Спирачки. Помощ!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.01.2020
Пол: Мъж

Спирачки. Помощ!

Мнение от deso777 » 21 Яну 2020, 20:28

Здравейте колеги.Имам следният проблем със спирачките ,при при температура около -8/10 градуса сутрин нямам добри спирачки.Една сутрин (студена) при натискане на педала на спирачките спирам, но не заковавам на място, колата продължава около един метър сама да движи. Педалът става твърд и не мога да го натисна повече. Друг път натискам педала на спирачката и спирам, но като си отпусна крака педала остава натиснат все едно съм настъпил педала. И това става само при минусови температури от около -10 градуса. Като е по-топло времето нямам проблем.Имах преди известно време проблем, коша до сервото ми се пълнеше с вода(не отичаше) източвах я няколко пъти и я оправих сега не се събира, но се съмнявам дали не се е всмукнало в сервото вода и от там да ми е проблема.Между другото смених спирачната течност на автомобила.Дайте мнение да разреша този проблем от къде може да е...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12780
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Спирачки. Помощ!

Мнение от vld » 22 Яну 2020, 10:44

deso777 написа:Здравейте колеги.Имам следният проблем със спирачките ,при при температура около -8/10 градуса сутрин нямам добри спирачки.Една сутрин (студена) при натискане на педала на спирачките спирам, но не заковавам на място, колата продължава около един метър сама да движи. Педалът става твърд и не мога да го натисна повече. Друг път натискам педала на спирачката и спирам, но като си отпусна крака педала остава натиснат все едно съм настъпил педала. И това става само при минусови температури от около -10 градуса. Като е по-топло времето нямам проблем.Имах преди известно време проблем, коша до сервото ми се пълнеше с вода(не отичаше) източвах я няколко пъти и я оправих сега не се събира, но се съмнявам дали не се е всмукнало в сервото вода и от там да ми е проблема.Между другото смених спирачната течност на автомобила.Дайте мнение да разреша този проблем от къде може да е...

Сервото ти се е напълнило с вода, защото ти е запушен отводнителния канал.
Смяна с друго е решението.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Спирачки. Помощ!

Мнение от Teogop » 22 Яну 2020, 10:58

Също не е лошо да смениш и спирачната течност, защото и тя има навика да абсорбира вода.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.01.2020
Пол: Мъж

Re: Спирачки. Помощ!

Мнение от deso777 » 23 Яну 2020, 20:13

Проблема мисля ,че е решен.Днес извадих от сервото около 0,700л.вода. :lalala: :lalala: :lalala:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook