Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 2.11.2019
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i E39 1998
Мечтае да кара: Audi A5

Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от nukeproof » 14 Фев 2020, 8:44

Въпроса ми е при табло с малкия борд има ли такава лампа или при намаляване на нивото на течността светва лампата за прегряване?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от red_bull92 » 14 Фев 2020, 14:19

Качва градуси и светва червеното, ако не угасиш преди да стигне до него. Поне при мен е така. Мисля, че няма конкретна иконка. :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от turbonetic » 14 Фев 2020, 17:51

При малкия борд няма такава екстра,което според мен е голяма глупост
.Може ли да я няма точно тази лампа за антифриза..

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 6.04.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 528i

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от Dixie » 14 Фев 2020, 18:33

И мен това ме тормози. По хамериканските форуми един беше писал, че си е сложил датчик за нивото от фейса и го е вързал заедно с този за нивото на течността за чистачки. Като светне - спираш веднага и проверяваш кое от двете е :) Мисля да пробвам, доста по-бюджетно е от ъпгрейд на таблото.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от dokie » 14 Фев 2020, 23:05

Не само лампата - при мен и датчик няма на казанчето, както и окабеляване за него...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от turbonetic » 15 Фев 2020, 7:12

dokie написа:Не само лампата - при мен и датчик няма на казанчето, както и окабеляване за него...


Моята беше същата без датчик на казанчето,което е един голям минус....Ако стане нещо и започне от някъде да тече или сълзи ще разбереш чак като прегрее ,че ти е свършил антофриза.. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от dokie » 16 Фев 2020, 10:59

На е34-ката ми се е случвало 2 пъти, но и двата беше през зимата и изчезваше парното та се усещах, че има проблем... Не знам ако стане лятно време... Пасат от 90-та година има датчик ниво :dunno:
Поне да го бяха направили прозрачно казанчето да се вижда...
Има едни датчици ниво от Китай по 4-5$ (мерят през пластмасата), ама пак трябва жици, лампа и афтърмаркет грозотия...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от turbonetic » 16 Фев 2020, 17:17

dokie написа:На е34-ката ми се е случвало 2 пъти, но и двата беше през зимата и изчезваше парното та се усещах, че има проблем... Не знам ако стане лятно време... Пасат от 90-та година има датчик ниво :dunno:
Поне да го бяха направили прозрачно казанчето да се вижда...
Има едни датчици ниво от Китай по 4-5$ (мерят през пластмасата), ама пак трябва жици, лампа и афтърмаркет грозотия...


Всеки ден преди да тръгнеш отваряш капака и гледаш дали има антифриз,което е голяма простотия,но така е като няма лампа за антифриза :mhihi: :mhihi: ..За пасата е вярно,аз преди години имах 124-ка дизелова 2.5д и там при загуба на антифриз веднага светваше лампата...Поне както казваш да беше прозрачно казанчето на антифриза,но уви ...Дори съм виждал е39-ки с казанчета от голф4 :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от drifty » 16 Фев 2020, 19:58

Странното е, че на таблото има лампа за антифриз, но не светва, пък и на казанчето няма кабелаци. По-често трябва да се следи :D.
Вчера ходихме на една вила на 70км от нас и по-нагоре в планината - едно от момчетата си гледало нивото и забравил да завие капачката, та си кара така - добре че дизел, че в тез баири ако беше бензинка..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от dokie » 17 Фев 2020, 0:45

Ако има лампа за нивото на таблото - трябва да видя дали получава информация от GM или от LCM и дали има опция за подаване на сигнал към съответния модул.... Нямам представа как е оригинално, но имам китайски сензор (от горепосочените) и мога да се пробвам да насадя нещата (ама искам на таблото да изглежда като заводско ;) )

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от turbonetic » 17 Фев 2020, 7:29

При е46 го има този датчик на казанчето ,а при е39 защо са решили да го няма не знам.
При големия борд си го има,и светва ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от drifty » 17 Фев 2020, 10:36

Вчера след като бях прочел темата ми стана интересно, та като палих се загледах дали светва лампа за антифриз, та затова писах. Лампата не светна, но я виждам на таблото като иконка. Вероятно има начин да се направи ако се появи датчик и съответното окабеляване да свети при ниско ниво на антифриз, но сигурно ще е играчка. Аз имам навик от старите си коли, които винаги губеха антифриз и масло, та 39ката я проверявам периодично. А и редовно като пътувам си пускам на скритото меню температурата да наблюдавам дали всичко е наред с температурата на мотора.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 2.11.2019
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i E39 1998
Мечтае да кара: Audi A5

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от nukeproof » 17 Фев 2020, 15:44

drifty написа:Вчера след като бях прочел темата ми стана интересно, та като палих се загледах дали светва лампа за антифриз, та затова писах. Лампата не светна, но я виждам на таблото като иконка. Вероятно има начин да се направи ако се появи датчик и съответното окабеляване да свети при ниско ниво на антифриз, но сигурно ще е играчка. Аз имам навик от старите си коли, които винаги губеха антифриз и масло, та 39ката я проверявам периодично. А и редовно като пътувам си пускам на скритото меню температурата да наблюдавам дали всичко е наред с температурата на мотора.

Къде я видя тази лампа про малкоя борд, аз ледах и нищо не видях?

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 2.11.2019
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i E39 1998
Мечтае да кара: Audi A5

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от nukeproof » 18 Фев 2020, 16:14

red_bull92 написа:Качва градуси и светва червеното, ако не угасиш преди да стигне до него. Поне при мен е така. Мисля, че няма конкретна иконка. :dunno:

Ако качва температура, това ще е пак по-добрия вариант, поне ще те ориентира по-навреме и ще реагираш, но ако се пръсне някой от дебелите маркучи и помпата изхвърли антифриза за нула време, датчика за температура няма да реагира и докато разбереш ще хвърлиш двигателя за скраб!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Лампа ниво на охладителната течност при малък борд

Мнение от turbonetic » 27 Фев 2020, 12:40

За да се пръсне някои от тия дебелите маркучи трябва да надува брутааално ,че да ги пръсне тия маркучи..

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook