монтаж модул за дистанционно заключване

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от philip_vd » 02 Апр 2016, 16:11

Здравейте колеги.
Преди 2 месеца си купих бмв е39 523 1998 г. Тъй като ключа ми е обикновен без копчета за централно заключване и нямам аларма, възможно ли е да монтирам някой от китайските модули с дистанционно, което само да отключва и заключва колата. По точно ме интересува кои пинове в комфорт модула се свързват за да се монтира китаеца. Комфорт модула на колата е GM III.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 М54B30

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от DRN » 03 Апр 2016, 11:00


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от philip_vd » 03 Апр 2016, 11:51

Благодаря колега.
От това което разбирам на руски син с червена ивица е сигнала за заключване и черен с бяла ивица за отключване. Тези кабели ги намерих на букса X332 в комфорт модула и започвам да монтирам китаеца, чиято схема е в прикачения файл.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от philip_vd » 03 Апр 2016, 14:58

Свързах синьочервения и чернобелия кабел от комфорт модула на колата със китайския модул съгласно приложената схема към него, но не се получава нищо. Вече започвам да си мисля че този китаец няма да може да задейства централното на колата. :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от dreadx » 04 Апр 2016, 2:32

Според "мултифункционалната" схема, от която нищо няма да разбереш, (а също и аз нищо не можах да разбера) - освен, че дистанционното става за *всекакви* автомобили -- най-вероятно са имали предвид да се закачиш за моторчето на централното заключване и да го ръчкаш с някакъв ток в двете посоки. Дали с плюс или с минус -- според вида на инсталацията на колата, трябва да свържеш кафявата към (+) или към (-).

Това на теб изобщо не ти върши работа, защото 4-те моторчета се управляват по отделно. На теб ти трябва да разкажеш на ZKE5 да отключи колата, което би трябвало да става като симулираш сигнал от ключалката на шофьора.

-- демек да подадеш плюс (или минус -- ето това не го знам със сигурност) --- измери го с волтметър, при задействане на ключалката - че не ми се търси сега. -- руснакът е писал, че се подава плюс, но те съветвам да го измериш, преди да подаваш каквото и да е.

Жиците на които трябва да подадеш управляващ сигнал са 20 и 22 пин на големия (54-пинов) конектор в средата на комфорт модула.

Не трябва да ги режеш и прекъсваш, а трябва паралелно на ключалката да добавиш и сигнал от дистанционното.

За целта може би трябва да свържеш кафявата жица на дистанционното към (*..според руснака към плюс). Все пак измери какво прави самата ключалка.
И след това трябва да свържеш (може би) бялата и синята, от дистанционното - към въпросните две, които отиват на 20 и 22 пин.

Последните (20 и 22 пин) трябва да са синьо-червена и черно-бяла. Ако не са с тези цветове, не прави нищо, защото може и да имам някаква грешка - няма да накълцаш цялата инсталация, заради това, нали. ;)

За дистанционното мисля, че много по-ясно ще ти стане, ако отвориш кутийката и видиш къде точно отиват жиците. Ако не можеш да се ориентираш, качи една снимка как изглежда отвътре (от долната страна на платката). Рисунките на китайците не винаги са точни, освен че нищо конкретно не показват. (- доста по-информативно щеше да е, ако на схемата бяха нарисували къде излизат релетата, вместо някакви моторчета и тъпотии за олигофрени.)

-- Вероятно синята и бялата жица отиват на превключващия контакт на релетата. А розовата и жълтата съответно са към нормално затворените им контакти. Кафявата жица може би е към нормално отворените контакти и на двете релета, към които при задействане на отключване/заключване се свързват синята или бялата.

И все пак ако нещо се усъмниш, не бързай да го правиш - ще измислим кое какво е.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от Ivo_Borisov » 04 Апр 2016, 8:41

Колега да не би да ти е сменян ключа и затова да нямаш дистанционно? Защо не пробваш да обучиш едно дистанционно и да видиш дали ще работи?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от philip_vd » 04 Апр 2016, 13:09

Колата съм я купил с 2 обикновени ключа без копчета за дистанционно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от dreadx » 04 Апр 2016, 21:25

Не, колегата има предвид, че може приемникът да си го има в колата, а просто оригиналните ключове да са изчезнали някъде през годините, а собственикът да си е направил обикновени. - И просто да намериш някой с оригинални ключове, за да опитате да ги обучите на колата.

Естествено чуждите ключове няма да могат да завъртят патрона на бравата. Но ако след обучение колата започне да реагира на тяхното дистанционно - то ще можеш да си поръчаш такива ключове и да ползваш вграденото в колата, дето се предполага да го има.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от philip_vd » 05 Апр 2016, 8:57

Да това е идея.
Поне ще знам имам ли фабричен приемник в колата. Ще опитам и този вариант макар, че ще се вкарам в едни филми с ключари...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от dreadx » 05 Апр 2016, 23:34

А какво стана с инсталацията на модула, има ли някакво развитие по въпроса?
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от philip_vd » 07 Апр 2016, 16:04

Въпросът е решен и всичко вече е ок, но с това чакане за одобряване на съобщенията(сигурно щях да монтирам модула към края на месеца!), бях принуден да мина на лични с един колега и много бързо намерихме как се свързва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от dreadx » 07 Апр 2016, 17:57

Да бе, с това чакане и аз - питах за таралежа и после сам си реших въпроса. Даже на едно място бях написал една много ценна информация, за която си загубих няколко часа да я събирам. Но после се ядосах, че ни правят на маймуни и е важна само бройката постове - и я изтрих.

Не за друго, ами много хора, които наистина биха написали смислени неща, са се ориентирали към други форуми именно заради това. На тях, за да напишат нещо полезно им отнема време. И кой знае кога ще стигнат заветната бройка.

Ама то така ще е, докато продължава да се смята, че пост от 2 страници, свързан с няколко часа нАучни изследвания и подробни обяснения къде какво е не по-ценен от някой, дето пита това копче за какво е - понеже го мързи да си отвори книжката на колата и да прочете.

Как пък не са се замислили администраторите, че "пресявката" с 20 поста е в ущърб именно на кадърните и грамотните. С писане на тъпотии, или с глупави въпроси много бързо се правят 20 поста.

(- а има и едни "майстори" - които пък знаят, ама си траят :)
Лошото е, че много малко от тях наистина сами са измислили нещо. Повечето са чакали някой друг да ги светне, като го напише във форума.

Затова изобщо не си губих времето да питам за перката на климатика, дето до скоро някои хора си мислеха, че "не се ремонтира". И много добре направих, че не питах - поправих я два дена по-рано, а иначе само щях да си загубя времето да чакам някой да ми отговори.

Та до сега почти нищо не ми е помогнало от темите, но ето защо е така.

Няма да те питам как се свързва модулът, или защо не си написал в темата какво точно си направил.

--- ясно ми е защо няма да го напишеш.. ;)
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.04.2015
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е60, Е63
Детайли за колата: 530D 218+ hp , 630i 258 hp

Re: монтаж модул за дистанционно заключване

Мнение от eXecuteRz » 24 Мар 2020, 9:00

Аз имам същата спънка с такъв модул, само че при е46, но нещата са същите както при е39. Ако някой може да удари едно рамо за свързване на такъв модул за централно управление.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook