а

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от KEVIN-30 » 19 Фев 2020, 0:33

Кратко без пристрастие към личността Пациент или Медик ще кажа: В МЕДИЦИНАТА НИКОГА 2+2 НЕ ПРАВИ 4 .
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от acho.rs » 19 Фев 2020, 7:52

От всички необходими лични специалисти, най-трудно се намира съвсетсен и способен лекар - това е. Всичко друго са общи приказки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Borymeckata » 19 Фев 2020, 9:08

Лично аз съм патил от лекарска... не знам дали беше грешка, може би по-скоро небрежностр или непукизъм... С явен (дори за мен, строителя) тромбофлебит на единия прасец ме изпратиха на... невролог. Докато обикалях кабинетите съм направил и белодробна емболия - единият ми дроб изобщо отказал. После едва не пукнах на бордюра през плевенската болница (седях там и чаках почти цял ден да ме приемаат, съдовият хирург бил на работа чак следобяд.). Аз не можех да стоя прав, а оная на рецепцията ми вика да се разходя из града, докато дойде лекарят... Пожелах й някога да се окаже в моето положение и да попадне на същото безсърдечно чудовище, като нея. Лежах там в отделението по съдова хирургия две седмици и си спомням, че по време на визитациите нито веднъж никой не ме попита по човешки как съм... Четвърто легло (аз, демек) се повлиява добре от терапията, продължавайте без изменения - това завеждащият отделението процежда през зъби, без даже да погледне към мен. Ако бях хладилник, оставен за ремонт при квартаалния майстор, щях да се радвам на повече вниамание, честно. Няма да забравя - не ми даваха да ставам от леглото. Помолих една сестра (готина - плевенчанка, все пак...) за вода, за чаша вода от чешмата в стаята, мамка му... Оная промърмори, че е много заета и изчезна, не ми даде да пия вода... :dunno: :dunno:
Егати отношението, аз животно не бих оставил жадно, какво да говорим повече... :dunno: :dunno:


За себе съм решил радикално проблема с докторите - няма да им се дам жив в ръцете. Може да са кадърни или не, добри или лоши, грижовни или небрежни - не ми пука. В болница могат да ме закарат само мъртъв или в безсъзнание. За запазване на здравето разчитам на имунната си система - гледам да не я съсипвам. По принцип съм много здрав, даже не помня кога съм боледувал за последен път... А и при мен "болестта" се изразява в това, че два - три дни съм по-омърлушен, нямам настроение и ми се спи. Разбира се, всички "болести" съм карал на крак, за последните 20 години мисля, че изобщо не съм ползвал болнични (заради грипове и настинки). Лекарства не пия, само по един аспирин на ден - щото съм предразположен към образуване на тромби. И това е.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Bogat-Beden » 19 Фев 2020, 10:21

Един явен доФтор имахме у форума и той се зовеше "I need money" :lol: :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от TheDriver » 19 Фев 2020, 11:13

KEVIN-30 написа:Кратко без пристрастие към личността Пациент или Медик ще кажа: В МЕДИЦИНАТА НИКОГА 2+2 НЕ ПРАВИ 4 .


:yes:

Два пъти съм бил на масата с шансове 50/50 и лекари са издърпвали правилните 50%. В повечето случай съм попадал на кадърни хора, което може да е късмет, а може да се дължи и на факта, че не е било свързано с тежки вътрешни болсти. :dunno:

В същото време много хора около мен си отидоха от "болестите на модерния човек" и млади и стари. Има само един прескочил трапа...за сега. :confused: При тази ситуация както кава колегата 2+2 не прави 4, а ние сме свикнали - лечение=положителен резултат.

За мен сме в края на златната среда за българското здравеопазване колкото и налудничево да звучи. :dunno: От тук насетне достъп до медицински грижи ще има само за ограничен кръг от хора, а качестовото ще стагнира.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от BMW_POWER » 19 Фев 2020, 14:58

Човек оценява нещата, когато ги загуби. В бг-то все още можеш да видиш жив доктор.
Ще ви дам пример, как се отива в Бърза помощ по спешност:
- зареждате телефона
- правите сандвичи
- препоръчително е да имате поне по 1.5л вода на човек (там има, ама колко и какви хора пипат)
- не викате линейка, плаща се
- паркинга в болницата също се плаща
- зареждате с търпение
Можете да проверите, колко е средното време за чакане в Бърза помощ в Гугъл. Под 18 часа е рекорд. За хлапетата е средно 7 часа.
Женицата поиска направление за момограф. Отказаха с довод:
-Ако ти дадем погрешна диагноза, може да се уплашиш.
Дадоха след скандал.
Всеки четвърти в Квебек няма личен лекар. Редят се пред клиниките от 3.00 сутрин, за да вземат час. Личният лекар записва час след 3-6 месеца. Специалист може да стигне и година.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от bum_bum » 19 Фев 2020, 15:02

N.Mihaylovski написа:Чакам да се включи bum bum :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Кво да се включвам, то едва ли има някой, който да не е ял дебелия от доктори. Както разбира се и обратното.

Предвид, че нямаме 2 метра път направен, който да е качествен, един квадрат тротоар читав, една сграда, която да е мислена и изпълнена както трябва какво да очакваме от докторите? Ми нали както бъдещия инженер, юрист, и всеки друг преписва на изпита и накрая минава с тройка по същия начин го прави и бъдещия лекар. После като попаднеш на него става "олеле мале".

Единственото, което ме дразни в лекарите е, че се смятат за някаква избрана клика от просветени и щом го пише в голямата книга по която са го изпитвали, значи е закон.

Всички останали са прости и ако не му приемат мнението трябва да отиват в гугъл и бг мама да четат как да се лекуват. 90% след като получат права смятат работата за приключена и не мислят, че е редно да продължат да развиват знанията си. 90% изписват медикаменти под давление на дистрибуторите в замяна на екзотични почивки и симпозиуми, "обучения" в петзвездни хотели.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Bogat-Beden » 19 Фев 2020, 15:14

bum_bum написа: 90% след като получат права смятат работата за приключена и не мислят, че е редно да продължат да развиват знанията си. 90% изписват медикаменти под давление на дистрибуторите в замяна на екзотични почивки и симпозиуми, "обучения" в петзвездни хотели.

Ходих при най-добрия кардиолог в моето 100 хилядно село наскоро. Питах го дали ми препоръчва като добавка ресвератрол, той пита " какво е това?", аз :shock: :paranoid:
Това естествено не значи, че аз "знам повече от него" , приносът му към обществото е стотици пъти колкото моя, но ми се стори странно :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от TheDriver » 19 Фев 2020, 15:17

BMW_POWER написа:Човек оценява нещата, когато ги загуби. В бг-то все още можеш да видиш жив доктор.
Ще ви дам пример, как се отива в Бърза помощ по спешност:
- зареждате телефона
- правите сандвичи
- препоръчително е да имате поне по 1.5л вода на човек (там има, ама колко и какви хора пипат)
- не викате линейка, плаща се
- паркинга в болницата също се плаща
- зареждате с търпение
Можете да проверите, колко е средното време за чакане в Бърза помощ в Гугъл. Под 18 часа е рекорд. За хлапетата е средно 7 часа.
Женицата поиска направление за момограф. Отказаха с довод:
-Ако ти дадем погрешна диагноза, може да се уплашиш.
Дадоха след скандал.
Всеки четвърти в Квебек няма личен лекар. Редят се пред клиниките от 3.00 сутрин, за да вземат час. Личният лекар записва час след 3-6 месеца. Специалист може да стигне и година.


:yes:

Относително млад съм(30г.) имаме наборна скоро, от целия набор в града и общината не знам някой да е станал лекар. :dunno:
От следващия набор знам за една мед. сестра и един зъболекар. Два набора под мен нищо. Тези които са три години по-млади "излъчиха" една лекарка и двама зъболекари :bchug:
Това момиче се специализира като акушер-гинеколог и няма да стане личен лекар. Всички от областния управител, през кмета, та до местните лидери на партии се изредиха да свалят звезди, а който я види и се радва. Помага й се за кабинет, позиция в болницата и т.н. Общо взето се гледа като писано яйце. Не вярвам обаче да я задържим дълго и я разбирам напълно. :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Е.Димитров » 19 Фев 2020, 15:52

:OT:
Значи, ако докторите не бяха нужни на обществото, щяха да са някакви извратени странни психопати :mhihi:

Представете си примерно един хирург. Става човека сутрин с желание за работа и си вика "баси, колко ми се работи, цял ден ще режа меса, кървища, карантии, страхотен кеф" :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от bum_bum » 19 Фев 2020, 15:53

Bogat-Beden написа:
bum_bum написа: 90% след като получат права смятат работата за приключена и не мислят, че е редно да продължат да развиват знанията си. 90% изписват медикаменти под давление на дистрибуторите в замяна на екзотични почивки и симпозиуми, "обучения" в петзвездни хотели.

Ходих при най-добрия кардиолог в моето 100 хилядно село наскоро. Питах го дали ми препоръчва като добавка ресвератрол, той пита " какво е това?", аз :shock: :paranoid:
Това естествено не значи, че аз "знам повече от него" , приносът му към обществото е стотици пъти колкото моя, но ми се стори странно :roll:


Еми да, тези с добавките не пращат на почивки. Ама виж, питай го за АСЕ инхибитори, диуретици и бета блокери и ще ти предложи варианти.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Phil » 19 Фев 2020, 15:57

Британски учени откриха, че никой не ти е длъжен. 83% от българите са шокирани...
Ще видите след 10-15 години, като се пенсионират докторите, от които ревете в момента какво ще стане...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от BMW_POWER » 19 Фев 2020, 17:16

Phil написа:Британски учени откриха, че никой не ти е длъжен. 83% от българите са шокирани...
Ще видите след 10-15 години, като се пенсионират докторите, от които ревете в момента какво ще стане...


След 10-15 години доктори в бг ще има само по линия на Червеният кръст. Както сега в Африка.

Жената се обажда на личния, за да и поднови рецепта за лекарства. Той каза, че ако "Не иде на преглед", трябва да му изпрати чек за около $20. Губел пари, защото не е регистрирана на рецепцията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от bum_bum » 19 Фев 2020, 18:25

Phil написа:Британски учени откриха, че никой не ти е длъжен. 83% от българите са шокирани...
Ще видите след 10-15 години, като се пенсионират докторите, от които ревете в момента какво ще стане...


За кое не е длъжен? На докторите заплатите да не би да идват от британските учени?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от cerberus » 19 Фев 2020, 18:41

Интересно заглавие... Мисля, че термина беше олицетворение - да се приписват човешки качества на неодушевени предмети. Все едно да кажеш: "камъните - приятели или врагове". Камъните са си камъни, разликата е само кой, за какво и как ги ползва...
Последна промяна cerberus на 19 Фев 2020, 18:43, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook