмв през зимата. Преди няколко месеца направих компромис в основния ми критерий и си взех просто 'd'. Донякъде наплашен от солената поддръжка на 4х4, донякъде, защото нямах избор на читави коли. (Не се влияех от мнения, че xd било куцо 4х4)

Със затаен дъх чаках да падне снега и да видим как ще я бъде. Разбира се обут в хубави зимни гуми/но не нови/.

Просто съм очарован от държането на колата. Адски стабилна, не помня така спокойно да съм карал зимата из завои, с друга кола някога. Катерих се и до една хижа/Мальовица/, където си е люта зима - никакъв проблем. Каране по лед в квартала, вкл. влизане в гаража - никакъв проблем(а съм имал, с други коли).

Идеята на темата е ако някога някой се колебае по същия начин като мен, да знае, че с просто 'd' е46 с хубави зимни гуми, няма никакъв проблем относно проходимост през зимата. Не казвам, че 4х4 не си заслужава, представям си как катери колата с него... Просто не стеснявайте кръгът от коли заради него, както направих аз и търсих цяла година. Накрая пак не взех такава :).

Възможно е и да съм бил наплашен, понеже имам опит с бмв на ASC...DSC просто й свалям шапка на тази система.

Успех на търсещите.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Равносметката xd/d

Мнение от K_Ilkov » 28 Дек 2011, 10:37

:yes:
наистина е хубаво, че си пуснал такава тема за всички, които се притесняват от е46 на задно и зима

истината е, че е46 + хубави зимни гуми = никакъв проблем зимата
имах 320и с АСЦ сега съм с 330 с ДСЦ и с двете не съм имал проблем никъде
и не съм се притеснявал да ходя където и да е - карам ски и тн

сигурно Х-овите модификации са много по-проходими зимата,
но пък задното дава съвсем друго усещане като цяло,
а с нашата калпава зима минусите на Х моделите не си заслужават за мен поне.

Надявам се че колегите притежаващи хи и хд-та няма да се засегнат от мнението ми
то си е мое и не задължавам никой с него
:yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Равносметката xd/d

Мнение от Zagy » 28 Дек 2011, 10:48

K_Ilkov написа:истината е, че е46 + хубави зимни гуми = никакъв проблем зимата

Няма как да не се съглася с това изказване :yes:

При Е46 гумите са основния фактор за хубаво пътно поведение през зимата - без гуми си загинал.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Равносметката xd/d

Мнение от jbankov » 28 Дек 2011, 11:10

Zagy написа:При Е46 гумите са основния фактор за хубаво пътно поведение през зимата - без гуми си загинал.

Това твърдение по-скоро се отнася като цяло за марката БМВ :yes:
Хубави гуми+БМВ= безпроблемно шофиране зимата.
Лоши гуми+БМВ = :banghead:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Равносметката xd/d

Мнение от sub_eleven » 28 Дек 2011, 12:36

jbankov написа:Това твърдение по-скоро се отнася като цяло за марката БМВ :yes:

колега, не знам, но за по тежките модели като че ли си е задължително 4х4, за да няма главоболия.

Един от блока с е60 има доста проблеми/при нас не се чисти/. Има го от доста време това бмв(от ново) и всяка зима досега търкаля едно ауди, а бмв-то зимува. Богат е и съм сигурен, че го е пробвал с хубави зимни гуми - не там е проблема.

За е60 RWD, е39, е38 и т.н. мисля и с хубави гуми може да имаш проблеми, според това откъде минаваш, но това е друга тема. Просто са много тежки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Равносметката xd/d

Мнение от JTD » 28 Дек 2011, 12:42

Аз пък да споделя от другия фронт на тия с 4х4.
Както и аз като автора на темата търсих задължително 4х4 и това беше единия от критериите.
Накрая си намерих моята кола и естествено зачаках големите снегове със затаен дъх и надежда в очите :)
Та последния сняг миналата седмица като падна направо онемях от радост.
Първи тест - излизане от гаража. Премина успешно. Преди да го разчистят от снега няма предно няма задно предаване. Всичко умираше по средата на рампата. Аз без засилка (обикновено такава е тактиката, за да излезеш) и точно там, където всички стигаха, аз чух 2-3 звука на ДСЦ-то и хоп, хоп колата си катери нагоре стремглаво. Стигнах хоризонталната улица и една усмивка на лицето ми грейна.

И най-важното - дойде втория тест. За да излезна от квартала на околовръстното шосе (в София), самия светофар се пада под едно нанагорнище и аз точно там очаквах проблемите. Стигнах до въпросното кръстовище и какво да видя - една колона от около 100 метра ни напред ни назад. Какво беше станало? Ами колите, които са точно по средата на най-стръмния участък просто не могат да помръднат. Имах възможност 5 минути да наблюдавам ситуацията седейки на място. Та много рядко някой успяваше по някакъв начин да напредне 5 метра за 1 минута без чужда помощ. Аз стоя и мисля тактика. Та видях колите в обратна посока, едвам спират (някой и не успяха) при спускането, за да не се ударят в задръстването от коли, в което си висях.
Та видях моя шанс да мина от 4-тата лента в насрещното нагоре и съответно най-гадната и хлъзгава такава. Беше много хлъзгаво, така че натиснах бутона ДСЦ (по този начин се изключва тракшъна, но системата (електрониката на 4х4-то) се настройва за максимално драпане, какъвто беше и моя случай) и зачаках да няма никой на спускане, хем да не стана някакъв сакатлък и да спират в мен, хем и аз ако не мога да мина да имам време да се върна по някакъв начин, без да затормозявам допълнително цялата ситуация :)
Та видях моя момент и се отправих стремглаво нагоре. Колата започна да ходи като куче, задницата изнесена 20 сантиметра ту на ляво, ту на дясно. Ама драпам нагоре. Точно като стигнах върха, изпреварвайки всички, които се опитват отчайващо да тръгнат на зеления светофар, в този момент на съжалих нито за миг за търсенето и избора, който направих.

Та ето и моята случка от другата страна на бариерата.
Не се утешавайте и да се надявате на зимните гуми отзад да ви избутат. :mhihi:

п.п. Относно "Тежките модели" в горното мнение.
Е46 - 330хд тези повече от една 5-ца от по-новичките, които намесваш.
Днес точно исках да видя колко ми събира задното казанче за вода, за задната чистачка, и между временно видях, че 330хд комби по каталог си е 1770кг. Моята на кантара с мен вътре излезе 1839кг.
Е60-тката е с около 100+кг по-лека в този случай. Та не разбрах отново за тежките коли :)
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Равносметката xd/d

Мнение от RaHzElChO » 28 Дек 2011, 12:58

Хайде още един с "примитивно" 4х4.........Моята приятелка живее в Драгалевци, там зимата е истинска, а не като в центъра на София! Колата с DSC включено не мисля да я коментирам, истински снегорин, изчаквам наклони с 20см сняг и лед, няма проблеми. Като изключа DSC, става много приятна шейна, която отново върви там, където й казваш, но с леко поднасяне, което ми доставя истинско удоволствие.
36922
rve написа:БМВ не е просто марка автомобил, БМВ е идея, страст, съдба.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1145
Регистриран на: 13.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 compact 320td

Re: Равносметката xd/d

Мнение от iv4o9999 » 28 Дек 2011, 13:18

ако направим лека ретроспекция фирмата започва да променя колите от е30 към е46 като ги прави по тежки и изнася тежеста по-назад за да се намали Лада ефектът на лека задница, всичко това в комплект с DSC и хубави гуми (нови)на малко години в снега и поледицата няма проблеми, стига сам да не си ги създадеш с мръзна газ в някой завой :mhihi: ,
за мен лично годините на гумата са най-важни, защото именно колкото е по-мазна и мека (по-нова ) толкова по -добре се държи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Равносметката xd/d

Мнение от Shamanek » 28 Дек 2011, 13:53

И аз съм със задно и ДСЦ и до сега проблеми не съм видял. Моите гуми ги купих миналата зима и карам и тази с тях - няма ядове. А да не говорим, че си натискам газта в завоите, ДСЦ-то си върши работата а аз умирам от кеф :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Равносметката xd/d

Мнение от jbankov » 28 Дек 2011, 13:55

Защо всички толкова много хвалите това АСЦ/ДСЦ :kuku: Истинския кеф настъпва,когато всички системи са изключени.
Относно драпането не съм сигурен дали системите винаги са в полза или понякога пречат :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Равносметката xd/d

Мнение от makaveli316 » 28 Дек 2011, 14:14

Според мен проблема идва точно от тия дето се оплакват от задното, а не от самото задно на колата. Искат да карат така както все едно е лято и отгоре на всичко карат БМВ и са решили да си сложат зимни гуми марка "чинг джанг" 30 лв бройката, с 1.5 мм грайфер притова.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: Равносметката xd/d

Мнение от ivo098 » 28 Дек 2011, 14:31

Е46+хубав диф с блокаж отзад и хубави зимни гуми - това е решеието за мен.

Х-drive не ми се връзва с философията на BMW и не бих си взел такова за кола от 3-та серия.

Обратното на автора на темата аз над една година търсих 330i, което да не е нито автомат нито 4х4 и да е читаво.. трудно изпадат такива екземпляри.
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Равносметката xd/d

Мнение от K_Ilkov » 28 Дек 2011, 14:45

ivo098 написа:Е46+хубав диф с блокаж отзад

нали знаеш, че такова животно няма освен ако не ти се дават 3к за Quaife
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: Равносметката xd/d

Мнение от ivo098 » 28 Дек 2011, 14:58

Точно за Quaife става дума, 3К за него е доста по-добре от по-скъпата подръжка на X-кола и по-големия разход на гориво.

Но в крайна сметка всеки си преценява от какво има нужда.
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Равносметката xd/d

Мнение от overclock » 28 Дек 2011, 15:02

Аз имам Е36 316i без никакви блокажи и Е46 с DSC. Разликата е невероятна. И двете коли са с нови зимни гуми - Michelin Alpin A3 и Dunlop Winter Sport 3D. Аз не можах да повярвам каква огромна разлика има в поведението на двете коли. Е46-цата е с такава проходимост, че чак ме дразни понякога :mhihi:
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook