Пране на салон. Къде ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Пране на салон. Къде ?

Мнение от devent » 24 Юли 2014, 19:31

Здравейте,

Търся ДОБРА автомивка в София, където могат да ми излижат салона. В тази, в която си бях оставил колата вместо чист салон, получих петна по седалките :D търся качествена услуга.
Какво мислите за СофАвто?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от chernobila » 24 Юли 2014, 20:39

Колега закарай я на 4-ти километър.Там съм най-доволен и работят качествено момчетата :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от ka4i » 24 Юли 2014, 20:39

Къде по точно на 4ти киломртър?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от devent » 24 Юли 2014, 21:07

chernobila написа:Колега закарай я на 4-ти километър.Там съм най-доволен и работят качествено момчетата :yes:


Къде на 4-ти км, колега? Може и нещо телефонче ако им имаш.
И един малко страничен въпрос. При мокро пране колко време отнема цялото съхнене? Питам за да съобразя с метеорологичните условия, кога да отида.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 29.04.2012
Пол: Мъж

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от gurcayy » 24 Юли 2014, 21:57

Аз от известно време предпочитам да си мия колата сам. Има една автомивка "Сонакс" в Люлин, където има машина за пране на салони, която работи на принципа на автомивките с монети от 1 лв. За 10 лв си измивам целия салон и мокета на колата и резултатът е отличен. Другият голям плюс на тази машина е, че работи с пяна и седалките изсъхват за 2-3 часа, а не както по автомивките, където ги пръскат с водоструйката и набиват цялата мръсотия навътре в дунапрена. Подминавам факта, че след такова измиване в колата 1-2 седмици мирише на спарени топки...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от devent » 25 Юли 2014, 8:49

gurcayy написа:Аз от известно време предпочитам да си мия колата сам. Има една автомивка "Сонакс" в Люлин, където има машина за пране на салони, която работи на принципа на автомивките с монети от 1 лв. За 10 лв си измивам целия салон и мокета на колата и резултатът е отличен. Другият голям плюс на тази машина е, че работи с пяна и седалките изсъхват за 2-3 часа, а не както по автомивките, където ги пръскат с водоструйката и набиват цялата мръсотия навътре в дунапрена. Подминавам факта, че след такова измиване в колата 1-2 седмици мирише на спарени топки...


Имаш ли снимка before/after да видя ефекта от тази мивка? Не е за парите, искам най-сетне да ми се оправи салона, че ми писна да се разправям. Само последното изречение, където миришело 1-2 седмици, предполагам говориш за "мокрото" пране с водоструйка имаш предвид?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от chernobila » 25 Юли 2014, 9:26

devent написа:
chernobila написа:Колега закарай я на 4-ти километър.Там съм най-доволен и работят качествено момчетата :yes:


Къде на 4-ти км, колега? Може и нещо телефонче ако им имаш.
И един малко страничен въпрос. При мокро пране колко време отнема цялото съхнене? Питам за да съобразя с метеорологичните условия, кога да отида.



На 4-ти километър колега под моста.Има спирка на тролей и автобуси на кръговото .Мисля ,че е на Софавто :bchug:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от randity » 25 Юли 2014, 13:13

Най-хубаво е, салона да се извади от колата и даследиш времето, поне 2-3 дни да пече само слънце. Има препарати, които се пръскат и след това със специална машина се пръска и дърпа водата. След тоца салона се оставя на слъбе, иначе мухлясва и после иди си отмериши колата.

Къде вече не мога да ти кажа, на моя кола не съм прал салон, но според мен си иди на автомивка да ти го направят, не на тези "петминутки"
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от DiMIcha84 » 25 Юли 2014, 13:29

gurcayy написа:Аз от известно време предпочитам да си мия колата сам. Има една автомивка "Сонакс" в Люлин, където има машина за пране на салони, която работи на принципа на автомивките с монети от 1 лв. За 10 лв си измивам целия салон и мокета на колата и резултатът е отличен. Другият голям плюс на тази машина е, че работи с пяна и седалките изсъхват за 2-3 часа, а не както по автомивките, където ги пръскат с водоструйката и набиват цялата мръсотия навътре в дунапрена. Подминавам факта, че след такова измиване в колата 1-2 седмици мирише на спарени топки...

Аз също се интересувах дали може с такава машина да ми почистят салона, но ми казаха, че моя е много замърсен и мръсотията се е набила в самия плат и единствения вариант е сваляне и пране.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 29.04.2012
Пол: Мъж

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от gurcayy » 25 Юли 2014, 13:49

Успях да намеря две-три снимки, не се вижда много добре, но за ориентир става.

Преди:

Изображение

След: (снимките са веднага след измиване, т.е. седалките са още влажни)

Изображение

Изображение

Като за 20 минути и 10 лв мисля, че резултатът е повече от перфектен. В автомивка, ако не ти го мие познат/приятел, резултатът няма да е по-добър, но ще платиш 100-тина лв.

Иначе ако целият ти сало е текстил и ако не те мързи, можеш да свалиш тапицерията и да я пуснеш в пералнята. Става още по-добре!

Машината, за която говоря, е вид перяща прахосмукачка - първо се измива с пяната и специалната четка, оставя се препаратът да подейства няколко минути и след това се изсмуква мръсотията с друг специален накрайник. Жалко, че нямам снимки да покажа каква гняс излиза от седалките, когато започнеш да смучеш мръсотията...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от speeder88 » 25 Юли 2014, 14:41

На моя кенеф го праха преди месец-два. Пича каза, че стават петна когато съхне прекалено бързо. Момчетата си бяха извадили седалките. Изпрали ги, изпрали мокета. Бяха ги оставили на сянка да съхнат. Почти два дни. Нямам забележка, обаче в Хасково. Взеха ми 25 кинта... :help: В София под 80 оферта май няма.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от devent » 25 Юли 2014, 15:58

gurcayy написа:Успях да намеря две-три снимки, не се вижда много добре, но за ориентир става.


:yes: :yes:

Може ли адрес на тази автомивка? Да видим какви ще ги свърша :)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 29.04.2012
Пол: Мъж

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от gurcayy » 25 Юли 2014, 16:35

Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от Mollov » 25 Юли 2014, 17:52

Ето така изглежда:

Изображение

Това е от преди 2 години, сега има малко доработки... намира се до детската градина в Люлин 8, срещу блок 981.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Пране на салон. Къде ?

Мнение от devent » 25 Юли 2014, 18:05

Мерси много, колеги! Утре ще отида да се пробвам. Някакви съвети, ще пера за пръв път ?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook