Шум - в гумите 17-ки или лагер?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 26.02.2006
Местоположение: Сан Андреас

Шум - в гумите 17-ки или лагер?

Мнение от hienata » 23 Мар 2006, 23:15

здравейте! днес минахме на летни гуми, сега колата вече има доста по-приличен вид - 17" 8) , като изключиме малко повечето друсане и лекото придърпване във волана при неравности в пътя, има нещо което много повече ме смущава - шум, наподобяващ лагер, ама в начален стадии, демек още леко се чува. възможно ли е точно при или след смяната наистина лагер да се е скапал? или при монтажа нещо да са направили? това което ми се струва най-реално е шумът да идва от гумите, те не са чисто нови но в доста прилично състояние - 5мм, има ли някой подобен проблем и сещате ли се за някакво решение, освен да се сменят гумите де, че не ми се дават кинти вече :banghead:
посетете фен групата на БМВ БГ във Facebook - http://www.facebook.com/group.php?gid=44647763964 намерете нови приятели фенове на марката

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 3.01.2006
Местоположение: софия

Мнение от bate borko » 24 Мар 2006, 10:27

принципно положение е,че като сложиш по големи джанти и гуми започват да се чуват шомове ако има нещо започнало да се разбива
получава се от факта.че натоварването се увеличава :D
но все пак зависи и каква гума си сложил,ако си карал с нея и преди и не е шумяла е от лагера,ако не може и от гумата да е(имал съм подобен случай-излезоха си шумни самите гуми)
успех колега

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 26.02.2006
Местоположение: Сан Андреас

Мнение от hienata » 25 Мар 2006, 0:46

не съм ги карал тези гуми преди, взех ги направо с джантите. почвам да се убеждавам, че е от гумите. По принцип ако е лагер, като завиваш наляво или дясно той спира за момент да вие, а шума който е при мен не спира изобщо. говорих и с един приятел - и ми каза че при него шума се е разкарал, чак след 1500км изкарани с гумите. и аз ще пробвам да видя, ако няма промяна ще мисля за смяна на гумите
посетете фен групата на БМВ БГ във Facebook - http://www.facebook.com/group.php?gid=44647763964 намерете нови приятели фенове на марката

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 19 Юли 2006, 10:47

Новини?

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 9.10.2005

Мнение от sandela » 19 Юли 2006, 11:11

ICE написа:Новини?

Той май мина на 16' и се излекува-при мене дойде шума/от гумите е,уникално твърди са/.Като покараш малко и се позагреят им минава :D

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 19 Юли 2006, 12:14

може и лагер да е :!:
от собствен опит знам, че шума от лагер е много странен при Е39! Един лагер беше прецакан а се чуваше от всички страни. Накрая я вдигнаха на стенд и се оказа че лагера който беше заминал е точно на посоката в която виеше а не както е при "нормалните" коли противоположен на посоката в която вие.

Друг е въпроса, че шума зависи много и от гумите! Всеки модел гуми имат индекс на шума и това лесно можеш да го провериш при производителя. Има гуми които вият като куче като вдигнеш 60-70 км/ч ..... :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 9.10.2005

Мнение от sandela » 19 Юли 2006, 15:23

CheGevara написа:Друг е въпроса, че шума зависи много и от гумите! Всеки модел гуми имат индекс на шума и това лесно можеш да го провериш при производителя. Има гуми които вият като куче като вдигнеш 60-70 км/ч ..... :mhihi:

По съгласен съм да е това,защото при мен с 16 нямаше грам звук.Като я обуя с нови ще разберем.Иначе гуметата са Kumho с V ламел

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 19 Юли 2006, 15:35

sandela написа:
CheGevara написа:Друг е въпроса, че шума зависи много и от гумите! Всеки модел гуми имат индекс на шума и това лесно можеш да го провериш при производителя. Има гуми които вият като куче като вдигнеш 60-70 км/ч ..... :mhihi:

По съгласен съм да е това,защото при мен с 16 нямаше грам звук.Като я обуя с нови ще разберем.Иначе гуметата са Kumho с V ламел


Ако под гумета разбираш форма и предназначение на изделието си прав, но като материал вложен по към камък го дорват Кумхотата :mhihi:

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 19 Юли 2006, 17:35

sandela написа:...Като я обуя с нови ще разберем. Иначе гуметата са Kumho с V ламел
V ламел автоматично означава по-шумна гума!
Затова Good Year Eagle F1 са по-шумни от Michlin Pilot Sport например... 8)
Иначе и двете гуми са №1, въпрос на личен избор коя е по-добра, но това си е друга тема!
Последна промяна ICE на 23 Юли 2006, 12:31, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 26.02.2006
Местоположение: Сан Андреас

Мнение от hienata » 20 Юли 2006, 23:40

Здравейте момчета! при мен всички проблеми идваха от гумите - направих смяната и сега нямам никакви проблеми.
Направо преоткрих удоволствието да караш е39, много по меко и комфортно вози, а помен от дразнещия звук просто няма. Честно казано не мисля че нашите пътища позволяват ползването на повече от 16"джанти, поне не и ако човек държи да му е кеф във колата, а не извън нея. :)
посетете фен групата на БМВ БГ във Facebook - http://www.facebook.com/group.php?gid=44647763964 намерете нови приятели фенове на марката

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 23 Юли 2006, 12:34

hienata написа:...Честно казано не мисля че нашите пътища позволяват ползването на повече от 16"джанти, поне не и ако човек държи .... :)
.... на колата си!!!
Така бих завършил твоето изказване! 8)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook