Колата ми завива сама?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 501
Регистриран на: 23.07.2007

Колата ми завива сама?

Мнение от blackrider » 29 Юли 2014, 19:01

След смяна на лагер тампони (на амортисьорите) предни,колата започна сама да завива надясно? Правиха реглажи 4 пъти в 2 различни сервиза! Обръщаха джанти,гуми,гледаха окачване (не е удряна).....нищо!!! Колата върти волана сама даже и в спряло положение. Казаха нещо от сорта на някакъв датчик на рейката. Тя е електрическа. Но до момента никой с нищо неможе да помогне и да я оправи. Колата е Фолксваген Кади 2006та 1.9 тди. В Порше звънях,но нямат свободен час тези дни. Утре ще ходя до Жизел ЕООД в Младост 1 да я видят и там.Но вече се съмнявам,че някой може да разбере какъв е точно проблема с тази кола. Моля за съвет ако някой има представа къде и колко бързо могат да ми решат проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от Kris » 29 Юли 2014, 19:10

За VW group бегай в "Техкар Експрес", ще ти помогнат и знаят какво правят. 90% са от Порше БГ и сега си работят за себе си.


https://www.google.bg/maps/place/%D0%A2 ... 3f41?hl=bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от sixstraight » 29 Юли 2014, 19:13

Има ли вариант покрай тампоните на макферсоните по погрешка да са отвили рейката и да са сложили друга не чак толкова изправна, ако е правена в сервиз.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от maxpower » 29 Юли 2014, 19:18

Трябва да се направи калибрация на G85 ако не се лъжа беше абривиатурата на сензора, който казва на рейката кога волана е в изправено състояние и рейката винаги се стреми да си бутне волана в това положение. Може да се направи във всеки лицензиран сервиз на ФВ или някой който е наясно с каналите във ваг-кома или да има пиратска версия на VAS(оригиналната диагностична прогарама за ВАГ). Работил съм във ФВ 4г та съм правил точно такива като твоята сигурно 100тина точно с такъв пробелм особено след реглаж. Хубаво е да се прави пътна проба и по да се види къде точно е нулевото положение на волана. Така става най добре. Иначе на място или за 10м не е достатъчно точно да се определи нулевото положение.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 501
Регистриран на: 23.07.2007

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от blackrider » 29 Юли 2014, 19:56

Благодаря колеги. Утре ще ида до Техкар Експрес. Да точно някакъв датчик който казвал къде е нулата на волата ми споменаха.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от DiMIcha84 » 29 Юли 2014, 20:14

Не съм много в час, затова да питам, ако този датчик дефектира по време на движение не става ли много опасно?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от maxpower » 29 Юли 2014, 21:42

Не, ще ти светне воланче на таблото. Мисля, че ще е в червен цвят и волана ще стане доволно тежък. Другия вариант е да е жълто воланчето и тогава мисля, че не връщаше волана или нещо друго се случваше във всеки случай есп-то няма да работи в пълния си потенциал ако не знае на къде си навил волана. Този сензор рядко дефектира честно казано.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 19.12.2008
Местоположение: Долна Митрополия
Пол: Мъж
Кара: biturbo wc,Honda cbr929rr
Детайли за колата: Audi A6'12 3.0tdi

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от МИТАКА1654 » 30 Юли 2014, 0:36

maxpower написа:Трябва да се направи калибрация на G85 ако не се лъжа беше абривиатурата на сензора, който казва на рейката кога волана е в изправено състояние и рейката винаги се стреми да си бутне волана в това положение. Може да се направи във всеки лицензиран сервиз на ФВ или някой който е наясно с каналите във ваг-кома или да има пиратска версия на VAS(оригиналната диагностична прогарама за ВАГ). Работил съм във ФВ 4г та съм правил точно такива като твоята сигурно 100тина точно с такъв пробелм особено след реглаж. Хубаво е да се прави пътна проба и по да се види къде точно е нулевото положение на волана. Така става най добре. Иначе на място или за 10м не е достатъчно точно да се определи нулевото положение.

Наскоро имах такъв проблем,само че с Мерцедес,калиброването на датчика не помогна.Сменя се датчика за положението на волана

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 501
Регистриран на: 23.07.2007

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от blackrider » 01 Авг 2014, 15:40

Не светеше никакво воланче на таблото.Просто колата завиваше надясно и то доста бързо и рязко. Оказа се проблем в рейката ,някакъв датчик и каре. Поправиха я във ф-ма Жизет до Окр.б-ница за 2 дена. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от Vanqu1sh » 04 Авг 2014, 10:16

blackrider написа:колата започна сама да завива надясно?

Бахти проблемите имат хората с модерните коли :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от maxpower » 04 Авг 2014, 14:28

blackrider написа:Не светеше никакво воланче на таблото.Просто колата завиваше надясно и то доста бързо и рязко. Оказа се проблем в рейката ,някакъв датчик и каре. Поправиха я във ф-ма Жизет до Окр.б-ница за 2 дена. :yes:

Интересно, този сензор е за усилие и по принцип във VW върви с рейката. Любопитно ми е как са го сменили и с какъв?
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 501
Регистриран на: 23.07.2007

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от blackrider » 05 Авг 2014, 9:07

Vanqu1sh написа:
blackrider написа:колата започна сама да завива надясно?

Бахти проблемите имат хората с модерните коли :mhihi:


Колега това ,че в момента не карам БМВ ,не означава че трябва да подхождаш така подигравателно !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 501
Регистриран на: 23.07.2007

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от blackrider » 05 Авг 2014, 9:11

maxpower написа:
blackrider написа:Не светеше никакво воланче на таблото.Просто колата завиваше надясно и то доста бързо и рязко. Оказа се проблем в рейката ,някакъв датчик и каре. Поправиха я във ф-ма Жизет до Окр.б-ница за 2 дена. :yes:

Интересно, този сензор е за усилие и по принцип във VW върви с рейката. Любопитно ми е как са го сменили и с какъв?


Здравей колега. Принципно си много прав! Това ми казват при предаване на поправения автомобил и това приемам. Разбира се винаги с подозрение ,че са ме метнали. За това аз обичам да седя на главите на майсторите и да гледам какво правят! Но вече никъде не разрешават това. За сега колата върви идеално. Докара ни до Белгия без проблем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Колата ми завива сама?

Мнение от Vanqu1sh » 05 Авг 2014, 12:16

blackrider написа:
Vanqu1sh написа:
blackrider написа:колата започна сама да завива надясно?

Бахти проблемите имат хората с модерните коли :mhihi:


Колега това ,че в момента не карам БМВ ,не означава че трябва да подхождаш така подигравателно !

Не беше лично към теб и не е свързано с това, че не караш бмв. Просто съм се нагледал на всевъзможни дефекти в новите автомобили и все повече се убеждавам че са направени да карат максимум по 5 години :yes:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook