Въпрос за размера на гумите?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Гост
Аватар

Въпрос за размера на гумите?

Мнение от Гост » 05 Юни 2006, 10:08

Спуках гума и сега ми се ще да сменя само 2!
Въпроси:
1 Какво ще кажете-дали може да сменя само 2 гуми?Размера ще е същият като на другите 2-205/65/15 ,но ще са с друг грайфер,защото са друга марка!
2 Къде да сложа новите-на задния мост или отпред?
3 Няма ли да се бърка ASCто от разликата в грайфера,защото преди време сложих едни 17ки отзад ,а от пред 15ките само колкото да се прибера до дома / 10км/ и през цялото време мигаше оранжевото внимание и повече от 1500 оборота не искаше да качи!
Знам,че най-доброто е 4 нови,но малко сега не ми е момента за големи разходи.
4 И последно - някакви впечатления от гуми- Cooper?! Английски - от Друмник и много ми ги похвалиха,ма не съм ги и чувал!
Благодаря ви предварително ,колеги!!!

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Re: ВЪПРОС ЗА РАЗМЕРА НА ГУМИТЕ?

Мнение от CheGevara » 05 Юни 2006, 13:59

SKISABMW написа:Спуках гума и сега ми се ще да сменя само 2!
Въпроси:
1 Какво ще кажете-дали може да сменя само 2 гуми?Размера ще е същият като на другите 2-205/65/15 ,но ще са с друг грайфер,защото са друга марка!

може да сложиш 2 еднакви отпред и отзад. Но трябва да са еднакъв размер. Никакъв проблем.
SKISABMW написа:2 Къде да сложа новите-на задния мост или отпред?

новите по добре отпред ако са летни. Ако са зимни - отзад. Мое мнение
SKISABMW написа:3 Няма ли да се бърка ASCто от разликата в грайфера,защото преди време сложих едни 17ки отзад ,а от пред 15ките само колкото да се прибера до дома / 10км/ и през цялото време мигаше оранжевото внимание и повече от 1500 оборота не искаше да качи!
Знам,че най-доброто е 4 нови,но малко сега не ми е момента за големи разходи.

ако грайфера е различен на едната ос, ще стане лошо. Или еднакви или никакви. Ако ти се спука гума и ти се наложи да сложиш една 15 на 17, тогава си изключи ASC-то ;) поне тази възможност я има - копчето под упр. на климатика. Ако караш много време на ASC, ще влезеш за дълго в бокса :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 24.05.2006
Местоположение: София

Мнение от jmanov » 07 Юни 2006, 11:02

Моят съвет е да не си купуваш евтини гуми, не за друго, а защото спестените от тях пари може да ги дадеш многократно, ако не дай Боже направиш някоя беля. А тя може да е не само с финансови последствия - нерви, здраве, психика, всичко! Когато става дума за гуми, спирачки и окачване човек не трябва да пести по никакъв начин. Тези гуми, които цитираш мисля,че са нисък клас и аз не ти препръчвам да ги слагаш на БМВто. Ако караше Опел Кадет - да, но за БМВ е несериозно... Ако наистина си финасово затруднен в момента или изчакай или в най-лошия случай иди и си намери запазени, но на максимум година-две гума от онези употребяваните. Все по-често се намират гуми с 60% останал протектор на по година-две и то хубави и скъпи иначе модели и марки за по 50-60 лева на гума. Аз на другата ми кола така и купих Мишелин Пилот на година и половина за по 55 лева на гума! Има и Континентал и Бриджстоун навсякъде! Трябва само да се разходиш малко по гумаджии и нещо все ще си намериш.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook