Проблем с радиатора

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.04.2020

Проблем с радиатора

Мнение от Biser16 » 12 Апр 2020, 20:50

Здравейте! Не съм изобщо в час с повечето неща под капака на колата и за това предварително се извинявам за възможните небивалици, които е възможно да прочетете в следващите редове. Колата е Е39, от 99г. TDS 2.5
Драмата ми започна днес към обяд, когато разбрах, че лявата крушка на късите светлини е изгоряла... Нямах идея как се сменя, но добре, че бяха клипчетата от ю тюб. Няма да навлизам в излишни подробности, че ми бе за пръв път и цената й ( понеже това е ксенон! Не каква да е крушка...) ме удари като с мокър парцал. Но това на фона на следващото са си бели ядове. Облегнал съм се някъде върху радиатора (надявам се, че така се казва. В Гугъл видях водни и разни други наименования, та мисля, че е това), т.е. голямото продълговато нещо между перката отпред и двигателя. И точно там отгоре, където влиза тънкия маркуч, идващ от казанчето на антифриза, нещото в което влиза този маркуч се счупи... Да не споменавам, че според един познат това място, през което влиза този маркуч било запушено от нещо като котлен камък и течността не достигала до радиатора, което ме съмнява, защото не мисля, че ако беше запушено колата щеше да си върви както до сега. Та идеята му беше да си карам така, щото и до сега съм си бил карал така, ама с разликата, че не съм знаел и нямало нищо страшно... Смятам, че е излишно да казвам какво е моето становище по този въпрос. Та, за тези, които разбраха написаното въпросът ми е следния: възможно ли е да се направи по някакъв начин това нещо и да се вкара отново този маркуч/тръба или каквото е там, за да не се стига до купуване на нов радиатор (ако е това) понеже мисля, че моя си работи. До сега никави течове не е имало по колата, нищо че е кошница на 20 години.

https://prikachi.net/image/mp20x

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Проблем с радиатора

Мнение от малкия256 » 14 Апр 2020, 12:55

Нов радиатор трябва,този не става повече и лепене не помага.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook