Project ""BloodyMarry""

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 23.05.2010
Пол: Мъж

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от g0gata » 12 Дек 2013, 16:46

JohnnyBlack написа:Т.е. целта е да пуснеш колата ниско?


ZARAZA написа:Браво Радо работи а аз после на готово ще има копи пейст :angel:


T.e. Да ! :) Целта е хубава стойка, която по моите критерий е ''по корем''. Сега ако ми кажеш ''ами купи си въздушно окачване" имам го като замисъл , цената не му е убийствена, но всичко с времето си :bchug:

Иво, то все някой трябва да го направи пръв, но и аз не откривам топлата вода . Всичко е copy paste от нета :yes:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ... ИМА И НАЧИН
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 522
Регистриран на: 17.01.2005
Местоположение: Мюнхен/Пловдив

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от JohnnyBlack » 12 Дек 2013, 18:00

За въздушно окачване нямаше да се сетя :) Най-лесният вариант да я пуснеш "по корем" е с някакви такива пружини: http://www.ebay.de/itm/Federn-65-40-o-8 ... 51b514e62f
Има 65/40 и 80/45 :)

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от Bavarcho » 12 Дек 2013, 18:17

JohnnyBlack написа:За въздушно окачване нямаше да се сетя :) Най-лесният вариант да я пуснеш "по корем" е с някакви такива пружини: http://www.ebay.de/itm/Federn-65-40-o-8 ... 51b514e62f
Има 65/40 и 80/45 :)


Е да, ама с тези пружини както застане така, а с коили си я регулираш точно както искаш спрямо джантите, гумите, вежди и т.н.. (пък и с различен мотор, екстри и т.н. пак ще има разлика..)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 23.05.2010
Пол: Мъж

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от g0gata » 12 Дек 2013, 18:25

JohnnyBlack написа:За въздушно окачване нямаше да се сетя :) Най-лесният вариант да я пуснеш "по корем" е с някакви такива пружини: http://www.ebay.de/itm/Federn-65-40-o-8 ... 51b514e62f
Има 65/40 и 80/45 :)


Избрах заобиколния и труден път с койлове заради възможността за регулиране на височината. Иначе това което си дал е също вариант, даже по-добър и лесен :clap:

Благодаря за и предложението за задни спирачки. С бързата намеса на колегите те са вече факт. Пасват идеално на е28 . :bchug:
Снимал съм оригиналните на е28 520 и м5. Открийте разликите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ... ИМА И НАЧИН
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4028
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: Punta Cana, Dominican Republic
Пол: Мъж
Кара: ше кола, а я смени за кенеф... :(
Мечтае да кара: E24 650csl, E34 550csl, E31 850csi, 2002tii turbo

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от VesoPesa » 15 Дек 2013, 23:17

Съвет от мен - купи си нови дискове и накладки.

Дисковете по спомен са 200 лева двата хубави, накладки има и по 30 лева.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 23.05.2010
Пол: Мъж

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от g0gata » 08 Яну 2014, 16:01

Малко да вдигна темата.
Вчера успяхме да качим задния мост заедно със всичките му прилежащи ''дингили'' :) . Остава малка доработка на захвата на тампона на диференциала.
Отделно разпробих дупките за болтовете на тампоните на задните макферсони. Оригинално дупката е 8мм. Аз я разпробих на 10мм за да може да влезе тампон от Е39. Работата заспа с по една по голяма шайба под гайките. Остава скъсяване на стержените и нарязване на нова резба и скъсяване на пружините с намотка и половина. И задните койлове ще са готови за монтаж.

http://prikachi.com/images/264/6934264O.jpg
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ... ИМА И НАЧИН
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 23.05.2010
Пол: Мъж

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от g0gata » 22 Яну 2014, 17:43

Койлове от е39 преправени за е28 са вече факт. За предните изпълнението е лесно само да имате под ръка добър стругар. Задните обаче се оказаха малко трудни. За жалост скъсяването на стержена не беше достатъчно. От пружините са изрязани по намотка и половина .
Отделно направих и планките за захващане на апарати от е38 4 бутално брембо. За всички модове ще има подробни снимки, а и ще си поиграя да направя чертежи за тези които искат да тръгнат по този път.

Сега на дневен ред е сервото от Е34. И там се иска преправяне.
1. Скъсява се пръта със 4см и се нарязва нова резба. След като се изреже пръта резбата която се нарязва вече е М12, защото прътчето е по-дебело (мамицата му :bang: )
2. Фитинга, който е на педала на спирачките се сваля и се разпробива вече за новата резба на сервото. (само на него имам снимки в момента)

http://prikachi.com/images.php?images/675/6980675L.jpg

Утре ще гледам да наснимам всичко и да кача снимките :yes:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ... ИМА И НАЧИН
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от Lenco » 22 Яну 2014, 19:42

Това се очертава да е един от най-бързите Голфове :mhihi: дано имаш втори халоген или от там е въздуха на М30-ката :oops:
И не ти ли се струва, че е малко накриво?
2014-01-21-505.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 23.05.2010
Пол: Мъж

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от g0gata » 28 Яну 2014, 13:17

Поради принудително освобождаване на гаража проектът ще се продължи от ''професионалисти''. Купето е при бояджия, двигателя при майстор, салонът ще отпътува за претапициране, джантите отиват за полиране. Надявам се след няколко месеца всичко да се събере на едно място и да се получи нещо изключително.
Искаше ми се колкото и да не разбирам да си се занимавам сам с тази кола . За жалост като се захванеш с нещо такова има няколко фактора който са от изключително значение за успешно завършване на проект. Гараж, време , ЖЕЛАНИЕ, пари. След като един от тези фактори липсва работата няма как да се случи.


Обещаните снимки на предното окачване ще дойдат много скоро


Успех на всички захванали се с такива начинания. Дано да не губите нито един от изброените фактори :bchug:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ... ИМА И НАЧИН
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 13.02.2008
Пол: Мъж
Кара: Е21..Е28 и Е46
Мечтае да кара: лагерна количка

Re: Project ""BloodyMarry""

Мнение от ZARAZA » 28 Яну 2014, 21:01

Четвътрият фактор имаш ли го и знаеш ли как да го използваш за другите три не трябва да ти дреме .
поздрави на всички мaняци :yes:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Предишна

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook