Ех, защо те продадох... ?!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Мордехай » 16 Ное 2018, 21:43

Преди двайсе години докарах един голф 2 1,8 136 коня, много ме кефеше, но трябваше или да го продам и да си купя ремарке за камиона или да приключа с бизнеса. Не че съжалявам, но тогава много ми се караше тая кола. Ся вече не се радвам толкова на подобни неща и не се сещам да съжалявам за нещо продадено. По-скоро както казаха преди мен - съжалявам за разни неща, които не съм купил.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от steeN » 17 Ное 2018, 1:52



:mhihi:

това да не е било с "прословутия" KR мотор
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Мордехай » 17 Ное 2018, 7:20

Точно такова беше. За времето си беше 12-13 годишна кола, която ми се струваше че е самолет. Като се завъртят тия предни гумички като ъглошлайф ще хвръкнат.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от barty » 17 Ное 2018, 7:39

Мордехай написа:Точно такова беше. За времето си беше 12-13 годишна кола, която ми се струваше че е самолет. Като се завъртят тия предни гумички като ъглошлайф ще хвръкнат.


Офф: имам приятел, мъж на 60 години, който има 2бр Голф 2 GTI 16V с мотор KR, кара ги и двата и не продава.
Единия го карах 3 месеца, много готина кола.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Borymeckata » 17 Ное 2018, 19:42

Чисто статистически погледнато, новите неща са по-боклучиви от старите, следователно като продадеш нещо готино, има голяма вероятност после да съжаляваш...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от shlosera » 17 Ное 2018, 19:53

Съжалявам за една 30ка, една 34ка и за една астра... За това сега 36цата не я оставям докато седалката не падне през пода

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от DLVasilev » 17 Ное 2018, 20:06

Предстои да съжалявам за още една Е34-ка. 15 години без никакви проблеми освен едно обаждане на водния радиатор и недържащ ток акумулатор...
Оплютия от всички тдс се представи брилянтно в продължение на всички тези години. Беше служебна на автосервиз и пътна помощ в италия преди да я взема и в общи линии я взех защото ми стана жал като влязох в автокъщата. Беше без брони, без сенници, без капачка на резервоара...абе трагедия, но от този ден та дори и днес тази кола служи така както нито една друга не е успявала.
Просто купето вече е за правене на 1-2 места и не мисля, че си заслужава да наливам пари за кърпене, че много коли ми станаха и без това. Сърце не ми дава да я разглобя и да я разпродам, но граундтайм-а дойде. Ако на някой му трябва работна кола е чудесна :(
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Фидел Кастро » 17 Ное 2018, 21:33

barty написа: Голф 2 GTI 16V с мотор KR

Огромният проблем на тези и подобни на тях автомобили, вкл. някои модели БМВ бяха кражбите. Тогава вилнееха "борците" (пардон мутрите) и беше наистина страшно да имаш такъв автомобил. Двама мои колеги, които имаха много успешен бизнес са простиха с подобни автомобили.
Дори собствениците им, които успяваха да ги опазят в крайна сметка волю-не волю ги продаваха заради спокойствието. :confused:
Независимо, че автомобилите имаха пълно каско и даже валутно пак си беше огромно нервно напрежение да имаш подобен уникат. Колегите на повечко години, като мен помнят какво ходене по мъките с прокурори, полиция и пр. беше за да си получиш сумата по застраховката.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Don_Diego » 18 Ное 2018, 1:36

Едно Ауди 80 2.3 quattro :oops: Бях я пребоядисал цялостно, пълен Competition пакет и бях събрал, фарове с лупи, ниско окачване, перфектни джанти. Пусто бях скъсан тогава и определено не ми беше по джоба тая кола. Ремонтите по мотора и по-специално механичната инжекция ме разориха (разхода също много помагаше :mhihi: , задните лагери пък ги хвърляше като пиратки). Но пък беше яка кола, никога не ме остави на път - веднъж пътувах до Свищов през нощта, в брутална снежна виелица - цялата газ в двете посоки (бях се научил да я пързалям много добре и бях като пилот от WRC), на връщане дори минавахме през една нива защото тир беше запречил пътя и вариантите бяха през нивата или 120км назад да хванем обиколен път. Като стигнах в София, прибрах я в гаража и умря бензиновата помпа - повече не запали докато не я смених :mhihi: . Научих се да копая с тая кола...толкова затъвания зимно време с никоя друга не съм имал, но тогава я забивах къде ли не по преспите. Редовен номер ми беше да замъкна някоя мърла на Витоша, да се окопая и да я овършея мърлата докато дойде някой да ме дръпне :mhihi:
Изглеждаше супер, като видя подобна сега пак я заглеждам и се замислям за една такава за фън кар :driving:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Borymeckata » 18 Ное 2018, 10:21

Най-безгрижната кола в живота ми е била една къса Витарка (всъщност - канадски Трекер), 1.6 на газ.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Зимно време - всъдеход, лятото - кабрио, ако трябва да прекараш нещо по-голямо - махаш задните седалки и става пикапче. Гореше газ за 10 лева на 100 км и беше в перфектно състояние - раздатката направо звънтеше, като превключвах режимите. Карах я няколко години и даже и данък не съм й плащал, защото не беше на мое име и нямаше прехвърляне... :mhihi: :mhihi:
Накрая ме уплашиха, че не мога да я карам повече с генерално пълномощно и я дадох на един дървар, който й разказа играта за няколко месеца по горите. После си купих Х-тройката и вече 7 години спонсорирам Общината с по 300 лева всяка пролет... :dunno: :dunno:
Не съжалявам, че съм я "продал", защото в действителност я бартеросах без прехвърляне, но още се сещам с тъга за тая Витарка - толкова хубави моменти с нея... :dunno: :dunno:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мамка му, ще разкарам тая куца нафтова печка и пак ще си взема такава Витарка, ей сега ще обърна обявите... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от kolp » 18 Ное 2018, 10:50

Новото jimny май излезе, доста го хвалят ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от slatanic » 18 Ное 2018, 12:41

То спам ама излезе,но още го няма.Иначе и аз го чакам да видя дали няма да сменя ЗИЛ-а с него. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Southside » 18 Ное 2018, 22:45

Borymeckata написа:Най-безгрижната кола в живота ми е била една къса Витарка (всъщност - канадски Трекер), 1.6 на газ.
толкова хубави моменти с нея... :dunno: :dunno:

Като чета мнението по- скоро намирам носталгия към отминалото време и приятните спомени.
И моята беше канадска, Sidekick, с автоматично включване на фаровете при запалване на двигателя. 3 степенен автомат, ръчни хъбове на главините, 82 коня с 8 клапановия мотор. Взех я с идеята да става оффроуд монстър, сложих максимално големи гуми, които се събират в калниците без рязане ... и ми приключи ентусиазмът. Един- два пъти се мъчих да махам покрива, не успях, явно беше лепен или укрепван с афтърмаркет материали.
Не мога да кажа лошо за това джипче, но късата база и задното предаване бяха предпоставка за много лесно завъртане на хлъзгав терен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от empar » 19 Ное 2018, 10:03

kolp написа:Новото jimny май излезе, доста го хвалят ;)

:OT:
Нашите гениални дилъри още не са дали цена, а стои на сайта вече 4-5ти месец.

Иначе по темата - преди 2 седмици се разделих с първата си кола, Пежо 106 с 1000 кубиково моторче.
Тъщата ми го подари преди 8 години, да се повозя месец-два и да я давам за скрап, че не ставала вече, обаче моя милост си я стегна и си отвозих гъза почти 100к км за тия години, сменяйки само масло и филтри. Нищо общо нямаше с кола като комфорт или поведение, но такива спомени и изживявания като с нея надали ще имам с друг автомобил.
Здрава, права, на една смяна на масло от идеалното състояние я дадох за части срещу 250лв, но такъв е живота. :evil: :evil: :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Е.Димитров » 19 Ное 2018, 11:02

Преди години си купих един Форт Таунус 2,0 V6 Chia.
Това се случи около 1993 та година. Вътре бе "луксозно" изпълнение (за времето си), истински махагон по вратите, плюшен салон, V6 мотор...Абе страхотен автомобил.
Задното предаване много радваше, возеше уникално.
Яд ме е че го подарих и на този, дето го подарих тотално го засра и бракува.
Ето така изглеждаше

Ford_Taunus_TC_III_1979-1982_(2.0_L_sedan_4d)_(01)_-CA1-.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook