"специално" паркиране

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: специално паркиране

Мнение от Сондьора » 20 Окт 2014, 21:29


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: специално паркиране

Мнение от Club BMW » 20 Окт 2014, 21:35

Въпрос на възпитание. За жалост е масово явление.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: специално паркиране

Мнение от E34 » 20 Окт 2014, 23:18

По принцип, ако има бол места и аз си позволявам малко по-арабско паркиране обаче никога на инвалидните :kuku: За тези горните идиоти нямам никакво обяснение, особено пък за тия на по двете места! Търпимостта ми към такива е нулева, най-лекото с което се оттървават са вдигнати чистачки, но зависи от настроението. Разберете, единствения начин идиота да спре да паркира така е нулевата толерантност. Ще повярвам, че тази държава отива на добре, когато видя снимка на такъв паркирал олигофрен в мола с изпочупени огледала и паве в предния джам :evil:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: специално паркиране

Мнение от Cyberloner » 21 Окт 2014, 8:15

E34 написа:... изпочупени огледала и паве в предния джам :evil:


Чак такива крайни мерки не е добре, това само води до търсене на евтини части, които се сещаш че се взимат от колите на останалите, а не от магазина. Спуснати гуми е по-добра идея - хем няма щета хем глупавото дело ще бъде отбелязано с няколко хиляди помпи на ръка/крак или висене 20 минути до колата, докато компресора ги вдигне - разбираш че с това си паркиране губиш повече време, отколкото ако си си намерил подходящо място ;)

Още по-лесен вариант съм виждал във Франция - почти във всяка книжарница/лафка за вестници се продават едни лепенки, които нямат сваляне и са някаква супер символична цена. Предназначението и ме точно такова - като видиш някой паркирал като арабин в пустина му лепиш една такава на стъклото пред шофьора, и е кръг примерно Ф30см. Не знам какво лепило имат ама няма отлепяне и отделно лепенката е перфорирана и от някаква супер слаба хартия. Гледаш ги как с някакви адски мъки чегъртат, теглят, избърват и тая проклетия седи на стъклото и не мърда просто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: специално паркиране

Мнение от stocky » 21 Окт 2014, 8:34

Категорично не одобрявам такова паркиране и не искам постът ми да се тълкува погрешно. Заглеждали ли сте се в това, колко адски тесни са разчертаните по моловете и т.н. обществени паркинги паркоместа? Аз с Е92, което не е особено широка кола, изпитвам огромни затруднения да си намеря читаво паркоместо, където да знам, че и двете ми врати ще се отворят без да ударят съседни коли, както и обратното. Вече рядко посещавам молове с моята си кола, а на запад винаги паркирам до позната кола, когато пътуваме в комплект, защото там карат масово някакви въшки и паркингите им са оразмерени за тях!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: специално паркиране

Мнение от Georgi_G » 21 Окт 2014, 9:00

"Можеш да изкараш човека от селото, но селото от човека никога"

За к'во я е взел, ако не спре на мегдана, да го видят и да му завидят сите съселяни!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 26.12.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 2.0d
Мечтае да кара: e30 m3

Re: специално паркиране

Мнение от T.Dumanov » 21 Окт 2014, 9:05

Масови проверки и глоби. Друг вариант няма!
От малко дете си имам мечта, не Ferrari брат, ///M-power е тя !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: специално паркиране

Мнение от Cyberloner » 21 Окт 2014, 9:13

T.Dumanov написа:Масови проверки и глоби. Друг вариант няма!

В нашата действиетелност няма да се получи - селския големец дето си пие кафето с кмета никой няма да го глоби, ама ако му лепнеш една такава лепенка на стъклото и трябва да загуби половин час в унизително търкане пред колата и цяло село го види как се мъчи ще му влее малко мисъл в тиквата ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: специално паркиране

Мнение от alekangg » 21 Окт 2014, 9:31

Georgi_G написа:"Можеш да изкараш човека от селото, но селото от човека никога"

За к'во я е взел, ако не спре на мегдана, да го видят и да му завидят сите съселяни!

Затова в Бг я няма екстрата, да ти вземат колата, когато отидеш на ресторант. Няма да го видят с каква кола е стигнал. За тук, трябва да направят помещение, където да се влиза с колицата и да се паркира до масата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: специално паркиране

Мнение от E34 » 21 Окт 2014, 10:53

Cyberloner написа:Още по-лесен вариант съм виждал във Франция - почти във всяка книжарница/лафка за вестници се продават едни лепенки, които нямат сваляне и са някаква супер символична цена.


Това е културна мярка, която следва да се прилага срещу що годе културни хора в културна държава. При наще говеда това няма да има никакъв ефект. Виж обаче, когато се посегне директно върху колата това е все едно се посяга върху него, върху неговото свръх его и се наранява неговото чувство на превъзходство над другите, той е шокиран, че някой се е осмелил на такова действие. Това винаги има възпитателен характер за определено време. Единственото масовата нетърпимост към такива действия води до положителен ефект. Тя може да се изразява и със забележки, сочене с пръст и т.н от всеки! Така е в нормалните бели държави примерно. Ако аз паркирам така в МОЛ в Германия примерно съм сигурен, че поне 10 бабички ще ми направят забележка докато дойдат куките и ме изкарат като мръсно куче....но това е друга тема.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: специално паркиране

Мнение от KUM4o » 21 Окт 2014, 11:06

Това дали бързаш или не не е оправдание, че си спрял като идиот. Аз лично получавам обрив като видя така паркирани автомобили и много често правя забележки на водачите им. Бързал той, ами като бързаш как си обуваш панталоните? Сигурно като бързаш обуваш единия крачол и другия се влачи по тебе... Шоферлъка е не да изредим предавките, ами е в такива моменти да знаем как да паркираме.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: специално паркиране

Мнение от Cyberloner » 21 Окт 2014, 12:18

@Е34 - съвсем аналогично е като да му лепнеш една бележка на челото "Тъп съм". Само, че не причиняваш имущствени щети а директно атакуваш егото ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 31.01.2014
Пол: Мъж

Re: специално паркиране

Мнение от B-Cars Ltd » 21 Окт 2014, 15:23

Въпроса ми тук е само един!!!!...... Тези които паркират така на място за инвалиди...искат ли както са им взели местата така да им вземат и увреждането... ;)... Ето затова никва Европа никви пет лева за тези хора..обратно при кравите и овцете на село... И разбира се. ....после защо всички сочат с пръст ,че най-агресивните и най-невъзпитаните са тези които карат БМВ. Пожелавам на всичките хора от снимките...да не си пожелават нищо в живота...че с този акъл нз дали ще им се случи :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 13.04.2008
Пол: Мъж
Кара: ски и свири на цигулка

Re: специално паркиране

Мнение от super_mario » 21 Окт 2014, 18:14

много баварци в нарушение :lol:
забелязал съм, че честите нарушители са именно бмв,и поне 70 процента от катастрофите с бмв стават с Е36 защо ли незнам :dunno:
БМВ е религия чада мой ,споменаването на Марката до марки като опел и други кокошарници е обидно ! Карайте си там недозавиващите, балонообразни, бавнооборотни автомобилчета, чието задвижване е на неправилните колела ,оставете ни нас балъците каращи 8-10 годишни БМВ-та на цената на 3 опела!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: специално паркиране

Мнение от Maxmadness » 22 Окт 2014, 1:28

Изображение

Mall of Sofia на Стамболийски.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook