Е12 малко помощ ако може

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 29.04.2007

Е12 малко помощ ако може

Мнение от kokoshice » 20 Дек 2012, 16:36

Здравейте колеги:)Натрапих се в този подфорум с ретро автомобилите като днес се здобих с Е12 М20Б20.Докато я разглеждам установих че загрява повече от нормалното.Колата подминава нормалните градуси и маркуча след термостата е студен.След смяна на термостата и наливанена нов антифриз колата започна да циркулира нормално,радиатора се затопли,но пак започна да подминава средата.Перката на охлаждането липсва,но не е прегрявана и не надува,всичко си е наред.С новия термостат като карам колата и се охлажда,но като спра и пипна маркуча след темостата пак е по студен от другите.Мислълта ми е дали може да се окаже от датчика на таблото за температурата?И дали е защото няма перка,макар че сега е студено и мисля че не е проблем без нея.Мерси предварително за услугата:)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от M.Velichkov » 21 Дек 2012, 9:20

Най-вероятно е затлачила охладителната система, или водната помпа е толкова стара и ръждясала, че вече няма турбинка(старата ми беше станала такава) :mhihi: . Аз моята я карам без охлаждане, но съм с термостат на 82 градуса и в това студено време не ми е проблем. Намери и сложи перка, ако си от София мога за пробата да ти сложа моята и да видим. И снимкииииии на колата!!!!!!!
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 7.05.2009
Пол: Мъж
Кара: E12 528
Мечтае да кара: Renault Alpine A110
Детайли за колата: E12 528i '78, Zypressengrün M30B28

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от DMC » 21 Дек 2012, 12:22

Добре дошъл в шарк сектора! Тя колата реално не е излизала от шарк сектора, само собствениците се сменят :)
Аз ще ти потърся датчик за температурата следващата седмица. Ако случайно не намеря, при moksika със сигурност има. Трябва да го питаш кво пие само.
Eто я колата:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 29.04.2007

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от kokoshice » 21 Дек 2012, 12:45

Да както вече се знае колата преди е била собственост на колегата ДМС,за което се радвам защото се видяхме лично и разбрах цялата хронология на автомобила.Относно колегата moksika,термостата е сменен с нов на 80градуса, и да от София съм и ако е възможно и ти е удобно по някое време може да направиме проба.И следователно да кажеш какво пиеш :)Поздрави на всички :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от M.Velichkov » 21 Дек 2012, 13:28

Wellcome back son дет се вика :mhihi: тая я знаеме :mhihi: :mhihi:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 29.04.2007

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от kokoshice » 21 Дек 2012, 14:41

Дам радвам се че вече членувам в този форум и с радост ще се вслушвам в съветите ви:)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от magareto_yori » 21 Дек 2012, 17:38

абе кат стана въпрос за загряване.аз имам обратния проблем.не може да загреем.смисъл много бавно.примерно 30 мин градско и стрелката е малко над синьото.системата е напълно изправна,лятото я преглеждах и помпата, и термостата са нови ,радиатора е чук.вярно на вън е -10 постоянно ,но ми се струва прекалено.тва за м10то на 315та.иначе като загрее парно си има да ти опърли ушите,ама то докат загрее аз съм стигнал за където съм тръгнал.Идеи някви :roll: или просто модела е така.и що подяволите са го напрайли перката да се върти постоянно?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от TheStorm » 21 Дек 2012, 17:52

М10Б18 с може би оригиналната водна помпа и с нов термостат миналата зима в големите студове си загряваше прилично бързо. + това като навлезе в синьото вече има и леко парно. Че даже това всичкото на газ ... дето тя е на минус незнам си колко градуса и допълнително охлажда системата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от magareto_yori » 21 Дек 2012, 17:57

е то и аз в синьото си имам леко парно,но като цяло ми се струва бавно.а термостата си е затворен.Може би щото го сравнявам с другата кола и ми се струва бавно :|
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 29.04.2007

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от kokoshice » 22 Дек 2012, 12:33

Колега термостата ми е нов на 80градуса и все си мисля,че е от датчика за таблото.Но съм от София и когато на теб ти е удобно и имаш възможност може да пробваме :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от akula » 22 Дек 2012, 14:53

magareto_yori написа:абе кат стана въпрос за загряване.аз имам обратния проблем.не може да загреем.смисъл много бавно.примерно 30 мин градско и стрелката е малко над синьото.системата е напълно изправна,лятото я преглеждах и помпата, и термостата са нови ,радиатора е чук.вярно на вън е -10 постоянно ,но ми се струва прекалено.тва за м10то на 315та.иначе като загрее парно си има да ти опърли ушите,ама то докат загрее аз съм стигнал за където съм тръгнал.Идеи някви :roll: или просто модела е така.и що подяволите са го напрайли перката да се върти постоянно?

колега, пробвай да сложиш един картон пред радиатора. ама все пак изрежи няколко дупчици, да не е съвсем да блокира вентилацията. само като идея го давам, по принцип тия коли са смятани за по- суров климат, ама знам ли, -10 си е -10, кучи студ си е.
имам един м10ков радиатор , с механични жалузи на него, задвижвани с жило :shock: , който напълно затварят достъпа, винаги съм си мислел, че е правен за скандинавските страни :D , все забравям да го снимам и да го постна, щото е интересен.
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Е12 малко помощ ако може

Мнение от Vasko_BP » 10 Яну 2013, 12:51

Колегата не е сбъркал с тая кола. И аз я бях гледал в нета и много ме изкефи.
Изображение

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook