Фейс лифт стопове ъпгрейд?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Nickelback » 11 Апр 2015, 19:30

didak_69 написа:Колеги някои да каже как се сменят крушките на габарита на фейслифта отзад.Благодаря предварително!


Не са крушки, ами са светодиоди и не се сменят току така по конвенционалния начин. Не мисля, че при проектирането им е предвидено да се сменят. Иначе, ако държиш, трябва да се разкапсулова стопа, но не е като да е невъзможно, зависи колко си "луд" :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от doomy525 » 26 Апр 2015, 10:54

Пичове от къде може да се губи масата за габарита? Ту свети, ту не или съвсем слабо. Има периоди от по месец-два да си свети нормално, после за няколко дена се бъгва и спира да свети, а след още няколко съвсем слабо и след това се оправя. Нямам си и грам понятие от тоци и предполагам, че е масата някъде се губи, но като отида при някой и да му кажа какво точно да погледне, а не да сваля стопа :bchug:
Като се бъгне и спре да свети, или свети супер слабо, количката се показва и дава изгоряла крушка, но всички светят освен габарита. Прави го само на десният стоп. Като пусна десен мигач и трите крушки /предната, страничната и на стопа/ светят все едно някоя от тях е изгоряла и като натисна спирачката се оправя и светят нормално, както и габарита почва да пулсира с темпото на мигача :lol: извинявам се за обяснението, но не искам да човъркат по колата и се надявам някой да даде акъл :yes: Иначе като се "самооправи" габарита :mhihi: всичко работи нормално
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Ivo_Borisov » 26 Апр 2015, 12:58

Отиди при някой жичкажия и му го кажи това, той ще знае какво да прави. Губи се най вероятно масата от буксата към стопа, ако свалиш буксата може да се вижда и нагоряло. Имал съм същия проблем на друга кола. Може да се оправи със смяна на буксата или пинчето на масата или с допълнителна маса към стопа. Виж все пак като свалиш буксата дали се вижда нагоряло пинче!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от doomy525 » 27 Апр 2015, 21:40

Благодаря, колега :yes: цялата букса се беше скапала и я отстранихме. Точно от това се оказа, а и сложихме допълнителна маса за самият габарит
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 19.06.2008

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от didak_69 » 29 Апр 2015, 5:39

Nickelback написа:
didak_69 написа:Колеги някои да каже как се сменят крушките на габарита на фейслифта отзад.Благодаря предварително!


Не са крушки, ами са светодиоди и не се сменят току така по конвенционалния начин. Не мисля, че при проектирането им е предвидено да се сменят. Иначе, ако държиш, трябва да се разкапсулова стопа, но не е като да е невъзможно, зависи колко си "луд" :ok:

Благодаря колега и аз не знам кво да го правя понякога свети нормално понякога много слабо като го чукна и се оправя но ще измисля нещо че ме дразни

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Kris » 29 Апр 2015, 10:30

didak_69 написа:
Nickelback написа:
didak_69 написа:Колеги някои да каже как се сменят крушките на габарита на фейслифта отзад.Благодаря предварително!


Не са крушки, ами са светодиоди и не се сменят току така по конвенционалния начин. Не мисля, че при проектирането им е предвидено да се сменят. Иначе, ако държиш, трябва да се разкапсулова стопа, но не е като да е невъзможно, зависи колко си "луд" :ok:

Благодаря колега и аз не знам кво да го правя понякога свети нормално понякога много слабо като го чукна и се оправя но ще измисля нещо че ме дразни


А пробва ли като колегата преди теб? Провери си буксата, щото и при него беше нещо подобно и се оказа това проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 19.06.2008

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от didak_69 » 30 Апр 2015, 5:26

Kris написа:
didak_69 написа:
Nickelback написа:
didak_69 написа:Колеги някои да каже как се сменят крушките на габарита на фейслифта отзад.Благодаря предварително!


Не са крушки, ами са светодиоди и не се сменят току така по конвенционалния начин. Не мисля, че при проектирането им е предвидено да се сменят. Иначе, ако държиш, трябва да се разкапсулова стопа, но не е като да е невъзможно, зависи колко си "луд" :ok:

Благодаря колега и аз не знам кво да го правя понякога свети нормално понякога много слабо като го чукна и се оправя но ще измисля нещо че ме дразни


А пробва ли като колегата преди теб? Провери си буксата, щото и при него беше нещо подобно и се оказа това проблема.

Буксата е чиста свети като нова не е от там замервах го с уред и габарита който не работи дава много малки стойности явно нещо се е прецакъл

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Kris » 30 Апр 2015, 10:02

Пробва ли да му пуснеш "допълнителна" маса, за проба?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от doomy525 » 30 Апр 2015, 15:40

Пусни и принудително ток. Ако заработи значи тещо се губи някъде. Моята също беше чиста, но така си го обясних :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 19.06.2008

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от didak_69 » 01 Май 2015, 8:26

Kris написа:Пробва ли да му пуснеш "допълнителна" маса, за проба?

Това не съм но като замервам работещия габарит с тоя прецакания има голяма разлика в стойностите но ще опитам с допълнителна маса или захранване

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 06 Май 2015, 13:49

dscn2408i.jpg
dscn2409i.jpg
Някой слагал ли е фейс стопове без блъскане на ламарината с чука - т.е само примерно пилене на пластмасата на самия стоп или няма шанс да пасне идеално?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 06 Май 2015, 23:55

lpfc1990 написа:...Някой слагал ли е фейс стопове без блъскане на ламарината с чука - т.е само примерно пилене на пластмасата на самия стоп или няма шанс да пасне идеално?

Няма шанс. И аз не съм привърженик на чука но както и да се пили пластмасата все като се сложи стопа стои като "не за това място", което всъщност си е така :mhihi: Дори и като се намеси "съветника" няма нужда да се прави големя отвор ами се правят само два 6мм. Малко с чука тук там (на места не толкова малко) и стопа си заспива на мястото.

Преди
Untitled-1.jpg

След
2015-03-08-1381-1.jpg

Извинявам се за кривите снимки :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 08 Май 2015, 0:22

Много добре ти са е получило колега!Аз също търся същия резултат, даже цвета на колата ми е същия, ще се поблъска явно.С какво го изолира от влизане на вода?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 08 Май 2015, 18:32

Ако се работи внимателно с чука и се направят отворите за фасунгите точно колкото е необходимо, оригиналното уплътнение върши чудесна работа. Стоповете са поставени преди около 3 месеца, до сега няма и следа от влага влизаща от там, а бая дъждове и автомивки е преживяла колата за това време :yes: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от doomy525 » 08 Май 2015, 22:46

Ето ги и мойте как светят :) предишните ми бяха като на колегата по-горе и много ме дразнеше, че не са диодни като тези :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook