Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от streetz » 25 Юли 2017, 10:32

Мордехай написа:Колега, на Тасос как са плажовете и морето, в смисъл пясък или камънак и откъде взимаш ферибоот? Предваритвлно ти благодаря за отговора.
На Лефкада съм ходил пак едно време, даже и по островите съм карал дървени въглища и помня, че плажовете бяха само камънак и все си кълцах краката. Тогава туризма им беше много слабо развит и си беше дивотия, а по таверни не съм ходил, щото печалбата ми от курса беше колкото две ястия навремето.

На Тасос са предимно пясъчни плажовете - Paradise beach, Golden beach, Marble beach (не съм ходил, но казват, че също става), последния ден се оказа, че на 200 метра от вилата има уникален плаж с най-финия пясък (за съжаление е малък, за 30-ина човека макс). Ферибота го хващах от Керамоти, 40 минути някъде отнема плаването. Ако се ходи задължително трябва да се спи в източната част - там са по-хубавите плажове и няма да се налагат дълги обиколки на острова да се стигне до тях.
В Лефкада само за Агиофили, Катизма и Гиалос се сещам да е имало пясък. Останалите са или само камъняк или пясък примесен с камъчета, но като цяло е поносимо.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от damian2112 » 25 Юли 2017, 10:32

Мордехай написа:Колега, на Тасос как са плажовете и морето, в смисъл пясък или камънак и откъде взимаш ферибоот? Предваритвлно ти благодаря за отговора.
На Лефкада съм ходил пак едно време, даже и по островите съм карал дървени въглища и помня, че плажовете бяха само камънак и все си кълцах краката. Тогава туризма им беше много слабо развит и си беше дивотия, а по таверни не съм ходил, щото печалбата ми от курса беше колкото две ястия навремето.

Аз ще ти отговоря, че след 5 дена съм там за 2-ри път :) На Тасос 90% от плажовете са пясъчни, има и един Порто Вати (Марбъл бийч), който е от мрамор (натрошен от близката кариера), интересно е но не е за мен, малко в стил Слънчев бряг е там, ферибот се взима от Керамоти, има на всеки 30 минути от 5:45 сутринта та до полунощ. Храната е относително евтина като за Гърция, а специално за мен - най-добрата като цяло от всички места, където съм ходил, прясна риба, калмари, сушен на слънце октопод, сардела, рибена чорба, скара - няма как да сбъркаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Superexstatic » 27 Юли 2017, 22:12

А за колко време се взима пътя от Лименария до Голдън или Парадайс Бийч? Гледам не са много км, но терена не го знам какъв е. А сметам да се натега всеки ден натам, че ми е ебати кефа да си обикалям :driving:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Phil » 28 Юли 2017, 8:31

Около час е...Пада се точно от другата страна на острова. Според мен не си заслужава да блъскаш толкова, но ти си знаеш :)

П.П. Може да отскочиш до Гьола, ако не си ходил :) Значително по-близо е.
Последна промяна Phil на 28 Юли 2017, 8:32, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Don_Diego » 28 Юли 2017, 8:31

Само да спре да вали и ще ви покажа аз как се ходи на море :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Е.Димитров » 28 Юли 2017, 8:52

Don_Diego написа:Само да спре да вали и ще ви покажа аз как се ходи на море :mhihi:

Вчера на Ормос Панагияс се изсипа ебаси дъжда, ама днес е огън. Водата кристална и все едно си в басейн супер чиста, прозрачна и спокойна. По-късно ще постна снимки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.07.2008

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от kulov » 28 Юли 2017, 10:14

Изображение

е го е мраморния на тасос. ситни мраморни камъчета. самата плажна ивица е доста къса, доколкото си спомням.
снимката е от началото на октомври 2015. пак си имаше хора и морето беше топло, колкото е черно в момента.

хваща се ферибот от керамоти до селото тасос, таксата е € 20тарка за колата (различават се, за сув ще дойде повече) + €3.50 на човек. данните са от 2015, де. може да има промени. спали сме в някакви села от източната и от западната страна на острова, без предварителна резервация. в студия, и двете нощувки бяха по €50рка. на място може да се пазариш за цената, но в случая не сме се пазарили. вечеря за двама г/д € 25-30. а, да - както казаха колегите, неимоверно добро е за шофиране! обиколката на острова, доколкото си спомням, е 60-70 км.

преди 2 седмици бяхме в синеморец. първия ден мръднахме до любимия силистар. направих грешка да вляза в морето с маска и шнорхел. количеството човешка мръсотия на квадратен метър ме потресе. бутилки, кенове, капачки, чипсове. деебатаякриванивадееба... надали ще отидем скоро.

през останалите дни сме ходили на плажа косата. в самото му начало има скали, много добро за гмуркане. подводният живот около тях е наистина впечатляващ! след като си тръгнахме, се чу за някакъв нефтен разлив точно на този плаж. някаква информация от първа ръка?

относно кръчмите, препоръчвам особено силно пицария скумрия, тя е на края на селото в посока косата. бриз, панорама. много добра кухня и обслужване. хапване и пийване за 2ма - 20-30 кинта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от acho.rs » 28 Юли 2017, 15:49

Мордехай написа:Колега, на Тасос как са плажовете и морето, в смисъл пясък или камънак и откъде взимаш ферибоот? Предваритвлно ти благодаря за отговора.
На Лефкада съм ходил пак едно време, даже и по островите съм карал дървени въглища и помня, че плажовете бяха само камънак и все си кълцах краката. Тогава туризма им беше много слабо развит и си беше дивотия, а по таверни не съм ходил, щото печалбата ми от курса беше колкото две ястия навремето.

На Тасос най добре да хванеш ферибот от Керамоти. За 40 мина си там. Плажовете са уникални. Аз харесвам Голдън Бийч (виж го в гугъл) защото е 5км фин пясък, доста плитко във водата, точно под планина 1500м е и в едната му част (Скала Потамия) има крайбрежна улица с кръчмички.
Салиара бийч/марбъл НЕ това което изглежда на снимките - всъщност е част от Кариера за мрамор и камионите пълнят кораби с руда, до главата ти
Ако те интересува, мога да пиша още много.?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Мордехай » 29 Юли 2017, 10:28

Аз вече дойдох на Тасос, точно на Скала Потамиас, вчера и днес сме на този плаж, явно случайно съм го уцелил, дъщеря ми дивее по плажа яко. Явно предишните дни е имало буря, защото има много изхвърлени водорасли, подобни на лук и на места във водата. Пясъкът е изключително фин, такъв съм виждал само в пустинята. Времето явно не е толкова топло като в Южна Гърция, защото няма огромни палми. Преобладаващи туристи са румънци, после турци и малко българи, сърби и македонци. Западняци почти няма. Плажът пред хотела е безплатен, иначе два шезлонга и чадър е 7 евро. Малко е сгъчкано, но не чак лудница. Храната е супер, отивам в ресторанта и ги карам да ми отворят шкафовете с прясна риба, избирам си я и им казвам как да я приготвят. Продават се много къщи и хотели, но съм чувал, че данъците са много високи - за една къща - 4-5000 евро на година. Иначе бих си изкарал старините тука. Тия дни ще се разходя наоколо и ще ви кажа още впечатления, но засега тук ми харесва много повече от юга и адриатика. Много интересно, защо толкова много турци идват тук.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 29 Юли 2017, 10:52

Мордехай написа:бих си изкарал старините тука.


Двама ставаме. :mhihi:

Данъкът поне по времето, когато аз имах имотЕ там беше 0.2-0.8% от стойността му според типа. При мен строителя беше направил някакви врътки и бях на най-ниската цена.

Тегави са таксите по придобиването. С адвокатските (задължителни), нотариални, държавни, регистрационни и комисионната на брокера може да стигнеш 8-10% от стойността на имота.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от acho.rs » 29 Юли 2017, 12:25

Мордехай - виж има много хубави самотни плажове на юг. В град Тасос, до пристанището и а кръчма Митос-във синьо е, персонала са българи и доста вкусно и изгодно готвят. На края на крайбрежиетната ивица в същия град и уникален бар - Карнагио...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Мордехай » 29 Юли 2017, 13:20

Ще се разходя да огледам. Иначе ми се набиха в очите едно пловдивско бмв, джип, последен модел, жената доста мръскава и с доста кубици силикон.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от barty » 29 Юли 2017, 20:27

Поздрави от Бяла ( Варненско ), първи впечатления: много руснаци, в едната кръчма, хубава, с програма, няма кой да ни обслужи! Заведението е пълно, обаче няма келнери.
Стойме гладни, пълен ташак.
Аз съм от семейство на браншовици в храненето, и да няма кой да ти вземе парите е трагедия.
Децата гладни, жената жадна....
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от ukelichko » 30 Юли 2017, 9:02

Тази Бяла не е мръднала в развитието си откакто бях там на море преди двадесетина години. Обзор, който е наблизо е доста по-добре. А относно обслужването по кръчмите, навсякъде където съм ходил, съм срещал неграмотни сервитьори, лоша храна и бавно обслужване, но в чужбина всичката мърлящина се прави с такъв финес, че накрая не само, че не можеш да се разсърдиш на сервитьора, но му оставяш и бакшиш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Е.Димитров » 30 Юли 2017, 12:25

Та защо предпочитам Гърция.
В петък се върнах от Ормус Панагияс, Ситония.
Страхотно спокойно място, не далеч от Никити. Морето е изумрудено зелено, пясъка е страхотен, водата е топла и плитка, а пясъка във водата е още по-ситен.
Хотела и къщата за гости или нямам представа как се води е точно срещу плажа/морето. Излизаш от стаята и след няколко крачки си на плажа на безплатен чадър и шезлонги.

20170724_103914.jpg


Всичко е супер, и макар малко по-скъпо, заслужава си на 1000%.

Ето го и плажа.

20170724_115630.jpg


Иначе като цени, в близкият Никити, салата на шефа, не е лоша, голяма салата с дресинги, маруля, домати и това онова е 7,5 евро, каничка вино около 4 евро, бирата е между 3 и 5 евро, някакъв мега гирус, който поръчах е 8,5 евро, ама го сервират в някаква тепсия + доволно количество картофи и би стигнал за поне двама човека да се напраскат яко. Рибата на скара е около 7-10 евро за порция. На почти всички заведения има менюта и цени, където можете да се запознаете.

п/п
Газ за колата не съм зареждал, щото първо е 0,79 евро за литър и реших да карам с бензина, който имам/х пълен резервоар от випаъур хипер мега, та си казах малко да прочисти системата.
п/п2
Имам чувство, че българите сме над 300 милиона, на всякъде сме и по много. На пристанището на Никити дори руснаци и месни хълцаха на колите с българска регистрация, които бяха спрели там, джип Мазерати, Астин мартин db9 и тн. екзотики, като няколко ес класи с бг регистрация изглеждаха като голфове сред ексотиките :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook