Фейс лифт стопове ъпгрейд?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Hristo » 29 Ное 2019, 17:23

Колеги, знаете ли дали има разлика в диодите и управлението им между фейс стоповете с два и с четири кабела отзад на платката. Доколкото съм проучил има и от двата варианта монтирани на чист фейс. Виждал съм и от двата вида връзване на ретрофит стоп, който си оасва на префейс, но на ретрофит с баласти съм срещал само с четири кабела.
Дали ще има някакви разлики и проблеми да се сложат ретрофит баластите на хела на стопове ретрофит с два кабела

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от NewLine » 16 Мар 2020, 6:59

Здравейте.
Вероятно съм поредния, който се е хванал на хорото с промяна малко на външната визия на колата, а в случая със смяната на стоповете на кола преди фейс със диодни пури на Хела.
От доста подробната тема тук, разбирам, че има два два вида Хела лед стопове предвид захранването им. Споменават се по-ниски захранвания от около 6-10 волта и другите с 12 волта.
Двоумя се за стоповете от снимките, които ще прикача към запитването си сега и модела на LCM 4b.
Е ли е необходимо добавянето на баласти или съпротивления, на които съпротивления стойностите са споделени от колегите в темата или би било достатъчно само монтиране, кодиране с необходимата програма и съответно спиране на чекове?
Разбира се продължавам да попивам с препрочитане на темата информация, но за да стигна до запитване, наистина съм информационна безизходица за себе си.
Благодаря Ви предварително.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 05 Апр 2020, 13:56

Ако си вземеш преходни букси за стопове от преди фейс към фейс, става само с кодиране и изключване на чековете на задните габарити без да са ти нужни съпротивления.В случая лайт модула като се прекодира променя подаващото напрежение на веригата към задните габарити
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от NewLine » 11 Апр 2020, 11:01

@Zlatiyan_Genchev, Благодаря ти за включването.
Всъщност с много четене и не малко нахалство от моя страна, за което притеснение към колегата, съжалявам, защото ми се наложи поради липса на активност тук в темата, да потърся помощ от колега от форума на лично съобщение, при което само мога да му благодаря, защото беше изключително отзивчив, та в крайна сметка приключих благополучно с това начинание.
Букси преходни така и не намерих, но намерих букси с кабели към тях от фейсови стопове и ги прикачих по културния начин към кабелите на съществуващите ми преди фейсовите конектори.
LCM 4b го кодирах за Led светлини директно през IBUS приложението за медията, след прочитане на модула със същото.
Всичко е в действие вече. :-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 27.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 52Oi

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Николай К » 12 Яну 2022, 18:01

Да повдигна малко и аз тая тема.
С 18 ома на 1 ват, дали ще стане колеги, че не мога да намеря на 22 ома резистор?
Поздрави!
Николай Кадийски

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook