Чисто нов съединител преплъзва. БМВ 530д е39-Проблема решен!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Чисто нов съединител преплъзва. БМВ 530д е39

Мнение от racing_team_vidin » 21 Яну 2016, 19:46

wladio написа:а на мен ми е любопитно как и в какво се състои обработката на огледалния диск???

това е ясно- струг или фреза
но къде ще приплъзва вътре желязото не ми е ясно.
при положение, че превърти ли веднъж няма вече какво да го спре.

П.П а тези маховици се разбиват от приплъзващ съединител. Прегрее ли изтича едно, като грес отвътре и после е въпрос на седмица

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 25.01.2014
Местоположение: Стара Загора, България
Пол: Мъж
Кара: BMW e39
Мечтае да кара: Honda crf 450

Re: Чисто нов съединител преплъзва. БМВ 530д е39

Мнение от angelov89 » 21 Яну 2016, 23:30

racing_team_vidin написа:
wladio написа:а на мен ми е любопитно как и в какво се състои обработката на огледалния диск???

това е ясно- струг или фреза
но къде ще приплъзва вътре желязото не ми е ясно.
при положение, че превърти ли веднъж няма вече какво да го спре.

П.П а тези маховици се разбиват от приплъзващ съединител. Прегрее ли изтича едно, като грес отвътре и после е въпрос на седмица

Прав си каза, че точно заради прегряване се е преебал, при демпфера на е39, 3000 кубика имало някакви допълнителни дискове, които играели ролята на защита, ако някоя от движимите части се повреди и блокира, демпфера започва да буксува между тези допълнителни дискове, с цел защита, да не стане мармалад вътре, това го имало само при демпферите на бмв, така ми обясни човека аз не съм го отварял да го видя, в събота като го монтирам ще ви кажа, ако проблема е изчезнал, значи човека си е свършил работата, само да поясня, че демпфера ми нито е тропал, нито е давал някакви признаци, че е заминал даже като го свалих и ходех при монтьор, който ме убеди, че няма луфтове, аксиален няма а радиалният луфт е в норма там 10 градуса на ляво и на дясно...
Поздрави ! :bchug: :bchug: :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 25.01.2014
Местоположение: Стара Загора, България
Пол: Мъж
Кара: BMW e39
Мечтае да кара: Honda crf 450

Re: Чисто нов съединител преплъзва. БМВ 530д е39

Мнение от angelov89 » 22 Яну 2016, 21:43

Здравейте колеги, днес следобяд се освободих и успях да събера колата, трябва да ви кажа, че ефекта след рециклирането е прекрасен, колата вече не буксува, и изчезнаха някакви незначими за мен преди това вибрации, които смятах, че са благодарение на заминали тампони, но уви, много съм щастлив. Ако някой се сблъска с проблем като моя да ми пише Л.С. или да ме търси на тел. 0988808409- Кристиан, с радост ще му помогна и ще му дам кординати на човека, който рециклира демпферни маховици, а между другото от Април започва да рециклира и демпферни шайби ;)
Поздрави ! :bchug: :bchug: :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 25.01.2014
Местоположение: Стара Загора, България
Пол: Мъж
Кара: BMW e39
Мечтае да кара: Honda crf 450

Re: Чисто нов съединител преплъзва. БМВ 530д е39

Мнение от angelov89 » 22 Яну 2016, 23:21

И да поясня, след като монтирах на ново притискателя го заключих с пеперудата и навих малките пружинки докрай, обратно на часовниковата стрелка, сега съединителя отделя най-долу и е мн приятно шофирането :)
Поздрави ! :bchug: :bchug: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Чисто нов съединител преплъзва. БМВ 530д е39-Проблема ре

Мнение от spower » 04 Фев 2020, 21:08

Има ли други колеги, които са пробвали с рециклиране на демпферен маховик и какъв е резултата.. Че и аз се колебая дали да не го дам за рециклиране..
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook