Тракане от пред от ляво като от ламарина .::Решен::.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 3.09.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 530 M54B30

Тракане от пред от ляво като от ламарина .::Решен::.

Мнение от sajonara » 04 Юни 2008, 14:46

Открих, че като минавам през неравности и дупки с предна лява гума (може би и задна лява), се чува един много неприятен дрънчащ звук като от ламарина. В сервиз огледахме ходовата част от пред но няма нищо нередно. Помислих си, че е от спирачния апарат - разглобих го но и той е пушка. Ако е лагер на главината (звука да е от съчмите) щеше да вие, но не вие. Ебати ЗАГАДАЧНИЯ проблем. Гледах и ламарината на спич. диск (предпазителя) не мърда и не опира никъде. Гледах и ламарините под купето (предпазителите на ауспуховата система) и там не е проблема. Интересното е, че ако мина с дясната гума през неравност или дупка и то може и голяма да е не се чува никакъв звук, а само ако мина с лявата. Помощ. :help:
Последна промяна sajonara на 08 Юни 2008, 9:09, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Мнение от El Diablo » 04 Юни 2008, 14:53

при мен тоя шум е от дясно предно колело и се чува само на отворен прозорец, а сeга кажи ми?
A така е още като я докарах от Германия.:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 3.09.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 530 M54B30

Мнение от sajonara » 04 Юни 2008, 15:00

Колега време е да се вземем в ръце, да си напрегнем малките мозъчета (размера в случая не е важен :mhihi: ), и да потърсим варианти за решението на проблема.
Е**а му мамата, не мога да спя заради този проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 1.03.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Мечтае да кара: пак BMW
Детайли за колата: E39 525TDS

Мнение от Vader » 04 Юни 2008, 15:19

И при мене беше така колега, уж всичко е наред, нищо никъде не опира - два пъти разглабях да гледам и накрая подложих двойнозалепваща лепенка между предпазната ламарина и главината и шумът изчезна. Пробвай и дано да съм помогнал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 3.09.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 530 M54B30

Мнение от sajonara » 04 Юни 2008, 15:23

Я кажи каде точно си лепнал лепенката, че се заинтересувах.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 3.09.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 530 M54B30

Мнение от sajonara » 04 Юни 2008, 15:27

и този предпазител не съм търсил ама може ли да се сваля или е комплект с амортесьора

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 1.03.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Мечтае да кара: пак BMW
Детайли за колата: E39 525TDS

Мнение от Vader » 04 Юни 2008, 15:53

Предпазителя е завит към главината и няма смисъл да го сваляш.Лепенката я подпъхнах с една тънка отверка от двете страни на главината.Като свариш гумата,ще се ориентираш-нищо сложно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Мнение от b2 » 04 Юни 2008, 16:03

Абсолютно същия проблем имам и аз с предно дясно колело! Звънтящ звък като от тънка ламарина, чува се само при отворен прозорец. И аз свалях гумата и гледах отдолу всички кори, ламаринки, болтчета, включително и предпазната ламарина зад спир. диск. - бетон е не мърда грам. И все пак проблема продължава.

@Vader И аз не можах да разбера къде точно си подложил, може ли да обясниш по-подробно? За коя предпазна ламарина говориш? Кръглата зад спирачния диск ли?
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 1.03.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Мечтае да кара: пак BMW
Детайли за колата: E39 525TDS

Мнение от Vader » 04 Юни 2008, 16:20

Точно кръглата голяма ламарина зад спирачният диск.Подложил съм между нея и основата на която ляга.Интересното е че ламарината не мърда и изглежда здраво хваната,но при мен е факт,че след подлагането тракането изчезна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 861
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: София
Кара: AUDI S6

Мнение от bmwmania » 04 Юни 2008, 16:22

Пичове тая лепенка се слага между главината и ламарината предпазваща дисковете (тас му викат, нз защо :roll: ) демек, от задната (вътршната) страна на предпазителя (ламаринката) И аз като вас имах този проблем със стария комбинизон. С това още го нямам, ама дано и не се появи.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Мнение от ivoo » 04 Юни 2008, 17:47

Тракането тип :Москвич: е точно от предпазната ламарина на дисковете. Тя е от две части но неможе да се види че е така докато не се свали диска. Двети части са свързани със нитове. Аз например нацяло я махнах тая дрънчашта твар . Незнам какво по точно пази но една година вече не ми е потрябвала.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 3.09.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 530 M54B30

Мнение от sajonara » 04 Юни 2008, 18:19

Тя пази спирачния диск от по едри прашинки и камъчета , да не влезнат между накладките и диска,и в спирачния апара.
По принцип в марката БМВ никога не са слагали ненужни части. :mhihi:
Но ще пробвам да изолирам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Мнение от El Diablo » 04 Юни 2008, 19:37

ех мамка му тая ламарина дето пази диска... ми изигра голем маитап

карам си колата тръгвам и изведнъж неееееема такова чегъртанее алеее а бех сменил дискове и накладки преди 3 дни и ... некво чегъртане малии, спирам , питам некви от кое колело се чува, те ми казаха предно дясно.. и дихнах колата на крик , завартях предна десна гума и с 3 см като я завъртя яко скрърцане яко... махнах гумата и кво да вида ? отвътре некво малко камаче м/у диска и тая предпазна ламарина.. баси звука издаваше :mhihi:
а вече си мислех как требват пак нови дискове,, е махнах малкото камаче и всичко заспа после:)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 04 Юни 2008, 21:33

хахахах и аз бех така една сутрин - копаят ми улицата и сичко кеч наоколо и аз се катера сутринта в колата пускам музиката пала и тръгам, карам си аз и гледам ората ме позаглеждат малко-повече от обикновенно и стигам аз пред фирмата и пазача ми прай некви знаци - свалаям джама, натискам копчето на джангъра и оня: авеее дългия шти падне коллото ве? и аз :shock: и той :) дай малко напред с отворено стъкло, и аз напред назад и то скърца та се не трае. и така два пъти напред назад да усета ляво или дясно и камъчето падна :D - ама и аз бех на косъм от крика :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 04 Юни 2008, 21:34

Още малко опит по въпроса:
viewtopic.php?p=577750&highlight=%ED%E0%E1%E8%E2%E0%F8#577750
Търсете бе, не си блъскайте главите напразно :mhihi:

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook