Най-предпочитан град за живеене в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой град предпочитате ?

София
39
22%
Пловдив
52
30%
Варна
26
15%
Бургас
21
12%
Стара Загора
8
5%
Велико Търново
14
8%
Благоевград
2
1%
Видин
3
2%
Враца
2
1%
Добрич
0
Няма гласували
Кюстендил
2
1%
Пазарджик
2
1%
Перник
1
1%
Хасково
2
1%
Русе
2
1%
 
Общо гласове : 176

Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 23 Апр 2018, 13:56

Knoxville_ написа:Говорят ли тези риби :lol:


Само руски и английски. :mhihi:
Можете да направите състезание по спортен ядрен риболов.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от BaDxBoY » 23 Апр 2018, 14:17

Borymeckata написа:Сега ще кажа (напиша) нещо, с риск да ме заклеймите. Козлодуй не е лош град за живеене. Разбира се - ако си готов да живееш в дълбоката провинция и имаш някакви (над средните за страната) доходи. Но без доходи навсякъде е кофти за живеене... :dunno: :dunno:

Значи каква е ситуацията в Козлодуй? Половината градец е ангажиран нещо (пряко или не) около Централата. Доходите като цяло са доста над средните за страната. Ново строителство на практика няма, затова 40-годишна изкривена панелка върви 50 бона и нагоре. Наемите са дори още по-зле - направо гонят софийските. Гаражи почти няма - по принцип са малко, а много от наличните са направени на магазинчета (бизнес, Баце...). Хубав масивен гараж на удобно място не можеш да пипнеш под 18 - 20 бона, но предлагане почти няма. Впрочем, можете да проверите обявите за недвижими имоти и да добиете собствена представа.

Какви са плюсовете? Плащат се яко данъци и Общината явно има пари - като цяло градчето прави добро впечатление. Имам предвид - сравнително чисто и поиддържано, във всяко отношение. Работещите в Централата минават проверка в НСС и всяка година представят свидетелство за съдимост - като цяло битовата престъпност е ниска за региона. Има магазини на съвсем прилични цени, а ако предлаганите стоки на те удовлетворяват - само на час път са такива важни шопинг-центрове като Враца, Лом и Плевен. Голям плюс е топлоенергията - през зимен месец отоплението на двустаен апартамент излиза около 30 лева, без да си мръднеш пръста. Също и топла вода - колкото искаш. Понеже е евтино, никой не си "спира парното" и целият блок е топъл, още като влезеш във входа.

Със забавленията е малко сложно - има кръчми, даже чух за някаква дискотека... Можеш да ходиш за риба и на плаж на Дунава. А, има покрит отопляем басеин - през зимата е голям хит, даже идват хора от съседни градове. Училищата и детските градини изглеждат доста добре уредени. Градският транспорт е редовен и на практика - безплатен. Въпреки многото автомобили - няма проблем с паркирането. Пътуването до работа и обратно е кратко (целият "град" можеш да обиколиш с велосипед за десетина минути). Има нещо като дунавски (Ботев) парк с места за пикник (ако можеш да издържиш на комарите). Тук е и кораба Радецки - може да се разгледа. Има Лидл, Т-маркет, болница, бензиностанция Лукоил, месарница Бозмов и много железарии. В Дома на енергетика често има театър и други културни мероприятия. Ако си баровец - може да си купиш / направиш вила на Крушов баир с изглед към Дунава.

Теб трябва да те назначат за PR в някоя фирма на 6 цифрена годишна заплата
:shock: минавал съм през козлодуй и ме побиха тръпки, ти или се ебаваш жестоко или взимаш ЛСД

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2018, 14:20

Тръпки от щастие, нали? Или от мъка - че не живееш там? :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Всичко, което съм написал е истина и може да се провери... Натам е въпрос на интерпретация.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от BaDxBoY » 23 Апр 2018, 14:38

От страх, че не видях живо пиле и имаше някакви заводи дето приличаха като в града до Чернобил.

https://www.google.bg/maps/@43.7786488, ... 2!1b1!2i50

https://www.google.bg/maps/@43.7803375, ... 2!1b1!2i22

само тук бих стоял, без да се притеснявам за здравето си :lol:

това ли се падаше централната част на "града" ?


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от steeN » 23 Апр 2018, 15:22

BaDxBoY написа:това ли се падаше централната част на "града" ?


Брей, че модерно си е. Имат си английски блокове хората (с тухлите).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от BaDxBoY » 23 Апр 2018, 17:48

steeN написа:
BaDxBoY написа:това ли се падаше централната част на "града" ?


Брей, че модерно си е. Имат си английски блокове хората (с тухлите).


Тоя блок ме уби, затова и питах :lol: че и паркинга отпред и градинката са топ.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 23 Апр 2018, 17:49

BaDxBoY написа:
steeN написа:
BaDxBoY написа:това ли се падаше централната част на "града" ?


Брей, че модерно си е. Имат си английски блокове хората (с тухлите).


Тоя блок ме уби, затова и питах :lol:


Кажи честно ти от кой град си и какви блокове има там?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от BaDxBoY » 23 Апр 2018, 17:54

efren написа:
BaDxBoY написа:
steeN написа:
BaDxBoY написа:това ли се падаше централната част на "града" ?


Брей, че модерно си е. Имат си английски блокове хората (с тухлите).


Тоя блок ме уби, затова и питах :lol:


Кажи честно ти от кой град си и какви блокове има там?


Ми в Люлин в часта в която съм роден и израснал няма такива, всичките са панелки на по 30-40 години.
После в другата част на Люлин в която се преместих имаше тук таме някоя нова кооперация, ама като цяло нищо.
Сега съм в ж.к Яворов, на 3 минути пеша от Орлов мост и ст.Васил Левски и на 10 минути пеша от народното събрание и жълтите павета. Тука нова улица или нова сграда не съм видял за над година живот :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от bam-bam » 23 Апр 2018, 18:22

BaDxBoY написа:
Borymeckata написа:Сега ще кажа (напиша) нещо, с риск да ме заклеймите. Козлодуй не е лош град за живеене. Разбира се - ако си готов да живееш в дълбоката провинция и имаш някакви (над средните за страната) доходи. Но без доходи навсякъде е кофти за живеене... :dunno: :dunno:

Значи каква е ситуацията в Козлодуй? Половината градец е ангажиран нещо (пряко или не) около Централата. Доходите като цяло са доста над средните за страната. Ново строителство на практика няма, затова 40-годишна изкривена панелка върви 50 бона и нагоре. Наемите са дори още по-зле - направо гонят софийските. Гаражи почти няма - по принцип са малко, а много от наличните са направени на магазинчета (бизнес, Баце...). Хубав масивен гараж на удобно място не можеш да пипнеш под 18 - 20 бона, но предлагане почти няма. Впрочем, можете да проверите обявите за недвижими имоти и да добиете собствена представа.

Какви са плюсовете? Плащат се яко данъци и Общината явно има пари - като цяло градчето прави добро впечатление. Имам предвид - сравнително чисто и поиддържано, във всяко отношение. Работещите в Централата минават проверка в НСС и всяка година представят свидетелство за съдимост - като цяло битовата престъпност е ниска за региона. Има магазини на съвсем прилични цени, а ако предлаганите стоки на те удовлетворяват - само на час път са такива важни шопинг-центрове като Враца, Лом и Плевен. Голям плюс е топлоенергията - през зимен месец отоплението на двустаен апартамент излиза около 30 лева, без да си мръднеш пръста. Също и топла вода - колкото искаш. Понеже е евтино, никой не си "спира парното" и целият блок е топъл, още като влезеш във входа.

Със забавленията е малко сложно - има кръчми, даже чух за някаква дискотека... Можеш да ходиш за риба и на плаж на Дунава. А, има покрит отопляем басеин - през зимата е голям хит, даже идват хора от съседни градове. Училищата и детските градини изглеждат доста добре уредени. Градският транспорт е редовен и на практика - безплатен. Въпреки многото автомобили - няма проблем с паркирането. Пътуването до работа и обратно е кратко (целият "град" можеш да обиколиш с велосипед за десетина минути). Има нещо като дунавски (Ботев) парк с места за пикник (ако можеш да издържиш на комарите). Тук е и кораба Радецки - може да се разгледа. Има Лидл, Т-маркет, болница, бензиностанция Лукоил, месарница Бозмов и много железарии. В Дома на енергетика често има театър и други културни мероприятия. Ако си баровец - може да си купиш / направиш вила на Крушов баир с изглед към Дунава.

Теб трябва да те назначат за PR в някоя фирма на 6 цифрена годишна заплата
:shock: минавал съм през козлодуй и ме побиха тръпки, ти или се ебаваш жестоко или взимаш ЛСД



Взе ми го от устата :D
Понеже бях на феста дето мина скоро там, някак доста от нещата не можах да ги видя или усетя.
На 3тия ден си видял всичко и просто спираш на пауза :shock:
Забавления .. в Мармалад на центъра ? .. не става
Магазини .. 2-3 може би някой скрит някъде, барчета толкова и радецки и край ...
Парка е хубав - факт !
Може би за кратко човек не вижда всичко и ми хареса крайната улица към Радецки с къщичките и дворчетата , но е много спокойно и за човек искащ живот е абсурдно да оцелее там дълго.
След това отскочих до Лом и някак не мога да приема, че сериозно написа шопинг център Лом .. бил ли си скоро ?
А излизаш ли редовно от околията да видиш какво значи шопинг град ?
Лом ... в потрес съм ! .. центъра на града има 15-20 магазина за дрехи ВТОРА УПОТРЕБА ( то други НЯМА почти !!! ) с дрехи от 1-2 до 5 лв ... в кой век живеем и що за център (шопинг) е това .. ебасиму :shock:
Но поне имат хубав крайбрежен парк ( което Козлодуй няма) и някак мога да събера от двата града един , а пътя няма да го обсъждам .. явно съм бил на друго място и в друго време :mrgreen:
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 23 Апр 2018, 18:43

bam-bam написа:
BaDxBoY написа:
Borymeckata написа:Сега ще кажа (напиша) нещо, с риск да ме заклеймите. Козлодуй не е лош град за живеене. Разбира се - ако си готов да живееш в дълбоката провинция и имаш някакви (над средните за страната) доходи. Но без доходи навсякъде е кофти за живеене... :dunno: :dunno:

Значи каква е ситуацията в Козлодуй? Половината градец е ангажиран нещо (пряко или не) около Централата. Доходите като цяло са доста над средните за страната. Ново строителство на практика няма, затова 40-годишна изкривена панелка върви 50 бона и нагоре. Наемите са дори още по-зле - направо гонят софийските. Гаражи почти няма - по принцип са малко, а много от наличните са направени на магазинчета (бизнес, Баце...). Хубав масивен гараж на удобно място не можеш да пипнеш под 18 - 20 бона, но предлагане почти няма. Впрочем, можете да проверите обявите за недвижими имоти и да добиете собствена представа.

Какви са плюсовете? Плащат се яко данъци и Общината явно има пари - като цяло градчето прави добро впечатление. Имам предвид - сравнително чисто и поиддържано, във всяко отношение. Работещите в Централата минават проверка в НСС и всяка година представят свидетелство за съдимост - като цяло битовата престъпност е ниска за региона. Има магазини на съвсем прилични цени, а ако предлаганите стоки на те удовлетворяват - само на час път са такива важни шопинг-центрове като Враца, Лом и Плевен. Голям плюс е топлоенергията - през зимен месец отоплението на двустаен апартамент излиза около 30 лева, без да си мръднеш пръста. Също и топла вода - колкото искаш. Понеже е евтино, никой не си "спира парното" и целият блок е топъл, още като влезеш във входа.

Със забавленията е малко сложно - има кръчми, даже чух за някаква дискотека... Можеш да ходиш за риба и на плаж на Дунава. А, има покрит отопляем басеин - през зимата е голям хит, даже идват хора от съседни градове. Училищата и детските градини изглеждат доста добре уредени. Градският транспорт е редовен и на практика - безплатен. Въпреки многото автомобили - няма проблем с паркирането. Пътуването до работа и обратно е кратко (целият "град" можеш да обиколиш с велосипед за десетина минути). Има нещо като дунавски (Ботев) парк с места за пикник (ако можеш да издържиш на комарите). Тук е и кораба Радецки - може да се разгледа. Има Лидл, Т-маркет, болница, бензиностанция Лукоил, месарница Бозмов и много железарии. В Дома на енергетика често има театър и други културни мероприятия. Ако си баровец - може да си купиш / направиш вила на Крушов баир с изглед към Дунава.

Теб трябва да те назначат за PR в някоя фирма на 6 цифрена годишна заплата
:shock: минавал съм през козлодуй и ме побиха тръпки, ти или се ебаваш жестоко или взимаш ЛСД



Взе ми го от устата :D
Понеже бях на феста дето мина скоро там, някак доста от нещата не можах да ги видя или усетя.
На 3тия ден си видял всичко и просто спираш на пауза :shock:
Забавления .. в Мармалад на центъра ? .. не става
Магазини .. 2-3 може би някой скрит някъде, барчета толкова и радецки и край ...
Парка е хубав - факт !
Може би за кратко човек не вижда всичко и ми хареса крайната улица към Радецки с къщичките и дворчетата , но е много спокойно и за човек искащ живот е абсурдно да оцелее там дълго.
След това отскочих до Лом и някак не мога да приема, че сериозно написа шопинг център Лом .. бил ли си скоро ?
А излизаш ли редовно от околията да видиш какво значи шопинг град ?
Лом ... в потрес съм ! .. центъра на града има 15-20 магазина за дрехи ВТОРА УПОТРЕБА ( то други НЯМА почти !!! ) с дрехи от 1-2 до 5 лв ... в кой век живеем и що за център (шопинг) е това .. ебасиму :shock:
Но поне имат хубав крайбрежен парк ( което Козлодуй няма) и някак мога да събера от двата града един , а пътя няма да го обсъждам .. явно съм бил на друго място и в друго време :mrgreen:


Човека се пошегува - Враца, Лом и Плевен - и трте града са известни шопинг центрове, най-вече с това, че няма какво да си купиш. Вие му се вързахте.

BaDxBoY написа:
efren написа:
BaDxBoY написа:
steeN написа:
BaDxBoY написа:това ли се падаше централната част на "града" ?


Брей, че модерно си е. Имат си английски блокове хората (с тухлите).


Тоя блок ме уби, затова и питах :lol:


Кажи честно ти от кой град си и какви блокове има там?


Ми в Люлин в часта в която съм роден и израснал няма такива, всичките са панелки на по 30-40 години.
После в другата част на Люлин в която се преместих имаше тук таме някоя нова кооперация, ама като цяло нищо.
Сега съм в ж.к Яворов, на 3 минути пеша от Орлов мост и ст.Васил Левски и на 10 минути пеша от народното събрание и жълтите павета. Тука нова улица или нова сграда не съм видял за над година живот :lol:


Не разбрах с какво Люлинските панелки са по-добри от ЕПК-тата в Козлодуй.
Не разбрах и какво очакваш - да ти прокарат нова улица в ЖК Яворов :shock: ?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 24 Апр 2018, 7:31

Да бе, помайтапих се - самоирония... Но центърът на Козлодуй сега наистина не зле - има много зеленина, дървета и обширни зелени площи (поддържани). Наскоро направиха голяма детска площадка с много различни атракции. А вчера дори пръскаха срещу комари!

Ясно е, че който харесва живота в центъра на голям град няма работа в Козлодуй. Дадох го просто като възможност... :ok: :ok: Като цяло - градчето е уредено.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от smamf » 24 Апр 2018, 18:29

Borymeckata написа:Да бе, помайтапих се - самоирония... Но центърът на Козлодуй сега наистина не зле - има много зеленина, дървета и обширни зелени площи (поддържани). Наскоро направиха голяма детска площадка с много различни атракции. А вчера дори пръскаха срещу комари!

Ясно е, че който харесва живота в центъра на голям град няма работа в Козлодуй. Дадох го просто като възможност... :ok: :ok: Като цяло - градчето е уредено.
Споделям голяма част от впечатленията, ама ме мъчи един въпрос:

Защо, при наличието на толкова много пари в Общината/Централата, е в такова лошо състояние пътя за влизане в града? Направо е потресаващ! Сякаш умишлено..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 24 Апр 2018, 22:58

Пътищата извън населените места са част от републиканската пътна мрежа.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 25 Апр 2018, 7:53

smamf написа:Защо, при наличието на толкова много пари в Общината/Централата, е в такова лошо състояние пътя за влизане в града? Направо е потресаващ! Сякаш умишлено...


Има проект за цялостна рехабилитация на "околовръстния път" на Козлодуй - от западното Y-образно кръстовище (на влизане откъм Лом) до КПП-изток (изхода за Враца и София), общо 11 200 метра. Гледал съм го и проектът е добре пипнат, даже би трябвало вече да е започнало изпълнението, но се бави поради някакви... административни врътки, явно...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от TNT » 25 Апр 2018, 9:48

Гадно племе сме си. Една партия като не е на власт и само пречи на управляващите. Тези дни четох как в Пловдив в момента всяка поръчка над 1млн. е спряна заради жалби от фирми с по 2лв капитал. Спираха се и проекти заради някаква Анка от някво село, пак с няква измислена фирма. :kuku: Разни зелени организации няма и да ги коментирам. Не знам дали имат неплатен организатор. Общо взето това са основните "административни врътки" :mhihi: Далеч съм от мисълта, че няма схеми и нередности в тези поръчки, ама как пък един път не прочетох някое сериозно име да е подал сигнал. Все някакви "пионки" :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook