Ремонт на ABS блок

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 9.06.2009

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от nebula » 12 Май 2010, 11:56

Да взема и аз да пробвам с колегата, че вече не знам какво става! В Дару на диагностика-модула, в Юве на Симеоновско-модула няма пролеми, смениха заден ляв, след 5 месеца АБС пак светна. Сега колата е в Пловдив-3ти ден. Модула е здрав, показва заден десен датчик, да ама слагат нов и пак грешка заден десен.......Май от Дару ще излязат прави...казаха ми че всичко е временно и че проблема си е в самия модул.....само се вкарвам в един филм...диагностики...ляв датчик...десен датчик.....пари на вятъра!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: e 39 tds sedan

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от dragohr » 16 Май 2010, 9:37

Колеги дали някой знае нещо по въпроса. моя абс не просто свети като при вас а компа се ошашква и както си карам и като я освобождавам на свободна и двигателя се изфорсира додупка, направо буталите ще излязат през ауспуха, и като чукна няколко пъти спирачката педала притриса зверски и светват лампите за абс и асц и спира да го прави. И така ме тормози известно време и накрая изключих единия бушон за абс-а и досега не ми го е правило но колата няма абс асц и неработи автопилота. Преди известно време като прочетох темата риших да се пробвам и аз на прословутия пемонт, но като отворих капака се оказа че при мен не е като при вас, а като при по-старите бмв-та, този блок го мяма на хидравличната помпа отзад, от там излиза само букса, която отива под десния филтър на климата и там се намира някакъв блок, който на външен вид няма нищо общо с вашите. Поблема ми е доста сериозен а в момента съм в голяма финансова криза затова ще съм искрено благодарен на всеки колега, който може да даде съвет. :banghead: :wave: :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: e 39 tds sedan

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от dragohr » 16 Май 2010, 9:53

Междо другото ако ще е от помощ зимата смених датчик на задно дясно колело и всичко беще ок точно една седмица и като ми се наложи да сложа вериги и проблема се задълбочи още повече. Още веднъж благодарности на всички отзовали се. :help: :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 7.10.2009
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: БМВ 525 TDS

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от vihar1968 » 19 Май 2010, 9:52

Здравеите колеги и аз да се изкажа за този абс,и нри мен ми
светна като коледна елха АБС и АСЦ както си карах при даждовно време,
и при диагностиката излезнаха два задни датчика,смених ги
но след 20 дни пак светнаха тези жалти лампи,още не сам я карал на диагностика,
само да кажа че давах ток на един приятел и веднага ми светна коледната елха,
така че внимаваите когато давате ток,
поне при мен така се получи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 217
Регистриран на: 11.10.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е39 96г 520i M52 Б20

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от sigman » 19 Май 2010, 16:56

Извинявайте за въпроса ,ама къде точно се намира този модул :oops: ,че не мога да го намеря !!!Благодря !И при мен стана коледна елха !!
Bayerische Motoren Werke

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i '98

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от MarioIvanov » 19 Май 2010, 20:31

sp2022 написа:Извинявайте за въпроса ,ама къде точно се намира този модул :oops: ,че не мога да го намеря !!!Благодря !И при мен стана коледна елха !!


Като вдигнеш предният капак и застанеш срещу колата, ще го видиш отляво на двигателя и отдясно на зопълнителното казанче. От него излизат железни тръбички.


Аз лично май ще си купя нов през ebay. Това което намерих за ABS (ASC) Control Unit Repair Kit излиза някъде към 850 лв. , но на едно място четох, че май трябва да се програмира. Някой знае ли нещо по въпроса?

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 15.06.2008

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от XJlaneT0 » 21 Май 2010, 12:56

viewtopic.php?f=35&t=202508&start=30
Ето това е най-доброто решение!!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 15.06.2008

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от XJlaneT0 » 21 Май 2010, 15:14

Здравейте колеги искам да ви кажа,че моят случай най-накрая е решен!!!
Мисля че тази тема или изобшо този проблем АБС/АСЦ трябва да се добави към "Детските болести на е39" Решението на моят проблем се реши с съдействието на една доста добра фирма за електроника,която се занимава и от скоро с автомобили.
(скоро,скоро 5години има )
Искам да оставя сайта на момчетата които доста бързо се справиха с проблема ми - http://www.softelectronic.com/
просто съм възхитен от тяхната работа!
ако някой има нужда от каквата и да е работа по електрониката на автомобила да знаете,че това е сайта !!!
Благодаря Ви
ще ви оставя моят телефон : 0896 64 97 87
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 217
Регистриран на: 11.10.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е39 96г 520i M52 Б20

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от sigman » 21 Май 2010, 19:29

XJlaneT0 написа:Здравейте колеги искам да ви кажа,че моят случай най-накрая е решен!!!
Мисля че тази тема или изобшо този проблем АБС/АСЦ трябва да се добави към "Детските болести на е39" Решението на моят проблем се реши с съдействието на една доста добра фирма за електроника,която се занимава и от скоро с автомобили.
(скоро,скоро 5години има )
Искам да оставя сайта на момчетата които доста бързо се справиха с проблема ми - http://www.softelectronic.com/
просто съм възхитен от тяхната работа!
ако някой има нужда от каквата и да е работа по електрониката на автомобила да знаете,че това е сайта !!!
Благодаря Ви
ще ви оставя моят телефон : 0896 64 97 87

:bowdown: XJlaneT0 ,супер си ама дай малко повече информация като например цена ,дали работят с ЕКОНТ ,защото може би ще има желаещи от доста градове и тн. :bowdown:
Bayerische Motoren Werke

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 15.11.2009
Пол: Мъж
Кара: bmw e39

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от djkrasen » 21 Май 2010, 21:19

Оригиналния модул на бош го намерих на 1280лв нов 0 265 900 001 задължително и после трябва да утиде да му го ресетнат до БМВ сервиз

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Ilko Ivanov » 21 Май 2010, 21:45

djkrasen написа:Оригиналния модул на бош го намерих на 1280лв нов 0 265 900 001 задължително и после трябва да утиде да му го ресетнат до БМВ сервиз

Нов се намира и на доста по-ниска цена ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 15.06.2008

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от XJlaneT0 » 21 Май 2010, 23:45

Значи вижте какво колеги,това е наистина най-добрият вариант!
Момчетата от софтелектроник ти дават гаранция и ти казват че няма начин това което са поправили да ти се прецака освен ако не си пълен олигофрен и не го прецакаш сам! Ремонта не е толкова евтин (моят специално в случая защото трябваше да се работи с платина) за това не мога да ви кажа цена!
Обаждате се на Митко и му обяснявате проблема и той ви казва цена.От там нататък вие си решавате какво да правите.Аз само мога да ви кажа че момчетата са може би едни от най-добрите специалисти на тема ЕЛЕКТРОНИКА.Работят с ЕКОНТ така че е още по лесно.Изпращате модула или там каквото пожелаете днес,утре пристига при него поправя го и в същият ден го изпраща и на следващият ден е при вас и всичко е ОК! НАИСТИНА всичко е ОК
Аз живея в Австрия и там го намерих въпросният АБС/АСЦ блок за 379евро чисто нов с 1г. гаранция(с 2 години гаранция беше 450евро а с 5години е 609евро)
но просто нямаше смисъл да купувам нов след като намерих фирма която може би е единствената която ти поема гаранция за всичко! А за втора употреба наистина и честно да ви кажа няма абсолютно никакъв смисъл! 1во защото всички на пазара изкуствено вдигат цената на модула защото това е може би една от най-трудно достъпните части за БМВ е39 втора ръка,а и незнаете кога ще светне и този(дали на 1вия ден или на 10тия!)
Повярвайте ми това е решението!
Изображение

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Giorceto » 22 Май 2010, 8:02

Добавих я в Типс анд Трикс :)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 217
Регистриран на: 11.10.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е39 96г 520i M52 Б20

Re:

Мнение от sigman » 24 Май 2010, 15:58

Може ли някой да ми каже къде се намира това чудо :oops: под филтъра го няма дайте някакви идеи :dunno: искам да го сваля и да гопратя на ремонт но не мога да го намеря :dunno: колата е м52 б20
Изображение
Bayerische Motoren Werke

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Ilko Ivanov » 24 Май 2010, 16:03

Еи това ограденото :mhihi:

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook