Заплати в София, митове и реалност.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко печелите в София месечно?

Под 1000лв
0
Няма гласували
1000-1400лв
2
5%
1400-1800лв
4
11%
1800-2200лв
2
5%
2200-2600лв
4
11%
2600-3000лв
4
11%
3000-3500лв
4
11%
Над 3500
17
46%
 
Общо гласове : 37
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от B.Stoimenov » 28 Сеп 2016, 14:09

alekangg написа:
B.Stoimenov написа:
alekangg написа:Това за правенето на сметката, харченето и постоянните кредити за всичко е ясно, че го има. Доколкото съм видял, е като ДНК-то на човека.
Има хора, които винаги спестяват били то 5лв или 1500лв или повече, ако работят, а други абсолютно винаги нямат и едвам изкарват месеца, търсят се заеми и пр, без значение дали взимат или са взимали 800лв и в един момент 3-5 или 7 хиляди. С две думи, сито вода не държи е при тях положението, има много такива.

Лично познавам и от двата типа хора и тези, които сега взимат доста, преди са взимали малко, но положението е същото с нямането.


Разбирам какво имаш предвид. Но не мога да се съглася, че е вродено едва ли не. Самият аз, преди години бях по-неразумен от към харчене, включително съм имал моменти/периоди в които не съм можел да вържа двата края. Всичко е до осъзнаването и желанието на някой да се промени. Но да ...разни хора - разни идеали.

Хехе, разбира се, че не е вродено в буквалния смисъл и винаги има изключения като теб малко или много, но в болшинството от случаите кой както е свикнал така кара, без значение има или няма и колко.
Поне това виждам аз в хора от 20 до 60 годишни


бе така си е ... :( и това е тъжно.

А като споменах , че никой не казва каква му е заплатата, нямах предвид тук във форума или друг вид социален форум - ама ме разбра какво исках да кажа :) Но уви ...масово явление е изхвърлянето ... и това с колите, телефоните, дрешките (реплики) и прочие ...
кой както намира собственото си щастие е работата :) просто е жалко, когато щастието на някого се обуславя от точно тези неща ...телефон, кола ...дрешка ... Няма лошо разбира се ! Ако са второстепенните неща които допълнително те правят щастлив и можеш да си го позволиш - ти си човека, супер си е . Ама имам познати, които живеят в адската мизерия, карат на хляб и маргарин, в същото време - Айфоня последен модел, Колата да е "гъзи" че и повечко кубици ...да върви сеш'се .. После пари назаем да платим каското, гражданската, ремонта или нещо ...ама иначе ходи гладен (буквално) и със стари дрешки. Ама като го видиш на улицата , ше кажеш "играч" ... та всеки сам кове оковите си : )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от KPETEH » 28 Сеп 2016, 14:10

Дай ги тия 2000 лева перо по перо, че нещо не сгрявам, как можеш да умираш с 2000 лева на месец...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Dextuar » 28 Сеп 2016, 14:17

K_Ilkov написа:
dextuar написа:Аз прочетох и разбрах колега. Мога да ти кажа, че и с 800 лв някой хори преживяват. Аз ти казвам, гледайки моите разходи, че с тези пари можеш да живееш, ако си без кредити и т.н, но като сложиш един ипотечен кредит 800 лв на месец и клякаш...

Чакай да почнем отначало ...

2к на месец за сам човек стигат ако нямаш кредит, така ли?

KPETEH написа:ако немах е30-ки сигурно и пари щеха да остават

гаранция :mhihi:
Стигат да живееш под наем и да караш 10-15 годишен кош и евентуално да заделиш едно 100-200 лева на страна. Мислех, че още с първия пост ме разбра...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от KPETEH » 28 Сеп 2016, 14:27

Ма е са едната нема мотор и ми искат по 500 лева. А другата без Декра ще я спрат от движение.... От къде да ги зема тия 1000 лева питам аз. Че се гътна ше го е*а... Неща от първа нужда са, не съ ебавайте.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от B.Stoimenov » 28 Сеп 2016, 14:29

KPETEH написа:Ма е са едната нема мотор и ми искат по 500 лева. А другата без Декра ще я спрат от движение.... От къде да ги зема тия 1000 лева питам аз. Че се гътна ше го е*а... Неща от първа нужда са, не съ ебавайте.

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от alx » 28 Сеп 2016, 15:53

хаха... тая логика с имането и харченето ми е неясна защото .. няма зависимост...

познавам хора дето са имали и не са харчили, сега имат по-малко ама харчат като за световно...

познавам хора дето са нямали и са харчили, сега имат и не харчат.

познавам хора дето нямат и са щастливи.

познавам хора дето имат и са нещастни.

та...

няма връзка между пари, щастие и желание за харчене. всеки си е различен и може да не го държи едното или другото цял живот... мисля, че всичко е въпрос на светоусещане .. а то се променя непрекъснато...

аз например... за мене мисля, че до колкото мога да осигуря на децата си дома, възпитанието и образованието ... от там нататъка какво остава за мене (финансово) ми е все тая... а не беше така. та.. въпрос на фаза на живота и равносметка...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от streetz » 28 Сеп 2016, 16:52

Касиерки в банков офис - около 500 лв (отделно ако изпълнят някога таргета може да им дадат бонус отгоре). Управителите на тия офиси взимат 1200-1500 лв. По супермаркетите средната заплата на един обикновен служител е около 700 лв. В Аладин фудс помощник-кухня - 800 лв. Автомонтьор в някакъв неквартален сервиз - 1100 лв. Ватман с над 15 години стаж - 1300 лв. Служител в МВР - 1100 лв. Учителка в детска градина - 400 лв. Техничар в БТВ - 1200 лв. и т.н.

Аз съм IT в някаква банка, жената и тя (в друга). Взимаме сумарно малко над 3000 лв (2000 и 1000+). Квартирата е нова, двустаен обзаведен - 570 лв, заедно с ток, парно, вода и телефони стават към 700. Не правим някакви сметки от типа "Тоя месец за храна толкова, за гориво толкова, за забавления толкова ..". Купуваме си каквото ни е нужно, чат пат излизаме на ресторант, сладкарници, кино. Навъртам по 15000 км на година, само бензин :) Като се счупи Е36-цата се ремонтира веднага без пазарлъци (добре че почти не се чупи). :lol: И накрая пак остават едни близо 1000 лв всеки месец спестени. Не че не можем да ги издумкаме и тях, но няма да е за нещо смислено. Преди 5 години живеех с 850 лв на месец, от които 300 отиваха за квартира и пак връзвах двата края, при това тогава излизах и по дискотеки, алкохоли, урви-мурви и т.н. ... общо взето всеки се простира според чергата, или поне така е редно. Кредит през живота си не съм взимал, даже от приятел.

Според моите наблюдения коренното население на София се задоволява и с по 600-700 лв на месец щото не плаща ипотеки/наеми, но за придошлите от провинцията няма как с под 1000 да се живее прилично.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от bum_bum » 28 Сеп 2016, 17:17

alx написа:няма връзка между пари, щастие и желание за харчене. всеки си е различен и може да не го държи едното или другото цял живот...


Да де ама казват, че далеч по-приятно било да плачеш от нещастието си на яхта :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от deyan-enchev » 28 Сеп 2016, 17:24

Изображение
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Bogat-Beden » 28 Сеп 2016, 17:45

Отклонихме се от темата,но някъде четох,че съвсем усреднено статистически (ест, всичко може да варира безкрайно в отделни случаи),но хората ставали все по-щастливи с увеличаването на приходите до 75 000 довара годишен доход.Оттам нагоре им било все по-безразлично.. :dunno:

Така четох само,няма как да знам :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Dextuar » 28 Сеп 2016, 17:54

streetz написа:Касиерки в банков офис - около 500 лв (отделно ако изпълнят някога таргета може да им дадат бонус отгоре). Управителите на тия офиси взимат 1200-1500 лв. По супермаркетите средната заплата на един обикновен служител е около 700 лв. В Аладин фудс помощник-кухня - 800 лв. Автомонтьор в някакъв неквартален сервиз - 1100 лв. Ватман с над 15 години стаж - 1300 лв. Служител в МВР - 1100 лв. Учителка в детска градина - 400 лв. Техничар в БТВ - 1200 лв. и т.н.

Аз съм IT в някаква банка, жената и тя (в друга). Взимаме сумарно малко над 3000 лв (2000 и 1000+). Квартирата е нова, двустаен обзаведен - 570 лв, заедно с ток, парно, вода и телефони стават към 700. Не правим някакви сметки от типа "Тоя месец за храна толкова, за гориво толкова, за забавления толкова ..". Купуваме си каквото ни е нужно, чат пат излизаме на ресторант, сладкарници, кино. Навъртам по 15000 км на година, само бензин :) Като се счупи Е36-цата се ремонтира веднага без пазарлъци (добре че почти не се чупи). :lol: И накрая пак остават едни близо 1000 лв всеки месец спестени. Не че не можем да ги издумкаме и тях, но няма да е за нещо смислено. Преди 5 години живеех с 850 лв на месец, от които 300 отиваха за квартира и пак връзвах двата края, при това тогава излизах и по дискотеки, алкохоли, урви-мурви и т.н. ... общо взето всеки се простира според чергата, или поне така е редно. Кредит през живота си не съм взимал, даже от приятел.

Според моите наблюдения коренното население на София се задоволява и с по 600-700 лв на месец щото не плаща ипотеки/наеми, но за придошлите от провинцията няма как с под 1000 да се живее прилично.


Колега, купи си някое по-ново БМВ, поне Е60/Е90 и нагоре и няма да се чудиш какво да ги правиш тия 1000лв, които ти остават :mhihi: . За мен изглежда непосилно да изхранваш семейство с 2000лв, без да го лишаваш от нищо (не от IPhone), защото наблюдавам приятели колко разходи хвърлят по децата си, особено като са мънички. Та нали пак стигаме до извода - всеки има различни прищевки, но си има някои основни консумативи, които всички плащаме - ток, вода, наем/ипотека и т.н

Аз не пия, не пуша и не друсам. Дискотеките ми излизат евтини, щото карам на бирички, просто не обичам алкохол и бирата е някакъв компромис. По ку**и не ходя, гаджета не си купувам, скъпо хоби нямам. Вярно, през две години сменям IPhone-a и освен колата, друго скъпо нещо ми е един фантом, който съм купувал. На кино ходя поне веднъж в месеца, но не повече от 3 пъти. На година минавам по 15к с колата, та парите не ги давам за гориво (а то 2-ка дизел, почти нищо не харчи :ok: ). Почивка лятото и зимата и не по някви супер екзотичните места. Та нали, сигурно, ако човек си седи само вкъщи, купува по 1 парцал на месец и ходи само на работа и обратно (храната естествено си носи от вкъщи), може и 50% да спестява на месец от заплата. Ама сигурно трябва и да си на 50...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от nqmam_bmw » 28 Сеп 2016, 18:07

Заплатите в София удариха исторически рекорд за България!


http://www.blitz.bg/news/article/415962
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Oblivion » 28 Сеп 2016, 18:31

Продавач-консултант стокови кредити в техномаркет (няма да споменавам компания)

Заплатата средно движи около 1000-1200лв. нето зависи от месеца и други фактори.


За младок живеещ с родителите си съм доволен от заплащането стигат ми да си карам колата, да излизам тук-там и да се обличам прилично.

Не е достатъчно да си самостоятелен но няма изцепки от сорта мамо дай ми 5 лева да сипа газ или да изляза на кафенце...


Очакванията и реализацията им са най-важното за да може човек да бъде щастлив според мен. Ако целите са реалистични разбира се 1000 лева стигат в един момент от живота на човек в друг и 2000 не стигат и те така зависи от ситуацията и възрастта не може да се даде точен отговор.

За мен заплащане под 1000 нето в София е робски труд дори да си имаш собствено жилище трябва да отстояваме труда си и да го оценяваме повече вземете пример от другите европейски държави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от (bubsa) » 28 Сеп 2016, 18:37

С 2к си е трудно да се води нормален живот и то не само в София.А ако има и 1-2 деца и наем в сметката си става малко научна фантастика :confused:
Сега като сметнах разходите на бързо и ме заболя главата :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от cmdkick » 28 Сеп 2016, 19:08

:OT: :OT: Форум ли бе това да го опишеш. Заклеймихте: под 2к на месец на човек си мизерник, то така са сигурно много повече от половината България, пък където се обърнеш БМВ–та, как става тоя номер :dunno: :dunno: :dunno: :OT: :OT:
Tires are evil - destroy them all ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook