Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 01 Яну 2018, 19:59

Здравейте колеги ! Откакто преди една година купих въпросното бмв парктроника ми работеше само първия двн и не съм се занимавал даго оправям . Та по въпроса четох доста теми, но не намерих отговор и мисля че темата ще е полезна за всички с оригиналния парктроник на БМВ . Давам на задна , контакт и проверявам датчиците дали „жужкат” , но нито един датчик не жужка , което ме кара даси мисля че нямам проблем с датчиците . Ако може някой компетентен по въпроса да даде съвети какво друго да проверя .

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от Denmark » 01 Яну 2018, 20:19

На диагностиката принципно показва кой сензор е заминал, но както казваш може проблема да не е в тях. Провери бушона, ако и това не е, вероятно е бибитката (малко вероятно) или кабел някъде, което е кофти.

На мойта кола, седан pre-face се сваля цялата лента със сензорите и може да се видят буксите дали са вкарани добре. При купето не знам дали е така.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 02 Яну 2018, 9:27

Denmark написа:На диагностиката принципно показва кой сензор е заминал, но както казваш може проблема да не е в тях. Провери бушона, ако и това не е, вероятно е бибитката (малко вероятно) или кабел някъде, което е кофти.

На мойта кола, седан pre-face се сваля цялата лента със сензорите и може да се видят буксите дали са вкарани добре. При купето не знам дали е така.
Кой от всичките бушони е за парктроника колега ?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от G0-SH0W » 02 Яну 2018, 11:14

Издава ли ти някакъв звук като дадеш на задна? При мен беше изгорял единия датчик и пишеше постоянно. Оставих я на един 'майстор' и след него спря да се обажда въобще. Питах го, каза че го бил изолирал софтуерно докато сменим датчика, ама аз реших да си проверя и се оказа че е смъкнал модула, та разправии и чудеса. Вземи провери дали модула си е на мястото, а за схемата на бушоните, трябва да го пише PDC. Тук във форума някой беше пуснал схема на български, мисля че беше в темата за diy.
Поздрави

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от VladiE » 02 Яну 2018, 11:55

Бушон 24 е за PDC

Изпратено от моят SHV-E250K с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 02 Яну 2018, 12:07

G0-SH0W написа:Издава ли ти някакъв звук като дадеш на задна? При мен беше изгорял единия датчик и пишеше постоянно. Оставих я на един 'майстор' и след него спря да се обажда въобще. Питах го, каза че го бил изолирал софтуерно докато сменим датчика, ама аз реших да си проверя и се оказа че е смъкнал модула, та разправии и чудеса. Вземи провери дали модула си е на мястото, а за схемата на бушоните, трябва да го пише PDC. Тук във форума някой беше пуснал схема на български, мисля че беше в темата за diy.
Поздрави

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Никакъв звук не издава нито някаква грешка . Сега ще сменя бушона на ПДЦ и ще видим дали ще тръгне . Благодаря ви

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 02 Яну 2018, 12:58

Момчета смених бушон 24 , но нямаше ефект и даже на схемата никъде не пишеше ПДЦ . Качвам снимки на схемата да видите дали правилния бушон съм изкарал .ИзображениеИзображение

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от G0-SH0W » 02 Яну 2018, 13:34

А италианец! Точно 24 ти е бушона колега, за огледалото за задно виждане и парктроника. Assistanza parcheggio ти е парктроника, на втората снимка първата колона. Не знам на кабриото къде e модула, но би трябвало да е от ляво зад кората в багажниканякой с кабрио да ме поправи ако греша).Вземи провери дали е там, ако е там, да не се е намокрил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 02 Яну 2018, 13:44

G0-SH0W написа:А италианец! Точно 24 ти е бушона колега, за огледалото за задно виждане и парктроника. Assistanza parcheggio ти е парктроника, на втората снимка първата колона. Не знам на кабриото къде e модула, но би трябвало да е от ляво зад кората в багажниканякой с кабрио да ме поправи ако греша).Вземи провери дали е там, ако е там, да не се е намокрил.
Благодаря колега . Какво точно представлява този модул или някакво клипче от youtube да знам какво да човъркам там .

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от G0-SH0W » 02 Яну 2018, 14:14

Здравей колега, модула при теб е малко по-трудно достъпен заради свалящия се таван. Зад една от задните кори се пада, най-вероятно от шофьорската страна. Мисля че ще трябва да извадиш седалката за да можеш да свалиш кората. Ето 2 видеа за разглабяне:

https://www.youtube.com/watch?v=NB8tsitGQJE
https://www.youtube.com/watch?v=ClBBZw-OaEo

До колкото разбрах, до модула трябва да има още 1 бушон и 2 релета, ако махаш кората, може и тях да провериш.

Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 02 Яну 2018, 14:46

G0-SH0W написа:Здравей колега, модула при теб е малко по-трудно достъпен заради свалящия се таван. Зад една от задните кори се пада, най-вероятно от шофьорската страна. Мисля че ще трябва да извадиш седалката за да можеш да свалиш кората. Ето 2 видеа за разглабяне:

https://www.youtube.com/watch?v=NB8tsitGQJE
https://www.youtube.com/watch?v=ClBBZw-OaEo

До колкото разбрах, до модула трябва да има още 1 бушон и 2 релета, ако махаш кората, може и тях да провериш.

Успех!
Ехе стана тя сега ... значи както казваш и според мен нещо му има на модула(или някой кабел не прави връзка добре или както казваш да има допълнителен бушон и той да е изгорял) . С моя развален английски дати кажа неможах да разбера точно кое от всичките тези работи е модула на парка .

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от G0-SH0W » 02 Яну 2018, 15:09

Моя изглежда ето така:

Изображение

Твоя може и бял да е. На самия модул би трябвало да пише PDC, не вярвам да са писали и на модула на италиански :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 03 Яну 2018, 0:03

G0-SH0W написа:Моя изглежда ето така:

Изображение

Твоя може и бял да е. На самия модул би трябвало да пише PDC, не вярвам да са писали и на модула на италиански
Хаха .. и мен ме съмнява да е на италиански . Гледах клипчета в интернет и е от пасажерската страна . За един парктроник сега да разхвърлям кори ала бала тя работата става дълга и широка . Явно ще си карам без парктроник и тази година

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от RaiN » 02 Фев 2024, 16:01

Да не отварям нова тема,ще пиша тук..
При първоначално поставяне на задна скорост (за първи път след запалване на двигателя) парктроника пищи постоянно,след това спира и не работи ,нито индикира за близки предмети,нито при допир "трептят " самите датчици :dunno:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от DoesNot » 02 Фев 2024, 16:07

RaiN написа:Да не отварям нова тема,ще пиша тук..
При първоначално поставяне на задна скорост (за първи път след запалване на двигателя) парктроника пищи постоянно,след това спира и не работи ,нито индикира за близки предмети,нито при допир "трептят " самите датчици :dunno:

Най-вероятно повреден датчик, на диагностика излиза.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook