BMW business CD проблем!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

BMW business CD проблем!

Мнение от frizzante » 18 Апр 2012, 9:13

vladobosh написа:
frizzante написа:
vladobosh написа:
vladobosh написа:
mustang1986 написа:Не се променя позицията на лазера,а фокусът му.Опитай го този вариант само в краен случай.Шансът да стане по зле е много голям,става с много проби и грешки като завърташ по съвсем леко

Някой може ли да каже как да стигна до тази "джаджа" след като извадя касетофона от гнездото на таблото??? :dunno:

А'ре де дайте по същество! Как да стигна до лещата, та да я почистя или настроя. Стига дискове, НЕРО, скорости и т.н. Всичко опира до замърсена или не настроена леща. (Или БОБ :lol: )

Ами колега...ти извади ли го тва сиди? Ако го беше направил вече да я беше и почистил... Извади го и ще видиш как се отваря. Аз преди време имах такъв проблем и почнах с дискове, скорости, нерота и тн. Чистих го и аз и нищо не стана. В сервиз 60 лв за нова оптика и след 2 месеца го продадох за 50 лв :)

Да, извадих го. След това махнах и металния капак, но пак не можах да стигна до "окото". Явно трябва още разглобяване, което ме е страх да направя, заради механизма за вкарване и изкарване на диска. Ако още някой ще ми се кара, поне да ми каже как да го отворя :kuku:

Е колега няма страшно нищо, не помня тично какво беше но е елементарно. Разглобявай смело поред и после обратно. Съветвам те да му смениш оптиката за да има смисъл от гимнастиката. Сваляш оптиката и с нея отиваш в сервиз да зарачаш нова, внимавай с лентовите кабели, че лесно се пукат. 56 лв и някакви стотинки ми взеха за нова като монтаж, демонтаж беше от мен. Ако държиш да ползваш това сиди това ти е варианта!

ПС. Никой не ти се кара. Просто ми изглеждаше, че не си се помачил да го отвориш. Ако искаш повече инфо на лично.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от makaveli316 » 18 Апр 2012, 10:09

Phil написа:
makaveli316 написа:Скоростта не играе никаква роля, още повече за аудио дисковете. Това от доста време е един вид "мит" и се отнася само за стари записвачки, но някои упорито го дъвчат и до ден днешен, че трябва така да се записва.
За мен лично е губене на време. Има и бенчове и ревюта в нета точно по тая тема и са го казали хората, че тва със скоростта е пълна глупост за по-новите записвачки. И за нови записвачки имам предвид такива от поне 2006та.


В такъв случай как ще обясниш следния факт - записвам аудио диск на Verbatim 52x, слизам до колата и Cd-то не чете диска...качвам се, записвам същия диск, на същия носител на 12х, слизам пак и о, ЧУДО...чете го без проблеми?


Или записвачката ти е кьорава, или диска има определена максимална скорост и ти си записвал над нея.
Така или иначе зависи от записвачката или самия диск.
Ако на диска пише 16х, препоръчително е да не се записва над тази скорост.
Но ако на самия диск пише 52х, просто няма смисъл да записваш на ниска скорост.
И пак казвам, всичко зависи от записвачката. Повечето нови записвачки дори не позволяват да се записва на по-ниска скорост и си има причина за това.
Вербатим + сравнително нова записвачка е загуба на време да записваш на ниска скорост, особено пък за някакви песни.
Винаги съм записвал на макс и никога не съм имал проблеми и записвачката ми е сравнително нова и е 40 кинта.
Даже и за XBoxa като записвам игри, винаги на макс го правя, въпреки, че всеки ми обеснява как най-добре е на 2х. Айде записвай 8гб дата на двд диск на 2х - ще остарееш докато се запише.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от NikVanov » 18 Апр 2012, 11:32

Колега makaveli316, ти си прав за себе си- при теб всичко работи. Проблемът е, че при колегата xennie не работи, затова се мъчим да помогнем и свалянето на скоростта на запис е едно от най-лесните неща. Другото си иска разглобяване, чистене или настройка на лазера и пр., т.е. не е работа за лаици. Накрая може да се окаже, че просто е време за нов хардуер, не трябва да се забравя и тоя момент.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от Phil » 18 Апр 2012, 11:40

makaveli316 написа:Или записвачката ти е кьорава, или диска има определена максимална скорост и ти си записвал над нея.
Така или иначе зависи от записвачката или самия диск.
Ако на диска пише 16х, препоръчително е да не се записва над тази скорост.
Но ако на самия диск пише 52х, просто няма смисъл да записваш на ниска скорост.
И пак казвам, всичко зависи от записвачката. Повечето нови записвачки дори не позволяват да се записва на по-ниска скорост и си има причина за това.
Вербатим + сравнително нова записвачка е загуба на време да записваш на ниска скорост, особено пък за някакви песни.
Винаги съм записвал на макс и никога не съм имал проблеми и записвачката ми е сравнително нова и е 40 кинта.
Даже и за XBoxa като записвам игри, винаги на макс го правя, въпреки, че всеки ми обеснява как най-добре е на 2х. Айде записвай 8гб дата на двд диск на 2х - ще остарееш докато се запише.


Само че не отчиташ факта, че Cd-тата в Е46 са масово набор 2000-2001 ;) От там идва проблема с високите скорости на запис...не може да сравняваш XBOX със дърто, автомобилно CD ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от makaveli316 » 18 Апр 2012, 11:43

Колегата да каже каква му е записвачката и какви дискове използва.
С това трябва да се започне и ако записвачката е свястна и дисковете са примерно Вербатим, направо да се насочва към самото радио.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от mustang1986 » 18 Апр 2012, 11:48

Ако наистина чете оригинални дискове и то повечето-значи проблема е или в записвачката или в дисковете
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.04.2012
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от xennie » 18 Апр 2012, 18:07

Така благодаря на всички които написаха и помогнаха дисковете са Maxell на тях пише 52х ако тези дискове нестават ще пробвам с други но ако те са добри то ще пада разглобяване един елементарен въпрос стигам до окото чистя го и как да му променя посоката и накъде!Заради работа и липса на свободно време все още не съм купил дискове, но ще пробвам с вербатум или сони и ще пиша какъв е резултата :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.04.2012
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от xennie » 18 Апр 2012, 18:22

извинявам се не бях видял снимката която показва как да заввъртя окото :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от NikVanov » 18 Апр 2012, 19:45

Колега, ,,окото'' трябва да се пипа от специалист, иначе има риск да идеш на ново CD. А и ефектът не е много сигурен. Става като крайна стъпка, ако си прежалил CD-то.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

BMW business CD проблем!

Мнение от frizzante » 19 Апр 2012, 10:58

NikVanov написа:Колега, ,,окото'' трябва да се пипа от специалист, иначе има риск да идеш на ново CD. А и ефектът не е много сигурен. Става като крайна стъпка, ако си прежалил CD-то.


Именно това исках да кажа и аз...90% пипнеш ли окото те очаква смяната му с ново или направо ново плеарче.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.04.2012
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от xennie » 19 Апр 2012, 17:04

Тогава само ще го почистя,че линията вътре ще се развали ако сложа купено сд защото имам 2 и не се ползват а пари за трето няма да дам билото бмв или каквото е там а за почистващите дискове един познат ми каза че си бил купил и след като го използвал окото му било надрано ако някои може да каже марка която е изпробвал и му е помогнала да се обади да не слажа и аз някое менте и да го прецакам и нищо накрая да не чете :|
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е46M 2.0 150ps.
Детайли за колата: Черна

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от masterbench » 20 Апр 2012, 19:37

С дейонизирана вода и клечка за уши ,внимателно без натиск.Изчиства се идеално

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook