Питане отностно парктроника на Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530d exclusive edition
Мечтае да кара: М6 power Grand coupe

Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от yavor1313 » 11 Дек 2016, 15:42

Здравейте колеги,знам че по тази тема има много написано ,но неможах да намеря нищичко по моя проблем и затова се обръщам към Вас.
Проблема със задния парктроник на е46-цата ми е следния;когато включа на задна парктроника ми писука постоянно за няколко секунди след което спира :paranoid: :paranoid: ,доста хора ми казаха,че проблема ми е в дефектирал датчик на парктроника.Опитах следното да разкача един по един да го нацеля точно кои е ,но неможах да го нацеля.Питам,датчика освен с компютър,по друг начин как може да се разбере кой точно е дефектиралия датчик.
Ще съм ви много благодарен,ако дадете по някои друг съвет :bowdown: :bowdown: ,предполагам че там е проблема при датчиците на бронята :yes: :yes:
Благодаря :ok: :ok:
Поздрави тук на всички БМВ манияци от мен Явката :bowdown: :ok: :ok:
Живей,така че когато умреш и Дявола да запали свещ на гроба ти!!
НОВАТА-Стара https://s30.postimg.org/k0sivwafl/2014_03_09_102.jpg
СТАРАТАИзображение
http://www.youtube.com/watch?v=8EV8up1-P40 (E34 touring with rondell0021 wheels)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от DigitalExile » 11 Дек 2016, 15:44

Ако не работи дори един датчик, модула ще пищи постоянно.
Демек която и букса да откачиш парктроника няма да тръгне.

Трябва да сте двама единия бие задна и докато пищи модула всички здрави датчиците издават един цъкащ звук, ако има някой дето не цъка - не работи. Става и с отверка по голяма ако датчика не хваща като магнит пак не работи, но по сигурно е на слух, чуват се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530d exclusive edition
Мечтае да кара: М6 power Grand coupe

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от yavor1313 » 11 Дек 2016, 16:29

Nedko Anev написа:Ако не работи дори един датчик, модула ще пищи постоянно.
Демек която и букса да откачиш парктроника няма да тръгне.

Трябва да сте двама единия бие задна и докато пищи модула всички здрави датчиците издават един цъкащ звук, ако има някой дето не цъка - не работи. Става и с отверка по голяма ако датчика не хваща като магнит пак не работи, но по сигурно е на слух, чуват се.

ЕЕ батенце многоо благодаря за съветта ти ,мисля да го пробвам това с отверката да видя дали ще се получи :bowdown: :bowdown: ти как мислиш:)))
По между другото благодаря че ми препоръча Милен от форума ,многоо е пич,даже и ГИ ми монтира и съм адски доволен.Поздрави Явката
Сподели Недко според теб как ще е най-добре да пробвам датчиците и да видя кой е дефектирал,с отверката ще се получи ли :yes: :yes:
Живей,така че когато умреш и Дявола да запали свещ на гроба ти!!
НОВАТА-Стара https://s30.postimg.org/k0sivwafl/2014_03_09_102.jpg
СТАРАТАИзображение
http://www.youtube.com/watch?v=8EV8up1-P40 (E34 touring with rondell0021 wheels)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от DigitalExile » 11 Дек 2016, 16:32

:bchug:

По трудно се хващат с отверката, на слух просто се чуват как цъкат дай на някой да бие задна и ще ги чуеш като се приближиш до всеки от тях

Имай предвид,че буксите са доста гаднички и може на датчика да му няма нищо, но буксата да не дава добър контакт ( при мен беше така, та падна едно местене на датчици и тн. :lol: )

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от 100imenov » 11 Дек 2016, 19:32

Просто на контакт да включи задна и няма да му трябва 2ри човек.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530d exclusive edition
Мечтае да кара: М6 power Grand coupe

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от yavor1313 » 11 Дек 2016, 19:46

[quote="100imenov"]Просто на контакт да включи задна и няма да му трябва 2ри човек.[/quote
колега и как ще го позная така само аз ,без да има още един човек .Сподели :yes: :yes:
как ще го хвана дефектиралия датчик така колега :yes: :yes:
Живей,така че когато умреш и Дявола да запали свещ на гроба ти!!
НОВАТА-Стара https://s30.postimg.org/k0sivwafl/2014_03_09_102.jpg
СТАРАТАИзображение
http://www.youtube.com/watch?v=8EV8up1-P40 (E34 touring with rondell0021 wheels)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от 100imenov » 11 Дек 2016, 19:52

По същия начин както и като сте двама, парктоника работа на контакт, не е нужно някой да ти държи съединитела а ти да слухтиш датчиците. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530d exclusive edition
Мечтае да кара: М6 power Grand coupe

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от yavor1313 » 11 Дек 2016, 19:54

100imenov написа:По същия начин както и като сте двама, парктоника работа на контакт, не е нужно някой да ти държи съединитела а ти да слухтиш датчиците. :mhihi:

колега само искам да доуточня че колата е автомат :yes: :yes:
Живей,така че когато умреш и Дявола да запали свещ на гроба ти!!
НОВАТА-Стара https://s30.postimg.org/k0sivwafl/2014_03_09_102.jpg
СТАРАТАИзображение
http://www.youtube.com/watch?v=8EV8up1-P40 (E34 touring with rondell0021 wheels)


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от efren » 11 Дек 2016, 22:23

Само да кажа, че когато стане студено веднага след като запаля и включа задна при менпонякога пищи и след няколко секунди се оправя. Случва се много рядко - примерно веднъж в месеца. Обяснявам си го с това, че се е събрала повечко влага в аспуха (с газова съм) и прекалено многото водни пари излизащи от аспуха се оказват причина за задействане на парктроника.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от Giovanni » 11 Дек 2016, 23:28

Какъв е проблема сам да си бие задна :) просто няма да пали колата а ще я даде на пълен контакт, едва ли ще му умре акумулатора за няколко секунди докато преслуша датчиците.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от DigitalExile » 12 Дек 2016, 2:41

Мисля че след определени секунди модула се изключваше за това го казах това иначе мога и да бъркам, а за колегата дето му пищи няколко секунди и се оправя от някоя букса е, аз го имах същия проблем и след време направо спря да работи.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 29.07.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 328i
Мечтае да кара: М8 Е31

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от aceivanov » 30 Дек 2016, 15:11

efren написа:Само да кажа, че когато стане студено веднага след като запаля и включа задна при менпонякога пищи и след няколко секунди се оправя. Случва се много рядко - примерно веднъж в месеца. Обяснявам си го с това, че се е събрала повечко влага в аспуха (с газова съм) и прекалено многото водни пари излизащи от аспуха се оказват причина за задействане на парктроника.


И при мен беше така до един момент в който не почна постоянно да го прави това. При мен проблема беше в буксата на датчика точно над ауспуха - бяха се стопили от топлината кабелите и сензора се прецакал. Та се наложи смяна на датчика заедно с букса и кабели. Сега си бачка ОК.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 28.04.2012
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 2003 , E60 530d 2006

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от drunk » 03 Яну 2017, 9:50

Провери буксите дали са вкарани както трябва , при мен беше откачена едната букса от лежащите полицаи и от дупките,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от гумата » 05 Яну 2017, 9:16

За много години колеги,
по повод на парктроника си купих ИНПА , забодох хоботче и ми излезе кой датчик не работи. При постоянно писукане може да не работят два, три датчика, а не един. При мен се оказаха два. Смених ги внимателно защото пластматата, която се явява гнездо , макар че се огъва счупи ли се, става кофти.
После отчита с прекъснато пиукане, което се усилва и накрая става непрекъснато.
От тогава съм убеден, че всеки, който иска занапред да кара БМВ, трябва да си има програма, за да се ориентира и за елементарни неща да не търси майстори. С програмата на таблет, телефон или лаптоп трябва да се купува БМВ.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 23.06.2014
Пол: Мъж

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от stefan_dm » 27 Яну 2019, 16:54

Здравейте. Колата ми е е46, 320д, 150к.с, седан. Имам подобен проблем с парктроника, като включа на задна пищи непрекъснато 5 сек. За пръв път ми направи това преди година. На INPA ми показа датчик, смених го с нов почти оригинален бил, австрийски около 50лв. беше и се оправи. След 2 месеца същия проблем, смених втори. След няколко месеца пак писна постоянно, но нямах време да го сменям, че е малко приключение със сваляне на броня и.т.н. Така карам почти 8-9 месеца, дет се вика още малко и ще роди :mhihi: Реших отново да го оправя, но...
1. При включена задна и на контакт, нито един от датчиците не цъка и не вибрира, а два от тях са почти нови.
2. Имам INPA. Ето каква е грешката
20190127_145957.jpg

20190127_151400.jpg

3. Насочих се към модула, но като извадих от него буксата идваща отпред и се загуби връзка с програмата. Сложих буксата и се възстанови връзката.
4. Извадих другата букса от модула, отиваща към сензорите, но на програмата нищо не реагираше. С извадена или поставена букса изписва все една и съща грешка - тази от горепосочените снимки: voltage ultrasonic sensor general - напрежение ултразвуков сензор общ; short circuit to ground - късо съединение към земята. Не ми изписва конкретни изгорели датчици.
Възможно ли е в модула да се е прекъснала връзката към датчиците или някой кабел на датчиците е задрал. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели. Благодаря!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook