Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Часовници

Мнение от Venko » 29 Окт 2014, 16:28

Колеги, какви са тея интервали, с които изоставате :shock: :shock:

Май май сте за профилактика.
Мърдането не би трябвало да е повече от минута на седмица.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 5.12.2007

Re: Часовници

Мнение от nov » 29 Окт 2014, 17:36

Много голям фен съм на автоматите.Имам и руски часовници механични.Иначе за официални случаи и на работа движа с една Certina DS Caimano. А за разходки из планината и всекидневна употреба когато не съм на работа - ползвам Касио.Уникална марка са Касио, сменил съм няколко, и в бюджетния клас за мен лично Касио е най добрия часовник.Стремя се за в бъдеще, както каза и един колега по-горе към Лонджин автомат, от тези които са супер тънки с две стрелки, без дата и с кожена каишка.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 10.07.2012
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от lusi5001 » 29 Окт 2014, 19:53

Venko написа:Колеги, какви са тея интервали, с които изоставате :shock: :shock:

Май май сте за профилактика.
Мърдането не би трябвало да е повече от минута на седмица.

Абсолютно подкрепям колегата , максимум минута , моят изостава с 2-3 секунди на ден някъде :clap: :clap:
Работи здраво ... за да може един ден подписът ти да се нарича автограф !!!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Часовници

Мнение от randity » 29 Окт 2014, 20:04

Аз също много обичам часовници. Както каза колегата, мъжки аксесоар. При всяко влизане в МОЛ се лепвам на тия витрини и разглеждам дълго. Сменил съм доста, ама все добре изглеждащи ментета. Сега от около година съм с едно Касио /наскоро пусках тема за него :mhihi: / и съм адски доволен. Но търся и някой по-елегантен, че като се барна и Касиото седи малко като на свинче-звънче :lol:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Часовници

Мнение от r19 » 30 Окт 2014, 13:33

И аз съм фен на часовниците 8)
За жалост до момента имам само едно Касио, но скоро може да си търся нещо ново.
Какво ви е мнението за Tissot? :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 30 Окт 2014, 17:41

Болен фен съм им :oops:
В момента имам 4 часовника и се чудя кой-кога да нося:
Hamilton Jazzmaster Openheart
Longines - не му помня модела, но ми е малко пенсионерски - иначе е супер изчистен и стилен)
Movado Museum нещо си - само за пИниз го нося, че в тъмното никъв шанс да видиш колко е часа :mhihi:
Vostok Amfibia Scuda dude - този за сега се очертава да е евридейката в колекцията, много носи на бой. Лятото и в солена вода го тествах никакви грижи
Имам и няколко CASIO-та ама всичките са за батерии вече пък и не ми допадат много като визия вече :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Часовници

Мнение от vlado6669 » 31 Окт 2014, 8:18

r19 написа:И аз съм фен на часовниците 8)
За жалост до момента имам само едно Касио, но скоро може да си търся нещо ново.
Какво ви е мнението за Tissot? :roll:

Швейцарски = много добро особенно важи за часовници. За мен най-доброто в нормалния начален ценови клас часовници, и кварцовите и механичните им модели. Имат много добри модели, като цена и дизайн :yes: , съобразно неоспоримото им качество. Лично аз съм фен на ZENITH, но става дума за съвсем друг клас часовници.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Часовници

Мнение от vanko242 » 31 Окт 2014, 8:37

100imenov написа:Фен не мога да кажа че съм, но часовника винаги съм го приемал като неизменен мъжки аксесоар.Автоматичните и на мен ми допадат доста, но до момента в който го оставиш да си почива 2,3 дни и после трябва всичко да сверяваш.Избирах го доста дълго време,но по време на полет в едно списание имаше реклама,хареса ми много и се спрях на Ingersoll,всеки път като го погледна му се радвам. :D
Изображение

..Ingersoll Grand Canyon 4, от 6 години сме неразделни...като минус мога да спомена само профилактиката, трудно намерих подходящия човек!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна vanko242 на 31 Окт 2014, 21:29, променена общо 1 път
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Часовници

Мнение от barty » 31 Окт 2014, 9:00

Аз съм с BREITLING Super ocean, автоматик,преди изоставаше но след профилактика вече не се отклонява видимо.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 7.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 540i

Re: Часовници

Мнение от BAHKATA » 31 Окт 2014, 9:04

Охооо, хубава темичка се е заформила тук.

В момента нося Hamilton Khaki Navy BeLOWZERO, направо съм влюбен в него:

Изображение

Изображение

Механизма е ЕТА 2824-2, избързва ми с две секунди на денонощие, много е удобен и красив.

Иначе имах Едно Сейко и един Ориент автоматични, но не ги чувствах като "моите" часовници. От време на време поносвам един FORTIS B-42 Official Cosmonauts, на мой познат:

Изображение

Иначе мечтата ми е:

Изображение

Преди време имах и колекция от кварцови часовници за всякакви поводи, но поради не-носене я разпродадох, последно изглеждаше така:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Часовници

Мнение от ръб » 31 Окт 2014, 9:39

Здравейте и от мен. Радвам се, че има такава тема. От доста време часовниците са ми слабост, но за съжаление имам твърде много хобита, и все не остава някой лев за по-хубав часовник. От малък ми харесваха хронографите, и сега от 2 годинки "разтиквам" едно Casio Edifice EF-532, като не ми е слизал от ръката, където и каквото да съм правил, та даже малко съм го и поочукал :D

П.п. моя е черният вариянт

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Часовници

Мнение от top » 31 Окт 2014, 14:32

Cartier Santos 100, имам го от 10-11 години и работи супер точно, има нужда от полиране, че се е понадраскал.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Часовници

Мнение от Е.Димитров » 31 Окт 2014, 16:26

И аз съм фен на часовници,специално механични,но не за това пиша.
До сега само съм слушал за изоставане,ама такива брутални изоставяния като по минута на денонощие малко ми идва много.
Смятах че тези часовници са много точно а то...
Никога не бих си купил часовник който изостава ,било то и само с 10-15 секунди на денонощие.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 31 Окт 2014, 18:34

Щом си фен на механиката трябва да си наясно, че всеки един механизъм си има определен брой трептения и според това колко са те се определя и точността на машината - колкото повече са трептенията, толкова по-прецизна е машината. За да бъде максимално точен обаче правилната поддръжка и експлоатация са изключително важни
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Часовници

Мнение от sean-john » 31 Окт 2014, 20:46

Мен също много ме палят часовниците...добре,че нямам достатъчно пари,защото и аз ще се чудя кой часовник да нося днес,кой утре и т.н. :mhihi: В момента и аз съм с едно Касио=много доволен съм...имам го от 7 години и преди 2 години му сменихих батерията екстра е... Изображение
преди това имах друго Касио Едифейс също бях доволен...а преди това първият ми часовник беше Swatch ,но отскоро ми е влязла мухата за нещо по изчистено и стилно... спрял съм се на Armani Ceramica какво ви е мнението,някой имал ли е такъв, всякакво инфо ще ми е от полза,че незнам кога ще полудея и ако имам възможност ще го взема :mhihi: само да добавя,че костюми и ризи не нося,но си мисля,че не е задължително само с такива дрехи да се носи...

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook