Е46 или е39 това е въпросът....

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от M-coupe » 19 Фев 2015, 17:24

Ако ще караш предимно градско е46 е по-добрия избор. На мен лично е46 купе ми харесва повече, но пък е39 вози по-хубаво и може да се намери по-голям двигател за по-малко пари в сравнение с е46 :bang: Не си споменал до колко пари търсиш кола :dunno:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 7.06.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW и др.

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от bullet83m » 19 Фев 2015, 19:51

Най-добре ще усетиш коя е за теб като покараш и двете ама не на някое околовтъстно кикдалн 2-3 и тн. ами както ще си караш всеки ден светофари,задръствания магистрала.
И двете са хубави коли с почти еднакви мотори и много сходна поддръжка освен ако не вземеш е46 с м43 разхода и обслужването са му почти без пари пред другите и е доста надежден.
е46 има по спортно поведение и като цяло създава по спортно усещане,по малка и по лека е от е39 което е плюс за градското и разхода на гориво.Според мен и изглежда малко по добре от е39
е39 вози по мазно макар че М окачване и 17-18ки почти изравняват нещата, но предлага повече комфорт и тишина което се забелязва ясно при по дълго пътуване и по принцип са по-добре обзаведени.
Градско ми идва леко тегаво с 5цата разхода е ясно че е нагоре от е46 със същия мотор и понеже е по тежка и ходовата част страда повече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 13.05.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от braina » 20 Фев 2015, 8:09

bullet83m написа: и понеже е по тежка и ходовата част страда повече.

Тук не съм много съгласен колега.
Аз си я карам предимно градско и ходова част ми се налага да правя достса рядко, като цяло са доста здрави, а частите за тях наблюдавам, че поевтиняха доста в последно време.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 226
Регистриран на: 8.09.2008
Кара: BMW E36 318I
Мечтае да кара: БТР

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от petrashkov » 20 Фев 2015, 8:26

M-coupe написа:Ако ще караш предимно градско е46 е по-добрия избор. На мен лично е46 купе ми харесва повече, но пък е39 вози по-хубаво и може да се намери по-голям двигател за по-малко пари в сравнение с е46 :bang: Не си споменал до колко пари търсиш кола :dunno:


Ще гледаме да се класираме максимум до 5000лв което ограничава избора.
Но понеже най-вероятно няма да я купя от тук, ще влезем в бюджета. Те и в Европа вече са доста скъпи но все пак се намират и хубави. Е36-цата която имам я взех от човек тук и си взех белята. Сменил съм цялата кола. Като се замисля май само двигателя (М43) не е сменен. Ако ви извадя списъка с ремонтите... ще се хванете за главата.
Ако ви кажат: "Много здрава кола, нищо не съм пипал по нея...." БЯГАЙТЕ далече :mhihi:

braina написа:
bullet83m написа: и понеже е по тежка и ходовата част страда повече.

Тук не съм много съгласен колега.
Аз си я карам предимно градско и ходова част ми се налага да правя достса рядко, като цяло са доста здрави, а частите за тях наблюдавам, че поевтиняха доста в последно време.


Честно казано от частите ме тревожи предимно съединителя (ако е с ръчна кутия) защото знам, че е демпферен и смяната е около и над 1000лв
Окачването със сигурност е по-здраво от това на АУДИ А4 например. Имам познати с такива и там все нещо тропа и го правят всяка година.
Критика се приема

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 13.05.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от braina » 20 Фев 2015, 9:06

petrashkov написа:
M-coupe написа:Ако ще караш предимно градско е46 е по-добрия избор. На мен лично е46 купе ми харесва повече, но пък е39 вози по-хубаво и може да се намери по-голям двигател за по-малко пари в сравнение с е46 :bang: Не си споменал до колко пари търсиш кола :dunno:


Ще гледаме да се класираме максимум до 5000лв което ограничава избора.
Но понеже най-вероятно няма да я купя от тук, ще влезем в бюджета. Те и в Европа вече са доста скъпи но все пак се намират и хубави. Е36-цата която имам я взех от човек тук и си взех белята. Сменил съм цялата кола. Като се замисля май само двигателя (М43) не е сменен. Ако ви извадя списъка с ремонтите... ще се хванете за главата.
Ако ви кажат: "Много здрава кола, нищо не съм пипал по нея...." БЯГАЙТЕ далече :mhihi:

braina написа:
bullet83m написа: и понеже е по тежка и ходовата част страда повече.

Тук не съм много съгласен колега.
Аз си я карам предимно градско и ходова част ми се налага да правя достса рядко, като цяло са доста здрави, а частите за тях наблюдавам, че поевтиняха доста в последно време.


Честно казано от частите ме тревожи предимно съединителя (ако е с ръчна кутия) защото знам, че е демпферен и смяната е около и над 1000лв
Окачването със сигурност е по-здраво от това на АУДИ А4 например. Имам познати с такива и там все нещо тропа и го правят всяка година.


Aз сменях съединител преди 15к. и не ми се наложи да сменям демфер, въпреки че всички пишат, че трябва!
Майстора ми каза, че бензиновите рядко хвърлят маховика не е като дизела.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от M-coupe » 20 Фев 2015, 11:48

petrashkov написа:
M-coupe написа:Ако ще караш предимно градско е46 е по-добрия избор. На мен лично е46 купе ми харесва повече, но пък е39 вози по-хубаво и може да се намери по-голям двигател за по-малко пари в сравнение с е46 :bang: Не си споменал до колко пари търсиш кола :dunno:


Ще гледаме да се класираме максимум до 5000лв което ограничава избора.
Но понеже най-вероятно няма да я купя от тук, ще влезем в бюджета. Те и в Европа вече са доста скъпи но все пак се намират и хубави. Е36-цата която имам я взех от човек тук и си взех белята. Сменил съм цялата кола. Като се замисля май само двигателя (М43) не е сменен. Ако ви извадя списъка с ремонтите... ще се хванете за главата.
Ако ви кажат: "Много здрава кола, нищо не съм пипал по нея...." БЯГАЙТЕ далече :mhihi:

Това е от ясно по-ясно - 20 годишна кола и да ти кажат ''не съм пипал нищо по нея'' :mhihi: За този бюджет си мисля, че бензиново е39 е най-добрия вариант, мое мнение :yes:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 7.06.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW и др.

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от bullet83m » 20 Фев 2015, 19:38

По скоро 318

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от intention » 01 Мар 2015, 10:42

Още едно мнение в полза на е39 карам комби 520 150кс. имам приятели с 523 и 528 , засега 528 ми е най-на сърце.

Даже обмислям живи и здрави ако сменям любимата е34ка да е с е39 528.
Харесва ми как върви комфорта е на ниво разхода не ме притеснява, защото е много близък до този на 520ката, попаднеш ли на читав екземпляр не се замисляй.
Не съм почитател на дизела и не мога да изкажа мнение, но това което масово хората твърдят е че 2.5 tds не си струва като инвестиция - по-дбре 3.0d common rail.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от sub_eleven » 01 Мар 2015, 18:52

е39 520 според мен е най-лошия избор(без да се обиждате).... по-лош от tds дори, тъй като последния може да е капризен, но поне има въртящ момент. 520 освен, че е здрав двигател, други достойнства няма. Другите бензинови вариации са по-добре, 528 е много добре, но как ще ги храниш тези бензинови лами? Всеки студен старт все едно ти изтича от резервоара. А ако ще слагаш ГАЗ то стават съвсем смешни нещата. Къде забравихте е39 2.5d 3.0d?

е46 е по-малко капризна и по-евтина за поддръжка спрямо е39, то дори много от нещата им са едно към едно. По-спортна е и вози по-кофти

Аз пък ще ти препоръчам е46 с тройка бензин или дизел.

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от boksioraE39 » 01 Мар 2015, 21:50

Е46 е едно недоразумение и място за сравнение с Е39 за съжаление няма... :idea:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от sub_eleven » 01 Мар 2015, 22:05

boksioraE39 написа:Е46 е едно недоразумение

с кеф си я карам и с постоянна усмивка на лицето... от 5 години насам.

Не знам какво недоразумение е, но е по-красивата кола от двете.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 7.06.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW и др.

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от bullet83m » 01 Мар 2015, 22:29

Чак пък недоразумение?Въпрос на вкус и възприятие :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от bam-bam » 02 Мар 2015, 0:14

sub_eleven написа:е39 520 според мен е най-лошия избор(без да се обиждате).... по-лош от tds дори, тъй като последния може да е капризен, но поне има въртящ момент. 520 освен, че е здрав двигател, други достойнства няма. Другите бензинови вариации са по-добре, 528 е много добре, но как ще ги храниш тези бензинови лами? Всеки студен старт все едно ти изтича от резервоара. А ако ще слагаш ГАЗ то стават съвсем смешни нещата. Къде забравихте е39 2.5d 3.0d?

е46 е по-малко капризна и по-евтина за поддръжка спрямо е39, то дори много от нещата им са едно към едно. По-спортна е и вози по-кофти

Аз пък ще ти препоръчам е46 с тройка бензин или дизел.



Много си краен колега, той въртящ момент има, ама се върти пред блока и събира прах с тези цени на нафтата.
А смешно е да караш на 80 стинки газ и да ти дреме на чурката.
Въпроса е човека да си направи сам избора колко ще кара, как ще кара, бъркат ли го цените на горивата ... има доста фактори да се вземат под внимание.
Всеки знае кое е най-читаво и всичко под М е смешка .. ама и държавата ни смешка и доходите също, та трябва да се съобразяваме малко и да не се правим на патрони с айфон на лизинг, 540 д за пред кифлите и стинки в джоба ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от M-coupe » 02 Мар 2015, 0:57

sub_eleven написа:е39 520 според мен е най-лошия избор(без да се обиждате).... по-лош от tds дори, тъй като последния може да е капризен, но поне има въртящ момент. 520 освен, че е здрав двигател, други достойнства няма. Другите бензинови вариации са по-добре, 528 е много добре, но как ще ги храниш тези бензинови лами? Всеки студен старт все едно ти изтича от резервоара. А ако ще слагаш ГАЗ то стават съвсем смешни нещата. Къде забравихте е39 2.5d 3.0d?

е46 е по-малко капризна и по-евтина за поддръжка спрямо е39, то дори много от нещата им са едно към едно. По-спортна е и вози по-кофти

Аз пък ще ти препоръчам е46 с тройка бензин или дизел.

Ти хубаво му предлагаш да търси е46 330и/д или е39 530д ама видя ли първо, че е написал до 5000лв :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Е46 или е39 това е въпросът....

Мнение от DLVasilev » 02 Мар 2015, 7:16

Е46 или е39 това е въпросът....
Ммммм, я да видим.... Е38 :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook