Честито ми е39 - заедно на незнайни км. и 20 години ?!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Честито ми е39 - заедно на незнайни км. и 20 години ?!

Мнение от dokie » 22 Яну 2020, 21:41

bioz написа:ПС. М52В30 това трябва да е някъв бг хибрид така ли?
ПС 2: е39ката не е с понижена темп от да кажем е46 със същия мотор така, че разлика няма от тая гледна точка.

ПС: извинявам се М54В30 - по инерция съм се Объркал...
ПС2: нямам в предвид, че при е39 този двигател работи на по-ниска температура, а че на моята е пипан термостата хардуерно, пренастроен подгрева му така, че да не изгори докато се мъчи да стопли, както и включването на ел. перката за охлаждане, която е на мястото на виското ;)

Колкото и да се опитвам да си набавям инструменти - човек не може да си купи всичко... Моят динамометричен ключ започва от 40Nm и с него не смея да стягам в алуминий :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Честито ми е39 - заедно на незнайни км. и 20 години ?!

Мнение от Boyadjiev » 14 Фев 2020, 23:46

Официално да кажа за разхода - с климатик / да ми е сухо :mhihi: / и по задръствания съм около 16,5-17,5 газ максимум. Като карам не гледам да пестя, даже чат пат преслушвам оборотомера дали още знае къде е 6000 оборота, като с 60-62 литра газова минавам по 350-380км. градско. На борд ми показва 14,8-15 среден разход. минавам на газ за около 1км. ;)

Въпреки това имам нови премеждия :mhihi: които ще атакувам след няколко седмици, като се прибера - не ми грее дупето на шофьорската седалка и за последните 3-4 дни ми е твърд волана и на място. За волана разбрах да гледам кабелчето на електро магнита / често давало фира /, за седалката или друга, или смяна на подгрева на задника. Притеснява ме повече подгрева често казано, направо откачам :mhihi: Някой да го е правил ? :ok:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Честито ми е39 - заедно на незнайни км. и 20 години ?!

Мнение от spirco » 15 Фев 2020, 9:52

Да, аз го правих. Без тапицер няма минеш. Подгрева е зашит за кожата. Много неприятно е направено. Ако можеш да намериш друга седалка ще по - добре. Аз дадох 300 лв, стана задоволително, но си личи че не са фабричните шевове. За седлото само сигурно ще ти вземат много по малко, но все пак ... днес ще проверя дали имам останал работещ подгрев.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Честито ми е39 - заедно на незнайни км. и 20 години ?!

Мнение от Grozdanoff » 15 Фев 2020, 17:18

Аз изкарах късмет с моя подгрев, защото при мен се оказа кабел, иначе както каза колегата преди мен- нагревателите са зашити за кожата и ти трябва тапицер ако ще махаш. Трябва се замери седалката и ако е в нея проблема разглобяваш...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Честито ми е39 - заедно на незнайни км. и 20 години ?!

Мнение от mirko0 » 15 Фев 2020, 23:06

Аз също имах проблем с подгрева и от ровене установих следното: лявата и дясната седалка са с еднаква кожа. Т.е. може да се потърси пасажерска седалка с работещ подгрев, която в повечето случаи е в по-добро състояние. После кожата се прехвърля на шофьорската седалка. При мен мисля, че прехвърлиха цялата долна част заедно с дунапрена, който съответно също беше в по-добро състояние. В случая нямаше значение, че моят салон е ел., а седалката, която купух беше от механичен. По спомен подгревът с управление с врътки се различава от този с копче.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook