Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.04.2024
Пол: Мъж

Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

Мнение от N777 » 13 Апр 2024, 17:20

Здравейте колеги имам един малко тегав проблем на който не можем да намерим решение вече колко време и стигнах до тук да се допитам някой може да се е сблъсквал със същия проблем знам за какво идва реч с този двигател но като купувахме колата не бяхме наясно. Та проблема ми е при рязко подаване на газ в ниските оборити колата прекъсва “автоматик е” при нормално подаване на газ няма проблем но ако искам да се изнеса някъде е малко тегаво и съм забелязал че на студена го прави по остро от колкото при загряла до работната и температура. Смених моторчето на валвтроника сензора на валвтроника и още колко ли неща грешката е прекъсване втори цилиндър вредно за катализатора не изяснява нещо по конкретно и никой не може да го измъдри от какво прави така та ако някой може да помогне. Благодаря ви предварително!


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

Мнение от streetz » 13 Апр 2024, 19:47

Бобините сменяни ли са? Пробвай да ги разместиш и виж дали грешката ще отиде на друг цилиндър.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

Мнение от The Heartlistener » 13 Апр 2024, 19:48

Не разбирам какво е наложило смяна на мотора на валвтроника и сензора му. При проблеми с валвтроника излизат много характерни грешки, светва EML лампата и мотора преминава в авариен режим. Доколкото се разбира има грешка Missfire на втори цилиндър. Нищо не казваш за бобини, свещи, паразитен въздух, картерна вентилация - там проверени ли са нещата... Прочететте колата с нещо читаво - най-добре с БМВ диагностика, за да няма глупави преводи на български. Постни буквално каквото е излязло тук.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.04.2024
Пол: Мъж

Re: Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

Мнение от N777 » 13 Апр 2024, 20:00

streetz написа:Бобините сменяни ли са? Пробвай да ги разместиш и виж дали грешката ще отиде на друг цилиндър.
Пропуснах да кажа опитах да сменя 4те бобини с чисто нови на NGK мисля че бяха нямаше никаква разлика свещите са 4 полюсови на bosh преди това си беше с тях и нямах проблемите бяха ми ги сменили с denso еднополюсови


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.04.2024
Пол: Мъж

Re: Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

Мнение от N777 » 13 Апр 2024, 20:01

The Heartlistener написа:Не разбирам какво е наложило смяна на мотора на валвтроника и сензора му. При проблеми с валвтроника излизат много характерни грешки, светва EML лампата и мотора преминава в авариен режим. Доколкото се разбира има грешка Missfire на втори цилиндър. Нищо не казваш за бобини, свещи, паразитен въздух, картерна вентилация - там проверени ли са нещата... Прочететте колата с нещо читаво - най-добре с БМВ диагностика, за да няма глупави преводи на български. Постни буквално каквото е излязло тук.
Четаха го на диагностика това ми казаха че от него го прави не знам си какво и го смених, но имам още един въпрос гледам че кабелите на бобините нещо единия не ми изглежда много надежден запояван е и то не както трябва явно възможно ли е да има нещо общо с това относно свещите и бобините споделих по горе остава паразитен въздух и картерна вентилация.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

Мнение от The Heartlistener » 15 Апр 2024, 13:04

Ако постоянно записва грешка в запалването (misfire) само на един цилиндър, то най-вероятната причина е в бобината или както казваш кабелен сакатлък към тази бобина. Огледай добре кабелите, ако трябва презапой където е необходимо.
Желателно е да отидеш при човек който ще ти даде да погледнеш точно какво записва, най-добре го снимай и го дай тук. Без заинтересованост от твоя страна (на доверие) често се стига до смяна на части залудо, в което сам си се убедил.
И нещо много важно: правилните свещи за тоя мотор са NGK BKR6EQUP.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.04.2024
Пол: Мъж

Re: Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

Мнение от N777 » 15 Апр 2024, 18:29

The Heartlistener написа:Ако постоянно записва грешка в запалването (misfire) само на един цилиндър, то най-вероятната причина е в бобината или както казваш кабелен сакатлък към тази бобина. Огледай добре кабелите, ако трябва презапой където е необходимо.
Желателно е да отидеш при човек който ще ти даде да погледнеш точно какво записва, най-добре го снимай и го дай тук. Без заинтересованост от твоя страна (на доверие) често се стига до смяна на части залудо, в което сам си се убедил.
И нещо много важно: правилните свещи за тоя мотор са NGK BKR6EQUP.
Много ти благодаря утре очаквам кабелите да опитам с тях понеже постоянно държи грешката там където ми изглежда че не е окей и след това ако не се оправи ще я закача на качествена диагностика и ще пусна грешките тук. А това с доверието вече се понаиграх да.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.04.2024
Пол: Мъж

Re: Bmw e46 n42b20a проблем с прекъсване в ниските обороти

Мнение от N777 » 17 Апр 2024, 18:35

Опитах с кабелите не се получи нещо друго ще търся да е но вече не знам какво да е


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook