Проблем с климатроника

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Проблем с климатроника

Мнение от sasho1bs » 13 Фев 2020, 14:47

Здравейте колеги.Скоро имах проблем с вентилатора на 39ката явно беше заминал и вкарваше някакви мизерии през въздохопроводите в купето.Закарах я на сервиз свалиха таблото и го смениха и до тук добре.След няколко дена забелязвам че когато е студена трябва да стигне температура на първата чертичка след синьото за да почне вътре да духа по топло.При още по студено време около 0 градуса като я запаля се усеща как вкарва директно студен въздух а преди като е студена колата не вкарваше въздух или е било съвсем слабо а сега си вкарва яко студен.Според мен нещо не са направили както трябва или някой клапан за студения въздух не е поставен както трябва или не знам.Закарах им я и според мен проблема е някъде под таблото защото там пипаха но отказват да свалят таблото за тяхна сметка и търсят отвън проблема.Колата показвала грешка на втори отоплител каквото и да значи това.Колата е с печка и според тях печката ми сега не работела и заради това бил този проблем..Аз не съм съгласен преди да я закарам парното си беше 6 а сега...Въпроса ми е някой дали се е имал такъв проблем и дали знае какво е това грешка с втори отоплител защото според тях било печката ми ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Проблем с климатроника

Мнение от Dyakov » 13 Фев 2020, 16:59

Здравей, вкарването на боклуци през духалките не е задължително да е било от повреден вентилатор, по скоро ако е повреден просто няма да духа, но може пък и от него да е било. Боклуците могат да влязат ако поленовите филтри са задръстени или въобще ги няма или някой от шнорхелите към купето ти е откачен. Относно духането на студен въздух, врътката за регулирането на потока за челните духалки ти е на червените точки, нали така. Ако няма промяна след въртенето, има едно жило което движи клапа и може да не е закачено. За вкарването на студения въздух може да се провери дали ел. моторчето на клапата за външния въздух не е откачен (както и всички други клапи) с ИНПА става лесно. А като цяло и при мен докато не качи температурата на антифриза до първата синя чертичка не почва да духа силно и много топло, което е напълно нормално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Проблем с климатроника

Мнение от sasho1bs » 13 Фев 2020, 19:28

Колата е закачана и показва като грешка проблем във втория отоплител.Според майстора това е печката.Колега аз нямах в превдив след синьото като излезе а чертата след синьото която е преди 90 градуса.При мен чак тогава почва да духа топло.Според майстора е проблем с помпата на печката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Проблем с климатроника

Мнение от Dyakov » 13 Фев 2020, 21:04

Ако грешката в INPA е "50 Zuheizer" е за печката да. Но дори и да не работи печката, парното трябва да си работи нормално и ако си в движение, а не на място водната помпа успява да задвижи достатъчно циркулацията на антифриза, за да стопли радиатора на парното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Проблем с климатроника

Мнение от sasho1bs » 13 Фев 2020, 21:39

Когато съм на обороти духа по хладно а когато я форсирам около 1500 оборота топли нормално.За това според майстора ми утре ще проверява някаква помпа в печката да види дали работи и да я подменим.Според мен проблема е някъде другаде но според него преди да дойде топлината в купето минава топлината от там и тогава в духалките и така има логика.Но не знам аз все си мисля че проблема ми е някъде в таблото дето го сваляха а и от тогава се появи този проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Проблем с климатроника

Мнение от xaxo » 14 Фев 2020, 21:43

Аз пък като съм пуснал парното на топло и завивам на дясно почва да духа студено. Като изправя си духа топло.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook