Скърцане (поскърцване) на предните врати?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Мнение от Georgieff » 14 Юни 2006, 12:11

Един приятел от Пловдив ми намери за 70 лева, ама не знам откъде - май от М Кар (още не съм го купил де). Ама може да е с отстъпка, понеже той има сервиз и навсякъде му дават части супер евтино.
Иначе провери в Дару и Камор цената - може да е намаляла :) .
Вариант е и магазина на Оборище, ама ги подозирам че голяма част от нещата ги купуват от Дару.
Парт номера изглежда е този: 51727116403, но в момента не работи сайта на Дару.
Touring & windsurf club

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: София

Мнение от exclusive » 14 Юни 2006, 16:35

Благодаря ще проверя

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 15 Юни 2006, 12:54

Аз имах същият проблем със скърцане на предна лява врата/ то може и на дясна да има,ма не съм го чул от там/ и проблема се реши със сваляне на кората на колонката м/у двете врати и напаснах ролката за обтягане/ повдигане/ на колана при придвижване на седалката напред-назад / има стоманено въженце - вързано за седалката отодолу/ . След като притегнах ролката,навих сиво/тестилно/тиксо на ролките на затварянето на вратите и смених гуменото уплътнение на вратата / с много зор като Айс за праговете/ работата заспа! Мисля все пак,че цялото чудо беше от ролката на колана в колонката.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 16 Юни 2006, 13:50

exclusive написа:Благодаря ще проверя
вчера пробвахме колата на exclusive и скъцането си беше от вратата, при това в движение. Той е навил излираща лента, но тя е с гънки, т.е. според мен трябва да е абсолютно гладка след навиването по ролката (е най-добре е да купи нава, но той си знае най-добре). Чакам от него инфо когато снени това-онова.... 8)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: София

Мнение от exclusive » 17 Юни 2006, 11:48

ICE Още нищо не съм сменил но оправих изчезването на радиото сам след като ходих на 2 майстори! Просто откачих акомулатора и след полвин час го закачих и готово! ICE Благодаря ти защото покрай разговора с теб разбрах къде са бушоните и разни други хитринки!!!!

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 17 Юни 2006, 19:59

exclusive , а попита ли "симпатичното момче със светлото спортно-елегантно костюмче" откъде почерпи ноу-хау-то с черния изолирбанд :?: :mhihi:

Метода "действа" само когато има пукане,което идва от износване на пластмасовата основа ,към която се заключва бравата :idea: Проблем с потропване не е от това ...

п.с. тъкмо му бях скроил шапката за к'во да почерпи

Георги Пенчев
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 26.12.2004
Местоположение: гр.София

Мнение от VALIO_P » 17 Юни 2006, 22:01

Аз също мисля, че потропването няма да се реши с изолираща лента. При мен в началото потропваше по същия начин шофьорската врата. И аз първо опитах с лента, но не помогна.След като смених цялото уплътнение - изчезна. Сега вероятно от устаряване на материала започна да се обажда и дясната пр. врата и вероятно ще повторя същата процедура и при нея

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: София

Мнение от exclusive » 19 Юни 2006, 9:06

Само за информация: Оказа се, че понеже моите уплътнения са все още нови /колата е 12.2003/ не е от тях, но открих, че като сваля една идея прозореца и пукането изчезва и сега така карам, но не знам как това може да се отрегулира?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.02.2005
Кара: Е39 525d

Мнение от ETW_You_ » 19 Юни 2006, 15:21

лайсните се чупят лесно. щипките са номер 8 от схемата:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=51&fg=55

при монтажа се нареждат на лайсната!

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook