Узаконяване на саден м52б28

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.11.2019
Пол: Мъж

Узаконяване на саден м52б28

Мнение от valkas1 » 18 Мар 2020, 13:19

Здравейте! Предстои ми да сменям моят м52б20 със м52б28 и искам да попитам някой ,който е минал по този път, как стои въпросът с узаконяването после?
Малко данни за колата и какво аз съм разбрал досега от прочетеното по темата:
1.Моторът , който купувам е от регистрирана в бг кола , която е спряна от движение - от тук доколкото разбрах се ходи при нотариус да напишем договор покупко-продажба.Аз взимам договора + пробити талони на автомобила донор.
2. Технотест - тук ми е най-неясно. В конкретния случей ,доколкото прочетох по темата ,смяната на м52 с друго м52 не би трябвало да е свързана със смяна на окачване и спирачна система.Звъннах в технотест и там една жена по телефона ми обясни ,че ако имало 10% разлика във мощността на двата мотора трябвало да се смени окачване и спирачки.Аз и обясних ,че доколкото знам са еднакви и тя ми каза да си взема писмо от ?производител или представител(нищо не разбрах)? в което да пишело това ,че са еднакви и да отида при тях.От там давам 300лв да ми дадът няква бележка.
3. отивам в кат (в града ,в който ми е регистрирана моята кола) и предоставям всичко събрано до сега .От там ме пращат на канала ,където да проверят всички номера на рами и двигател и после ми издават новите талони.

Това горното е горе-долу каквото ми се върти в главата ,че е процедурата.Проблема ,че нямам много време да правя проби-грешки и да се мотая по институциите.Затова моля ,ако някой прочете това и се е занимавал с тези неща ,да ме коригира на местата където съм заблуден и греша.предварително благодаря! Бъдете здрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Узаконяване на саден м52б28

Мнение от zvetiko » 18 Мар 2020, 15:37

Колега, двигател с 2000кубика, не може да бъде с еднаква или дори близка мощност до такъв с 2800. Така, че при теб процедурата ще бъде трудна. М52 е модела на двигателя, който може да бъде с различна мощност.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.11.2019
Пол: Мъж

Re: Узаконяване на саден м52б28

Мнение от valkas1 » 18 Мар 2020, 16:01

Да ,това ми е напълно ясно на мен,че и има разлика в моторите(нали за това сменям). Питам за спирачки и окачване ,защото от информацията ,която намерих в нета пишеше ,че са идентични - и в 520 и в 528 слагат 296мм дискове. Евентуалния ми проблем би идвал от това ,че в технотест си имат правило “над 10% ивеличение в мощността - смяна на това и това в оторизиран сервиз..” без да се интересуват дали на двата модела автомобили са им еднакви системите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Узаконяване на саден м52б28

Мнение от madafaka_donkele » 18 Мар 2020, 19:39

valkas1 написа:...


На първо време заеби технотест и звънни, а най-добре иди на място в Декра. Не са толкова чепати, като в технотест и ако не им се дървиш ще минеш безпроблемно. Разликите в мощността постоянно ги менят. Бяха 30, после 20, но хора минават и със 100% по-висока мощност на мотора. Ако все пак ти кажат, че трябва и спирачките да сменяш, отиваш с големия талон в представителство на БМВ да ти издадат удостоверение, от което да става ясно, че спирачките на 520, 523, 528 са еднакви. Нататък си е както си писал.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.11.2019
Пол: Мъж

Re: Узаконяване на саден м52б28

Мнение от valkas1 » 18 Мар 2020, 20:55

madafaka_donkele написа:
valkas1 написа:...


На първо време заеби технотест и звънни, а най-добре иди на място в Декра. Не са толкова чепати, като в технотест и ако не им се дървиш ще минеш безпроблемно. Разликите в мощността постоянно ги менят. Бяха 30, после 20, но хора минават и със 100% по-висока мощност на мотора. Ако все пак ти кажат, че трябва и спирачките да сменяш, отиваш с големия талон в представителство на БМВ да ти издадат удостоверение, от което да става ясно, че спирачките на 520, 523, 528 са еднакви. Нататък си е както си писал.


Благодаря за съвета,колега! Ще пробвам там!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Узаконяване на саден м52б28

Мнение от ivanski_2 » 19 Мар 2020, 13:46

:OT: :D
Screenshot_20200319-121156.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook