Ще се вдига ли долара?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2014
Местоположение: Dü-Flan
Пол: Мъж
Кара: S63TUB44

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от jorsenbmw » 26 Яну 2015, 11:57

Аз не вярвам в инвестиции отвън от тук нататък.
Има игра с тия дългове и там всички са вперили поглед.
А и някак смешно звучат един милиард и то лева за саниране да речем,които както се чу отново отидоха у наши хора още предварително,и 150 милиарда опрощаване само на Гърция.
Можехме да сме мини Китай на Балканите с мизерно ниската ни цена на труда,тогава разбирам да говорим за качествени инвестиции на европейски и световни мастодонти като марки и брандове.Сега сме просто отправна точка за пакетиране и евробрадниране на някои стоки,това е.Много повече сме потребители,което ни превръща нас в износители на капитал.Инвестиции никога не сме имали реално кой знае колко.завъртяния в местната ни икономика капитал винаги после в пъти е бил изнасян за държавата-майка откъдето е дошъл.Банките ни са жив пример за това.Хранителните хипермаркети също..........

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от spacepl » 26 Яну 2015, 12:35

Абе не знам, но според мен с тази победа на Сириза в Гърция и изявленията на Ципрас, че спират работа по мерките на кредиторите ще сринат много жестоко еврото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2015, 15:29

Абе защо БНБ не обявява курс от петък насам? Никъде не намирам курс на БНБ за днес. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2014
Местоположение: Dü-Flan
Пол: Мъж
Кара: S63TUB44

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от jorsenbmw » 26 Яну 2015, 15:49


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2015, 16:16

Точно преди 15 мин го оправиха. Т.е. курсовете за деня се определят в 16:00 или тия ги мързи да си ъпдейтват сайта. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от steeN » 26 Яну 2015, 16:29

На БНБ курсовете за какво имат значение ?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2015, 16:47

Просто ми беше интересно на колко ще го определят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от Doberman_vas » 26 Яну 2015, 17:22

bum_bum написа:Просто ми беше интересно на колко ще го определят.

стийнката искаше да кеже че те не определят, те регистрират
те не видяха че цяла банка се срути, камо ли да смятат курс на лев спрямо друга валута, и това го правят хора със заплати от по 20 000 лв и нагоре
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2015, 17:36

Май го определят, щом е различен от пазарния. Не, че има значение след като служи основно за счетоводни цели но ми беше интересно как при такава динамика на пазара и в момент в който всички гледат на отношението евро/долар централната ни банка може до късния след обяд да си седи с курса от преди 3 дни на сайта. Съответно всички останали сайтове, които го публикуват са със стар курс. Някои пък са написали днешна дата и са сложили курса от петък. Следователно ако осчетоводиш на тоя курс, понеже разчиташ на сайта = проблем.

Къв Форекс, кви 5лв.. ние сме още в първобитно-общинния строй :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от steeN » 26 Яну 2015, 17:55

По-скоро се чудех, дали се ползва официално някъде в България и за какво, щото наистина не знам (освен за счетоводство/данъци). Някой ми беше споменал, че сложили някакви регулации за чейнджовете да не се различават с проценти или нещо такова?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от TheDriver » 26 Яну 2015, 18:10

А какво би било психологическото въздействие при този долар за 1,75-80 лева и ако барела беше все още 110 долара?
Това няма да ни подмине според мен - само въпрос на време е.А спадът на долара заради покачването на петрола в Европа ще се компенсира от проблемите с еврото, съответно ние ще получим най-лошия възможен сценарии - скъп долар и скъп петрол.

Като моето лично мнение е, че специално тук можем доста висока цена на бензина да поемем преди да предприемем нещо драстично в опит да ограничим разходите си за гориво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2015, 18:16

steeN написа:По-скоро се чудех, дали се ползва официално някъде в България и за какво, щото наистина не знам (освен за счетоводство/данъци). Някой ми беше споменал, че сложили някакви регулации за чейнджовете да не се различават с проценти или нещо такова?



Имаше някаква наредба номер 4 от БНБ. Преди години беше 20%, понастоящем май е 5.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2014
Местоположение: Dü-Flan
Пол: Мъж
Кара: S63TUB44

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от jorsenbmw » 26 Яну 2015, 18:18

Относно контрола на обмените бюра-Едва ли има такъв.Обменните курсове по летищата в БГ и в пика на сезона в Слънчака показват друга реалност.Или както обикновено най-вероятно някой си закрива очите за това.Това лято в Сл.Бр. имаше 45 стотинки марж на пъпа на курорта.
А за горивата-когато големите се наиграят и пак тръгне нагоре всички цени ще започнат да растат в България още при първото качване над 2 лева трайно на горивата.А когато мине 3-та лева обяснено със скъпия долар и връщащия си цените петрол,ще стане голямото наддаване.После до година -две ако не падне ЕУ ни готвят и еврозона-ха честито на печелившите,само че не сме сред тях.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от acer » 26 Яну 2015, 21:25

не знам за долара, ама май готвят кур капан на още 1 банка :mhihi:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Ще поскъпва ли Щатския долар?

Мнение от hell's angel » 26 Яну 2015, 22:09

До миналия месец коментирахме, кой къде да ръга кеша от КТБ и никой не целна :mrgreen:
Ноември можеше да се купят на 1.58, а сега :mhihi: На всеки $100к, т'ва са си 10000 лева чиста пара на месец :D
А уж имаме вещи финансисти из форума :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg, nero_

Последни теми
Facebook