Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '98 E39 520i
Мечтае да кара: Pershing 115

Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Jenkov » 09 Мар 2010, 1:21

Здравейте колеги ,

съвсем скоро беше коментирано , че оригиналния монитор не може да се накара да работи ако я няма навигацията в багажното отделение. Днес обаче , ровейки из файловете на НЦС Експерт попаднах на една много интересна опция която ме накара да се замисля и ми хрумна идея. Дали не е възможно , да се добави само оригиналния монитор (този който си работи с навигацията по принцип) и ТВ тунер и да си имаме телевизия в колата ? Всъщност не само телевизия , предполагам ако имаме съществуващ ЦД чейджър , ще може да бъде управляван , също така и радиото би трябвало да си работи. Идеята ми е да спестя някой лев от купуването на Мк4 например , тъй като самата навигация на мен лично не ми е необходима. по-скоро ме интересува телевизията и видео входа на тв тунера. Ако съм разчел правилно , тази опция е за ретрофит на монитор + тв , а навигацията е съвсем отделна опция. Моля някой от знаещите колеги да сподели виждането си по въпроса , могат ли все пак тези неща да проработят по този начин. Ето и редовете които ми вкараха тази муха в главата :mrgreen:

0602 0000000080000000 BORDMONITOR STANDLUEFTUNG
0602 V0901 00000000 0000000080000000 0000000001 1 BORDMONITOR STANDLUEFTUNG //Bordmonitor mit TV
0602 V0302 00000000 0000100080000000 1000000001 1 BM_RADIO BORDMONITOR STANDLUEFTUNG //Bordmonitor mit TV bis 03/02
0602 00000000 0000100080000000 1010000401 1 BM_RADIO BORDMONITOR STANDLUEFTUNG TV //Bordmonitor mit TV ab 03/02

Благодаря предварително на отзовалите се !

П.С: Предполагам че колегите които се занимават с кодиране веднага ще се досетят от кой файл съм ги копирал тези редове (за тези които не се сещат , файла е E39ZST.000 от папка DATEN в НЦС експерт).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от tngeorgiev » 09 Мар 2010, 7:10

Разбира се че може колега, и само тв-тунер плюс монитор си ги има като екстра от 15 години)))) Преди появата на нави-компютрите колите бяха само с телевизия. Така че винаги ще имаш избор от къде да изкараш картина на монитора - от тв-тунера или от мк-то. След 2000г в колите, където са монтирани и двата модула, картината я дава мк-то, а менюто съответно е по-модерно)))
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Ilko Ivanov » 09 Мар 2010, 7:39

Може да се сложи само монитор с ТВ-тунер,но менюто ще ти е много ретро :lol: Но за да имаш и звук ще ти трябва и радио модул.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от mad_presley » 09 Мар 2010, 8:56

Kакто ти каза @ivanov 530d, трябва ти и радио модул и картинката на диспелея ще е като от телевизор Пирин. Опциите,които си дал са от пакет навигация.

За моженето, може. Слагаш само ТВ, радио и монитор и монитор и всичко тръгва, дори и без кодиране.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Ilko Ivanov » 09 Мар 2010, 8:58

mad_presley написа:Kакто ти каза @ivanov 530d, трябва ти и радио модул и картинката на диспелея ще е като от телевизор Пирин. Опциите,които си дал са от пакет навигация.

За моженето, може. Слагаш само ТВ, радио и монитор и монитор и всичко тръгва, дори и без кодиране.

Без да кодира ми се струва че няма да може да си свери часовника и датата.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от mad_presley » 09 Мар 2010, 9:23

ivanov 530d написа:Без да кодира ми се струва че няма да може да си свери часовника и датата.....

Това с часовника се получава само при коли, които са били с голям БК и с IRIS, Ако в момента е с голям БК и MID, няма да има проблеми с часовника. Причината за това е, че при IRIS няма връзка с i-BIS, а при MID си има връзка и IKE е кодирано да изпраща дата и час към i-BUS...надявам се ме разбра :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '98 E39 520i
Мечтае да кара: Pershing 115

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Jenkov » 09 Мар 2010, 10:48

Благодаря за бързите отговори колеги , знаех си че мога да разчитам на вас. Явно по старо правило , тънките сметки излизат криви. Просто не бях абсолютно сигурен , дали въпросното меню се възпроизвежда от Мк-то , макар да имах съмнения :mhihi: Имам още един въпрос , той е относно радио модула. Към момента имам в колата касетофон(който не ползвам разбира се) и МИД. Касетофона ли ми играе ролята на радио модул в момента , или той си е независим модул (някъде в багажника). Имам спомен , че като свалях мид-а и касетофона (последно миналата година), антената май се включваше именно в касетофона , но ми е смътен спомена :dunno:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Ilko Ivanov » 09 Мар 2010, 10:53

Радио модула за колите с навигация е нещо съвсем различно...... С Пресли сме го мислили тоя вариянт нормалното радио да се ползва за радио модул на навигацията,но без успех.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '98 E39 520i
Мечтае да кара: Pershing 115

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Jenkov » 09 Мар 2010, 11:00

ivanov 530d написа:Радио модула за колите с навигация е нещо съвсем различно...... С Пресли сме го мислили тоя вариянт нормалното радио да се ползва за радио модул на навигацията,но без успех.


Нямах това в предвид колега. То е малко смешно , ама се замислих че незнам кое реално ми е радиото в колата :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от mad_presley » 09 Мар 2010, 12:31

Jenkov написа:
ivanov 530d написа:Нямах това в предвид колега. То е малко смешно , ама се замислих че незнам кое реално ми е радиото в колата :dummy:

Радиото ти е в касетофона, MID-а е просто един дисплей, в който няма нищо. Същото е и с навигационния дисплей, освен касетофона в него, няма нищо друго, като монитор на компютър е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3331
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от spacepl » 09 Мар 2010, 12:47

Може само с тунер, ама както казаха е малко грозно менюто, ето го моето:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '98 E39 520i
Мечтае да кара: Pershing 115

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Jenkov » 09 Мар 2010, 13:09

Ееееее , че то не е толкова лошо :mrgreen: Не ми стана ясно само , дисплея (самостоятелно) има ли IBUS функциите без Мк-то ? т.е дотук разбрах следното: Радио ще имам , но трябва да си сложа отделен модул , защото ако сложа монитор 16/9 ще трябва да махна касетофона , който ми е радио в момента. Не и стана ясно обаче: Ще мога ли да си управлявам телефона през този монитор ? Ще мога ли да си настройвам таймерите на печката ? Ще ми излизат ли показанията на борд компютъра ? (Това май се изяснява от снимките на колегата @Spacepl) Ще мога ли да си управлявам ЦД чейджъра ? С други думи , ще имам ли функционалността , която в момента имам на МИД-а ?

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Ilko Ivanov » 09 Мар 2010, 13:24

Jenkov написа:Ееееее , че то не е толкова лошо :mrgreen: Не ми стана ясно само , дисплея (самостоятелно) има ли IBUS функциите без Мк-то ? т.е дотук разбрах следното: Радио ще имам , но трябва да си сложа отделен модул , защото ако сложа монитор 16/9 ще трябва да махна касетофона , който ми е радио в момента. Не и стана ясно обаче: Ще мога ли да си управлявам телефона през този монитор ? Ще мога ли да си настройвам таймерите на печката ? Ще ми излизат ли показанията на борд компютъра ? (Това май се изяснява от снимките на колегата @Spacepl) Ще мога ли да си управлявам ЦД чейджъра ? С други думи , ще имам ли функционалността , която в момента имам на МИД-а ?

Става,всичко ще си работи само навигация няма да имаш в менюто :yes:

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от I.Voykov » 09 Мар 2010, 13:35

А всъщност едно МК3 струва към 250лв което на фона на всичко останало е пренебрежимо малка инвестиция и ще имаш всичко...
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '98 E39 520i
Мечтае да кара: Pershing 115

Re: Въпрос относно добавяне на монитор + ТВ модул, без навигация

Мнение от Jenkov » 09 Мар 2010, 13:47

Решено ! :ok: :ok: :ok: :ok:

Направо към 2-рата част на темата: Моля за още малко помощ колеги :help:
Монитор 16/9 (предполагам има само 1 вид) , радио модул BM54 най-вероятно (не съм сигурен) , ТВ модул за 16/9 (някъде четох че има такива които са само за 4/3 , също не съм сигурен) + някакви кабели с които не съм особенно наясно , тъй като съм ги виждал само на картинка , ама нещо буксите ми се струват в повече. Въртят ми се само бяла и синя букса , другите ...... :dunno: Или с други думи казано , какво точно ще ми трябва ?

I.Voykov написа:А всъщност едно МК3 струва към 250лв което на фона на всичко останало е пренебрежимо малка инвестиция и ще имаш всичко...


Да колега прав си. Ако се окаже че трябва да инсталирам едни и същи кабели и в двата случая , просто по нататък ще си взема едно Мк3 или Мк4 и ще го поставя на мястото му.
Просто в момента не мога да си позволя да дам много пари наведнъж.

П.С @Spacepl точно като твоята искам да я направя + едно ПЦ или ДВД към AV-то ще стане супер. Предполагам ти вече си го направил това с ПЦ-то :) Сподели картината как е при тази малка разделителна способност на монитора ?

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook