Светодиод на заводска аларма

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 2.11.2019
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i E39 1998
Мечтае да кара: Audi A5

Светодиод на заводска аларма

Мнение от nukeproof » 14 Фев 2020, 15:56

Здравейте, днес си взех ел.хроматично огледало с червен като на клоуна от “То” нос, огледалото знам как да го свържа, въпросът ми е има ли начин да свържа светодиода така че да мига както е бил? Прочетах някъде че имало свободни пинове на GM модула.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Светодиод на заводска аларма

Мнение от TheFreeRider » 14 Фев 2020, 17:08

Добавял съм заводска аларма на Е85, чиято инсталация е като на Е46. Там беше достатъчно само да се кодира наличие на аларма във VO в съответните модули (гм и лайт), дори без да се закача нищо допълнително и диода почна да мига при заключена кола. За Е39 е вероятно да минеш отново само с кодиране, но там май беше малко по-различно добавянето на аларма. Потърси как става с NcsExpert. Възможно е да липсва и някой кабел де, трябва да се разгледат wiring диаграмите.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 2.11.2019
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i E39 1998
Мечтае да кара: Audi A5

Re: Светодиод на заводска аларма

Мнение от nukeproof » 14 Фев 2020, 17:34

TheFreeRider написа:Добавял съм заводска аларма на Е85, чиято инсталация е като на Е46. Там беше достатъчно само да се кодира наличие на аларма във VO в съответните модули (гм и лайт), дори без да се закача нищо допълнително и диода почна да мига при заключена кола. За Е39 е вероятно да минеш отново само с кодиране, но там май беше малко по-различно добавянето на аларма. Потърси как става с NcsExpert. Възможно е да липсва и някой кабел де, трябва да се разгледат wiring диаграмите.

Аз нямам заводска аларма, но GM модула е кодиран за аларма и когато заключвам и отключвам мигачите премигват, в резултат на което имам и записана грешка за липсата на диода за алармата, сега ще поставям огледало ел.хроматично с диод и се чудя къде да свържа изводите на диода?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Светодиод на заводска аларма

Мнение от racing_team_vidin » 15 Фев 2020, 9:43

Пускат се два кабела до GM модула, и кодиране, и така и така ще пускаш за огледалото, пусни и за сирена И кодирай, и ще имаш аларма.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook