Фейс лифт стопове ъпгрейд?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от mad_presley » 24 Окт 2008, 19:36

Колеги, имам нужда от малко помощ при свързването на фейс лифт стопове!
Интересува ме най-вече кой кабел към кой от новите стопове да свържа.Няма да ползвам електронни блокове, а ще ги свържа със съпротивления по тази схема (Thanks to @bmw520m5):

Изображение

Гледах по това DIY, но там се с електронни блокове, а и захващането нещо е различно http://www.bmwdiy.info/celis-rear/index.html

Колегата @bmwmania, ако е така добър да направи бнякоя и друга снимка на кабелите и на стоповете отзад, ще го черпя яко като дойде на морето :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 861
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: София
Кара: AUDI S6

Мнение от bmwmania » 24 Окт 2008, 20:05

Нямаш грижи "Луд", утре ще имаш снимков матриал, че сега е много тъмно, но ако държиш мога и сега да нащракам няколко снимчици ;) а за черпенето лесна работа :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 24 Окт 2008, 20:58

Утре, сега е ракиено време, а и жената ще се разсърди, ако не държиш дупето :mhihi:
Мерси много!!!После ще направя пълен снимков материал с кое как, за да е лесно и за други :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: varna

Мнение от hellbull » 24 Окт 2008, 23:14

това май ще стане още една от полезните теми.
а да попитам тези резистори се слагат за да не ти отчита грешка на таблото ли. за фейс лифт стопове става дума за тези с диодите нали :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 861
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: София
Кара: AUDI S6

Мнение от bmwmania » 24 Окт 2008, 23:17

Резисторите се слагат, поради простата причина, че фейсовите стопове фабрично имат блокове за управление, а без тях като ги пуснеш и примигват ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Мнение от Sivako » 24 Окт 2008, 23:28

bmwmania написа:Резисторите се слагат, поради простата причина, че фейсовите стопове фабрично имат блокове за управление, а без тях като ги пуснеш и примигват ;)

Не примигват а пушат 2 такива ги карам на моята вързах ги директно на 12волта и светеха мн.готино обаче след 30мин. се размирисаха и после като тръгна един ремонт на стопове :banghead:

Най добре си вържи "интегрален стабилизатор" май беше ама му забравих номера точно 5 волта пускаше, и не си прави много експерименти щото после трябва да счупиш стоповете за да извадиш платките със диодите (да диоди са за тези които си мислят че има някава газ която се пали и там може да гръмне :mhihi: :mhihi: )

А и борда за изгорели крушки ще писка :confused:
Абе най добре си купи модулите да не те боли главата
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 25 Окт 2008, 9:40

Sivako написа:Абе най добре си купи модулите да не те боли главата

Модулите струват 200лв (колкото ми излязоха стоповете :mhihi: ).
CELIS LED работят при 6VDC до 10VDC.С правилните съпротивленяи няма да има никакъв проблем.Електронните модули просто дават по-стабилни волтажи и точно съпротивление от 10w към компютъра, за да не пищи за изгоряла крушка.Всичко това може да се постигне и с по-елементарна схема, като горе посочената и пак всичко ще е наред, тъй като OBD не е чак толкова чувствителен към точното съпротивление за отчитане на изгоряла крушка, а CELIS LED имат доста голям диапазон във вотажа ;)

На @bmwmania (а и на много други) стоповете работят по тази схема вече доста години и няма проблеми нито с премигвания, нито с изгаряния ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 661
Регистриран на: 2.12.2006
Местоположение: София,Бургас
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0d,е46 318i

Мнение от zlobicar » 25 Окт 2008, 9:53

Кплеги направете снимки ако може и напишете точните компоненти за да не примигват и да не свети за изгоряла крушка на таблото.Ще е много полезно за доста колеги.
обичам BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 25 Окт 2008, 10:02

zlobicar написа:Кплеги направете снимки ако може и напишете точните компоненти за да не примигват и да не свети за изгоряла крушка на таблото.Ще е много полезно за доста колеги.

Ще направя подробни снимки, след като колегата пусне снимки как са свързани неговите, защото чак толкова добър в жиците не съм :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 501
Регистриран на: 23.07.2007

Мнение от blackrider » 25 Окт 2008, 11:21

Браво, след процедурата моля да опишете точно как стават нещата + снимки. Защото и аз си поръчах кристални стопове от ebay.com без да знам ,че май ще има проблемчета с токовете :roll:
Очакваните стопове обаче са с крушки ,а не с диоди ....тогава проблем няма да има нали?
Другата седмица като пристигнат ,ще видим точно за к'во става въпрос :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 4.01.2007
Местоположение: България
Кара: BMW E39 520 M52
Мечтае да кара: M5

Мнение от i4koo » 25 Окт 2008, 12:37

Колега Пресли ,толкова промени по колата си за толкова кратко време не съм виждал друг да прави :clap: Това се казва истински ентусиаст,но и за това трябва пара :mhihi: Като гледам до сега без кожата ,която не си сложил, поне 3000 камъка си дал :winky:
Нищо лично ,Просто бизнес !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: NesebaR-SF

Мнение от Ca_Ma » 25 Окт 2008, 13:13

слаба ракия е колегата пресли, щом още не е сменил салона с кожен и не е сложил предна броня феислифт , както и не е направил лаисните по вратите и бронята shadowline :mhihi: имаш още бая работа но може скоро да ме настигнеш успех, а за стоповете ако се наложи ще помагаш след време
бтв; ходи при каското да ти маркират новите стопове и измисли някаква фактура за да ги застраховаш че са от новия модел, защото .. знаеш какво имам в предвид

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 4.01.2007
Местоположение: България
Кара: BMW E39 520 M52
Мечтае да кара: M5

Мнение от i4koo » 25 Окт 2008, 13:19

Ca_Ma написа:слаба ракия е колегата пресли, щом още не е сменил салона с кожен и не е сложил предна броня феислифт , както и не е направил лаисните по вратите и бронята shadowline :mhihi: имаш още бая работа но може скоро да ме настигнеш успех, а за стоповете ако се наложи ще помагаш след време
бтв; ходи при каското да ти маркират новите стопове и измисли някаква фактура за да ги застраховаш че са от новия модел, защото .. знаеш какво имам в предвид
Колега с теб няма кой да се мери :mhihi: А за шадоулайн не всичко го харесваме ,аз не например ,и теб като те гледам си без броня фейс ,и халогогени нямаш :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Нищо лично ,Просто бизнес !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 861
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: София
Кара: AUDI S6

Мнение от bmwmania » 26 Окт 2008, 14:40

Извинявам се за закъснението на снимките, но не бях в София вчера и сега се прибирам и това ми е първата работа :uups: Пращам ги на ЛС
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Мнение от asasin18 » 26 Окт 2008, 19:49

Е, пусни ги в темата де... :winky:

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook