Vanus - проблем :::РЕШЕН:::

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: извън страната
Пол: Мъж

Vanus - проблем :::РЕШЕН:::

Мнение от minkoM3 » 26 Сеп 2009, 15:11

Здравейте,
и мерси предварително на всички отзовали се. Та проблема е следния, имам е39-528 двоен ванус, и нещо не ще да върви напоследък, усеща се и то осезаемо и в разхода и варвене и във всичко, ходих на сервиз и казаха че е датчика на клапаните на един от ванусите, смених го и никаква разлика :confused:.
А иначе мотора работи перфектно без да има странични звуци или нещо такова, но като трагне просто няма мощноста която беше преди да се появи проблема. Също ми казаха че вануса е механична част която не я хваща диагностика и трябва да се смени за да се види дали е от самия ванус а не от някои датчик или други истории. Вярно ли е това аз мисля, че тия не разбират много от работата си. :dummy:
Последна промяна minkoM3 на 02 Окт 2009, 22:01, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от NAPSTERS » 26 Сеп 2009, 17:05

аз имах подобен проблем,не точно същия, моя съвет е да закачите колата на диагностика и да следите живи данни в ДВИЖЕНИЕ, тоест маторя е натоварен и ваносите работят. следете дали има промяна на ъгъла на завъртане на валовете и дали са в граници. по този начин наи лесно се разбира за механична повреда във ваносите.

след 4000 об/м. изтрелвалисе нормално колата или все така е мудна?
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: извън страната
Пол: Мъж

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от minkoM3 » 26 Сеп 2009, 17:14

ами преди се истрелваше и на по малко,сега нищо педала до дупка и все си е тая направо е като умряла стига до 120-130 не иска повече,колата е автоматик типтроник и няма значение на какво я карам не ще и не ще и гори като за световно :(.как каза че може да се провери вануса че трябва да обяснявам на глупавите механици, че аз за жалост не съм в българия и за това е и малко сложно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от mad_presley » 26 Сеп 2009, 17:29

Проблемът ти едва ли има нещо общо с ваноса, по скоро си за дебитомер.
Имай предвид, че дебитомера дава грешка при диагностика само ако тотално е отказал.Проблемът е, че работи, но не е в границите които трябва.Това може да се види лесно в живи данни с INPA или DIS.
Също може да е проблем и с ламда сонди, но те си излизат като грешка, ако нещо не е наред с тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от anzak » 26 Сеп 2009, 19:51

Ваноса е много малко вероятна в случая по скоро катализатори дебитомер както казал колегата ама за най лесно една диагностика някъде където знаят как да я направят и са запознати със стойностите на мотора.
Барай шишарката Минкеее ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.02.2005
Кара: Е39 525d

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от ETW_You_ » 26 Сеп 2009, 21:54

Не че твърдя че е 100% Vanos, но и най-малкото им отклонение от точната позиция води до големи проблеми. И съм виждал кори с разместени валове на които двигателя се опитва да изкочи от колата. Причина да бяга центровката все още и Ханс не е открил, просто се нагласят със скоба Vanos-ите и всичко е ОК. И преди да тръгнеш да сменяваш каквото и да било направи проверка със скоба за центровка на валовете. Ако отклонението е минимално, може и да не се хване със диагностична апаратура, но в почето случаи с DIS се хваща. Изписва "механична повреда Vanos"


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от dbanchev » 27 Сеп 2009, 12:47

Колега провери си катализатора (ако имаш все още такъв разбирасе). Ако е запушен няма как да ти върви нормално колата, имал съм го тоя проблем с вървенето и разхода- какво ли не умувах че може да е на диагностика сичко ток пък не ще и не ще да върви :(. Накрая махнах катализатора и на негово място сложих една права тръба и от тогава проблем с вървене и набиране не съм имал. Успех и дано съм бил полезен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: извън страната
Пол: Мъж

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от minkoM3 » 27 Сеп 2009, 14:31

Ами сигурно има катализатори все още защото не е барано нищо по системата на аспусите като гледам от долу, и ако може да ми поясните какво е inpa и dis защото ще трябва да го превеждам във сервиза на испански,не е проблем само да знам какво са това,един вид диагностики или какво?а другото което забелязах е че когато е студен мотора в първите 10-15 сек. когато запали прекасва, но почти не се усеща, ако не му се дава газ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от anzak » 27 Сеп 2009, 14:57

сега за да елиминираме като вариант катализаторите накарай ги да ти откачат гърнетата преди катализатора 6 гайки са общо и това е явява края на изпускателния колектор и пробвай така да покараш колата веднага ще усетиш разликата ако е там проблема ама внимавай че много шумна ще стане по време на пробата
Барай шишарката Минкеее ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: извън страната
Пол: Мъж

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от minkoM3 » 28 Сеп 2009, 23:26

значи свалиха системата на аспусите за да пробваме дали не е от катализатори и нищо :( останаха ли други възможности или да се подготвям за ванус,на диагностиката продължава да изписва същата грешка,като казва че е от датчика а тои е сменен и тези тука не знаят какво да правят,проблема е че тука не поправят,тука сменят с ново и ако не излезе от тва пак си плащаш независимо че колата ти не върви,цената на нов ванус не ми се вписва в месечната заплата така че какво да правя поне да бях сигурен че е от това :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от anzak » 29 Сеп 2009, 10:05

датчика оригинален ли е ???
Барай шишарката Минкеее ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: извън страната
Пол: Мъж

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от minkoM3 » 29 Сеп 2009, 19:25

купувам частите само от бмв представителство и за сега е нямало проблеми,остана само да отметна дебитомера както каза mad presley,и ако тва не е остават ванусите :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.02.2005
Кара: Е39 525d

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от ETW_You_ » 29 Сеп 2009, 21:35

Най-вероятно ще мине само с центровка на Vanos-ите. И както по-нагоре написах при разместването им изписва грешка! А ако не знаят и не могат намери сервиз където имат скоба и могат да го направят. Не струва кой-знае какви пари все пак

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: извън страната
Пол: Мъж

Re: vanus-проблем,помогнете

Мнение от minkoM3 » 02 Окт 2009, 19:54

колеги да се похваля с разрешения проблем,накрая излезе вануса на изпускателните,и с едни 300 евро стана работата :D колата е като стрела дори имам чуството че е по добре и от преди,не съм и вярвал че ще напълни километража ама го прави без проблем :D

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook