Избор за механичен чосовник "skeleton"

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от v_p_m » 27 Авг 2014, 5:31

Здравейте пускам тема и тук понеже знам че има хора разбиращи от часовници. Търся си механичен автомат и гледам 2-3 модела обаче нямам никаква информация относно задвижванията им.

-Това е основния претендент , но освен краткото описание не знам абсолютно нищо за него. Интересува ме механизма китайски ли е понеже пише Китай отзад и от евтините китайци ли е или от по добрите :mhihi: http://www.fossil.com/webapp/wcs/stores ... ath=ME3054

-Тази серия също ме грабна : http://orientwatchusa.com/collections/m ... c/db08001w
+ Ориент (доказана марка)
+ изчистен дизайн
+ ниска цена - в момента ги има в Амазон от 110-140$ с доставка
- не точно скелет
- попринцип исках с метална верижка , но ще го преживея някакси

Тези са с много добър дизайн но предполагам са с евтин китайски механизъм което обезмисля покупката но все пак ако някой може да каже нещо:
http://www.amazon.com/Stuhrling-Origina ... Q8Y3BS9SQ0
http://www.amazon.com/Akribos-XXIV-AK49 ... 4&sr=1-211

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от speeder88 » 27 Авг 2014, 7:44

Нося Fossil от 3 години и съм доволен. Моя е от "модерните" с дебела кожена каишка и т.н. В момента така както ги представяш бих заложил на Orient-a. Естествено зависи и в каква среда движиш, с какво се занимаваш и т.н., къде ще го носиш. Та за Fossil-a мога да кажа, че е добър, не избързва не забавя, издържа на намокряния, стъклото му обаче мисля е леко меко, защото на моя имам няколко надрасквания.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от vlado6669 » 27 Авг 2014, 9:13

И часовниците като колите, марка и традиции е по-добре, не че няма и изключения. От изброените за мен класацияте е : 1) Ориента, 2 Стухринга - май са Хонг Конгски и на 3 то Фосила - води се американски и на тях най им не вярвам, Акрибоса е много източен. Ако аз трябваше да избирам от тези, бих взел който най ми харесва. :)

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от MadChicken » 27 Авг 2014, 9:37

Тоя Щюрлинг с това 83% намаление не изглежда зле, но едва ли е чак кой знае какво :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от alekangg » 27 Авг 2014, 10:01

За евтин и що годе качествен механизъм, ориент нямат конкуренция, вече дали ти харесва, ти ще решиш.
Има десетки марки часовници с китайски и азиатски механизми, на някой даже пишат swiss made, а вътре китаец. Aко ти хареса някой такъв много, няма да е страшна беда да си го вземеш. За 100-на долара, се предполага, че няма да го носиш 10 години и да го препродаваш след това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 29.11.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2013 Mercedes-Benz GLK 250 Bluetech
Мечтае да кара: Porsche Panamera Turbo S
Детайли за колата: Track Package

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от Valve-tronic » 27 Авг 2014, 10:06

Колега, преди време си сменях батерията на Candino-то и тогава часовникарят ми каза, че едни от най-добрите часовници в ниския ценови клас са Cortebert. Както и всички останали и те вече не се произвеждат в Швейцария, но качеството било на нивото на скъпите Candino, Certina и подобни, докато цените им са в рамките на цитираните от теб или малко по-високи - за 300 лева се намира страхотен модел и екземпляр.

Не мога да ти препоръчам в момента, тъй като моят засега е железен, но можеш да ги погледнеш, тъй като са много, много по-добри от посочените от теб, а цените са идентични. Поне така ми каза професионалистът - едно от най-квалитетните ателиета за часовници в Пловдив. Аз нямам претенции да разбирам от тези неща.
88 E30 318i, 95 E36 318i, 97 E39 525tds, 02 E53 3.0d, 06 E83 3.0d, 08 W204; 12 W212

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от alekangg » 27 Авг 2014, 10:53

Valve-tronic написа:Колега, преди време си сменях батерията на Candino-то и тогава часовникарят ми каза, че едни от най-добрите часовници в ниския ценови клас са Cortebert. Както и всички останали и те вече не се произвеждат в Швейцария, но качеството било на нивото на скъпите Candino, Certina и подобни, докато цените им са в рамките на цитираните от теб или малко по-високи - за 300 лева се намира страхотен модел и екземпляр.

Не мога да ти препоръчам в момента, тъй като моят засега е железен, но можеш да ги погледнеш, тъй като са много, много по-добри от посочените от теб, а цените са идентични. Поне така ми каза професионалистът - едно от най-квалитетните ателиета за часовници в Пловдив. Аз нямам претенции да разбирам от тези неща.

Страшен специалист е този часовникар!! Както при майсторите на коли, един от друг по-големи капацитети има..
Тази марка е чисто китайска, каква е била преди 50 или 100 години е друг въпрос.
Толкова са нагли, че пишат на часовниците си swiss mOde, вместо swiss made, не че, ако пише последното е гаранция за нещо.
С две думи, не е нещо повече от другите евтини китайци.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от Jordana » 27 Авг 2014, 11:45

Толкова са нагли, че пишат на часовниците си swiss mOde, вместо ...

Да така е ,нещо като "чосовник" вместо часовник ?! :mhihi:
Относно китайските часовници ...Китай е най големия производител на часовници в света . Доста от познатите марки поръчват в Китай част или целия механизъм ,корпуси и т.н.
За съжаление до българския пазар достигат масово най нисък клас часовници китайско производство брандирани или не но винаги с ниско качество на механизмите.Имат и качествени неща но са си скъпи .
За да се ориентира човек в огромното количество от механизми произведени в 3те основни големи производителя в Китай е нужно доста задълбочено познаване на производството им .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от stocky » 27 Авг 2014, 13:16

Valve-tronic написа:Колега, преди време си сменях батерията на Candino-то и тогава часовникарят ми каза, че едни от най-добрите часовници в ниския ценови клас са Cortebert. Както и всички останали и те вече не се произвеждат в Швейцария, но качеството било на нивото на скъпите Candino, Certina и подобни, докато цените им са в рамките на цитираните от теб или малко по-високи - за 300 лева се намира страхотен модел и екземпляр.

Не мога да ти препоръчам в момента, тъй като моят засега е железен, но можеш да ги погледнеш, тъй като са много, много по-добри от посочените от теб, а цените са идентични. Поне така ми каза професионалистът - едно от най-квалитетните ателиета за часовници в Пловдив. Аз нямам претенции да разбирам от тези неща.

Да не помислиш, че се заяждам, но ми е интересно кой е тоя квалитетен часовникар, дето класифицира Кандино и Сертина за скъпи? Един такъв прехвален като му дадох да смени батерия на един часовник вика: "Брей, тва не е лош часовник, знам ги аз, струват сигрно към ХХХлв." А часовникът струваше 5 пъти повече :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: баба си да му прави мекици

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от tonito » 27 Авг 2014, 19:52

за цена и качество...ориент:)
не са скъпа марка,няма да е като омега,но пък според възможностите..
а за кандино,че била скъпа марка... :lol:
но за цената са си добри..но пък не носи тръпка че носиш нещо ексклузивно и за познавачи:)
почети малко в стрелки.инфо..часовникарски сайт,и аз като теб не знаех нищо,но сега нося това ,което ме радва:) макар и на цена която е на стойност на един автомобил.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от Jordana » 27 Авг 2014, 21:24

Кандино механика няма за 110 долара !
Това първо и второ кварцовите модели са едни от най добрите в бюджетния клас . Миота механизъм сапфир кристал и титанов корпус с титанова верижка 300-400лв
Просто няма друга марка да предлага това на пазара .
Че не е гъзария не е ,но си струва всеки лев .
Китайски "скелетон" механики с лопата да ги ринеш , ако имате излишни 150-200лв това е добър начин да ги похарчите.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от v_p_m » 29 Авг 2014, 5:19

Дайте предложение за някакъв автоматик или механичен бюджета е 400$ ще се купува от САЩ , като отново изискването е да е скелет или в краен случаи отворено сърце .
Имам още 2 -3 въпроса от обща култура
-всички ли автоматици могат да се навиват на ръка ако пожелаеш ?
-относно фосила и ориента проблем ли ще е да се намери и сложи метална верижка, примерно в цвят златна роза за фосила ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор за механичен чосовник "skeleton"

Мнение от alekangg » 29 Авг 2014, 10:04

Не всички автоматици се навиват на ръка, също не всички имат хак, това е спирането на секундната стрелка за точно сверяване.
Относно идеи, не мога да помогна, не съм заглеждал скелетоните никога, но за 400долара, все ще намериш нещо.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook